Muusikauudised

Marko Martini sooloõhtu Tallinnas

Eesti Interpreetide Liidu korraldatud sarja „Eliitkontserdid“ raames esineb 5. mail kell 19 Estonia kontserdisaalis soolokontserdiga Marko Martin. Kavas on 1. ja 2. vihik „Šveits“ ja „Itaalia“ Ferenc Liszti klaveripalade tsüklist „Rännuaastad“. Sama kavaga kontsert kõlas ka 29. aprillil Narva linnuses.


Marko Martin

  Marko Martin on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia (prof. Peep Lassmann) ning pälvinud magistritraadi Londoni Guildhall School of Music and Drama’s Joan Havilli klassis. Ta on osalenud Eric Heidsiecki, Dominique Merlet’, Sequeira Costa, Leon Fleicheri, Dmitri Baškirovi ja Murray Perahia meistriklassides ning võtnud konsultatsioone Paul Badura-Skodalt ning pälvinud auhindu paljudel rahvusvahelistel pianistide konkurssidel.

Martin on esinenud nii soolokontsertidega, kammermuusikuna kui ka solistina sümfooniaorkestri ees mitmetes Euroopa maades ja Põhja-Ameerikas. Aastast 2002 töötab Marko Martin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveriõppejõuna. Ta on salvestanud muusikat mitmele raadiojaamale (BBC, CBC, Eesti Rahvusringhääling) ja on teinud kaks CD-d Franz Schuberti (Abbas Records, 1998) ja Ferenc Liszti (Arktos, 2002) muusikaga.

 

Tagasi