Muusikauudised

Tallinn Sinfonietta Šveitsis, Austrias ja Belgias

Kammerorkester Tallinn Sinfoniettal on sel nädalal ees Euroopa turnee. Euroopa parimates saalides tuuakse ettekandele Arvo Pärdi „Trisagion“ (1992/1994), Erkki-Sven Tüüri „Illusion“ (1993), Wolfgang Amadeus Mozarti Kontsert metsasarvele K. 495 ja Kontsert klaverile nr. 9 Es-duur K. 271 ning Joseph Haydni Sümfoonia C-duur nr. 60 „Il Distratto“. Solistideks on Radek Baborak (metsasarv, Berliini Filharmoonikutest) ja Lisa Smirnova (klaver), dirigent on Andres Mustonen.

Kontserdid toimuvad 15. märtsil kell 20 Šveitsis Olteni Kontserdisaalis, 16. märtsil kell 20 Fribourgi Ülikooli Suures saalis, 17. märtsil kell 20 Austrias Dornbirni Kultuurimajas ja 18. märtsil kell 20 taas Šveitsis Usteri Stadthofsaalis.

31. märtsil võtab orkester osa rahvusvahelisest uue muusika festivalist „Ars Nova“ Brüsselis. Kontserdil Henri Le Boeufi saalis BOZARi Kaunite Kunstide Keskuses tuleb ettekandele Charles Ivesi „The Unanswered Question”, Erkki-Sven Tüüri Klaverikontsert (2006, solist Laura Mikkola), Gia Kantšeli “Silent Prayer”, Kaija Saariaho “Fourty Heartbeats” ja Gilles Gobert’i „Answer to the Question”. Dirigeerib Andres Mustonen.

2008. aastal dirigent Risto Joosti poolt loodud Tallinn Sinfonietta koondab Eesti parimaid noori muusikuid. Orkestri repertuaaris on eriline koht Mozartil, kuid mängitakse ka teoseid Bachist Tüürini ning Corellist Piazzollani. Nende erilised kontserdikavad soovivad näidata, et klassikaline muusika on siiski elav ja rõõmutoov ka tänases päevas ning kingib kuulajale unustamatu kogemuse. Tallinn Sinfonietta on osalenud Eesti mainekatel festivalidel nagu “Klaaspärlimäng” Tartus ja David Oistrahhi Festival Pärnus. 2011. aastal ootavad orkestrit ees esinemised veel Amsterdami Concertgebouws, Emilia Romagna Festivalil, Festival d’Ile de France'il jt.


Mariliis Valkonen

Tagasi