Muusikauudised

Jätkub kontserdisari Vocalissimo

 

Eesti lauljaid tutvustav kontserdisari Vocalissimo jätkub sopran Aile Asszonyi ja ansambel VIVACELLO kontserdiga, mis leiab aset 24. märtsil kell 19 Pärnu kontserdimajas.
Rahvusooper Estonia solisti Assonyi ja kaheksast tšellomängijast (Marius Järvi, Teet Järvi, Leho Karin, Kaido Kelder, Johannes Teppo, Villu Vihermäe, Aare Tammesalu ja Johannes Sarapuu) koosneva ansambli esituses on võimalik kuulda Heitor Villa-Lobose teost „Bachianas brasileiras“ ning Arvo Pärdi 2004. aastal loodud teost “L’abbé Agathon”.

Sopran Aile Asszonyi omandas magistrikraadi 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemias Matti Pelo ja Helin Kapteni juhendamisel. Õpingud jätkusid Amsterdamis asuvas Madalmaade ooperistuudios (2002–2004), lisaks on ta täiendanud ennast Itaalias Carlo Bergonzi eraakadeemias ning Henk Smiti ja Christina Deutekomi meistrikursustel. Ta on laulnud erinevaid ooperirolle ning olnud tegev oratooriumisolisti ja kammerlauljana. Asszonyi on laulnud ka nüüdismuusikat, sealhulgas eesti heliloojate (Timo Steiner, Ülo Krigul jt) uudisloomingut. 2004. aastal pälvis Aile Asszonyi Belgias kuninganna Elisabethi nimelisel võistlusel laureaaditiitli, 2007. aastal Eesti Muusikanõukogu interpretatsiooni preemia ning 2009. aastal Eesti teatri aastaauhinna muusikalavastuste eest.

Pärdi teos “L’abbé Agathon” sopranile ja kaheksale tšellole on temaatikalt ja meeleolult seotud Maladrerie Saint-Lazare’iga – Põhja-Euroopa vanima pidalitõbiste ravilaga, mille 12. sajandist pärit hooned on tänagi teisel pool Beauvais’ linnamüüre näha.

Aile Asszonyi ja VIVACELLO annavad ühise kontserdi ka 31. märtsil Peterburi Jaani kirikus Baltimaade muusika festivali raames, kus Pärdi ja Villa-Lobose teoste kõrval kõlavad Carl Vine’i “Inner world” ning John Taveneri “Ahmatova laulud”.

Laura Vaikma

Tagasi