Muusikauudised

Türi Kevadfestival

Loodus muusikas ja muusika looduses, loodus ja muusika meis ja meie ümber - õpime kuulama, vaatama, nägema ja hoolima.

12. kuni 15. maini toimub viies Türi Kevadfestival. Loodustemaatiline muusikafestival on sel aastal keskendunud tähistaevale ja universumile – ettekandele tulevad tähistaevast inspireeritud teosed, avatakse astronoomiateemaline fotonäitus, toimuvad erinevad loengud universumist, kosmoseteemaline animafilmi töötuba, tähistaevavaatlused, muuseumide külastus ja palju muud.

Festivali neljal kontserdil astuvad üles Türi Kammerkoor Tiiu Schütsi ja Kuldar Schütsi juhatusel, Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkester Lilyan Kaivi dirigeerimisel (solistid Anni Ruugla flöödil ja Leevi Nielson viiulil, kaastegev klaveriduo Natly Sakkos – Toivo Peäske), Duo Gemini – André Henrich barokklautol (Prantsusmaa) ja Holger Faust-Peters viola da gambal (Saksamaa). Festivali kavas kõlavad mh Urmas Sisaski flöödikontsert „Leoniidid“, op. 78 ja viiulikontsert „Perseiidid“, op. 65 ning Gustav Holsti orkestrisüit „Planeedid“. Kontserdid leiavad aset Türi kirkus, Türi Kultuurimajas ja Laupa mõisas.

Lisaks kontsertidele on festivali kavas veel Raadio ööülikooli loengud, mida peavad lektorid Kalev Rajangu ja Indrek Kolka ning saksa muusikateadlane ja hobiastronoom Walter Stephani. Muuseumiöö raames toimuvad väljasõidud Olustvere tähetorni Orion ja Mart Saare majamuuseumisse Hüpassaares.
Türi Kevadfestivali kunstiline juht ja produtsent on Iren Lill, patroon Fred Jüssi.

Täpsem info: Türi Kevadfestival

Tagasi