Muusikauudised

Erkki-Sven Tüüri autorikontsert

“Kultuuripealinn Tallinn 2001” programmis on sel nädalal Erkki-Sven Tüüri autorikontsert, kus helilooja teoseid esitavad Sinfonietta Rīga ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Daniel Reussi juhatusel. Kontserdi esimeses pooles kõlavad keelpilliorkestriteosed “Insula deserta” (1989) ja Arvo Pärdile pühendatud “Rada ja jäljed” (2005) ning “Rändaja õhtulaul” (2001, tekst Ernst Enno) segakoorile. Kava teine pool esitleb Tüüri värskeimat heliteost “Ärkamine” koorile ja orkestrile. Kultuuripealinna tellimusteos on pühendatud Eesti Filharmoonia Kammerkoorile ning on kirjutatud Juhan Liivi, Ernst Enno, Jaan Kaplinski ja Doris Kareva eestikeelsetele tekstidele ja ülestõusmispühadega seotud ladinakeelsetele liturgilistele tekstidele.

Erkki-Sven Tüüri autoriõhtud toimuvad 10. märtsil kell 19 Estonia kontserdisaalis ja 11. märtsil kell 19 Vanemuise kontserdimajas. “Ärkamine” tuleb ettekandele mais 2011 ka Berliini Filharmoonia Kammersaalis, esitajateks Deutsches Kammerorchester Berlin, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja dirigent Daniel Reuss.

Tallinna kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio, samuti on võimalik vaadata videoülekannet. Kontsert kuulub Euroraadio sarja “Kultuuripealinn Tallinn” ning kantakse üle Euroopa Ringhäälingute Liidu raadiotele.


Mariliis Valkonen

Tagasi