Muusikauudised

Algab Suure-Jaani Muusikafestival

17.–23. juunini toimub Suure-Jaani Muusikafestival. Heliloojatele Kappidele (Artur, Villem, Eugen) pühendatud suvine muusikasündmus leiab aset juba 14. korda ning pakub lisaks Kappide loomingule teoseid paljudelt teistelt eesti heliloojatelt, maailma muusikaklassikast, aga ka kaasaegsemast loomingust.

Esinevad ERSO, Tallinna Kammerorkester, lastekoor „Ellerhein“, pianist Mihkel Mattisen, Eesti Rahvusmeeskoor, Tobiase Keelpillikvartett, Hele-Riin Uib ja Aleksandra Anstal (löökpillid), Ain Varts (elektrikitarr), Andres Uibo (orel), Jüri Leiten (trompet), ETV tütarlastekoor, Toomas Vavilov (klarnet) jt. Programmi mahub ka metsasarvekonkurss, näituste avamised ja filmiõhtud, sh tummfilm „Kristus“ Toomas Trassi oreliimprovisatsioonide ning gregooriuse ansambli Vox Clamantise lauluga.

Põnevad on festivali kontserdipaigad: kohvik Arturi Juures, Suure-Jaani kirik, Olustvere leivakoda, Vastemõisa viljahoidla ja Hüpassaare rabasaar. Erilised on ka kontserdiajad – programmis on üritused nii öösel kui ka päikesetõusul.

Festivali kunstiline juht on Andres Uibo.
Vaata kava siit.

Tagasi