CD Eesti muusikalugu. Kunstmuusika õppeotstarbeline CD-komplekt

CD Eesti muusikalugu. Kunstmuusika õppeotstarbeline CD-komplekt

9 CD-d

Talmar&Põhi 2008
Hind: 25.00 €
Vali kogus:

CD 1
1. Saksa viis/Martin Körber „Mu isamaa armas“
2. Lydia Koidula/Lydia Koidula „Isamaa, isamaa!“
3. Aleksander Kunileid/Lydia Koidula „Mu isamaa on minu arm“
4. Aleksander Kunileid/Lydia Koidula „Sind surmani“
5. Friedrich Saebelmann/Peeter Ruubel „Kaunimad laulud“
6. Karl August Hermann/Kalevipoeg „Isamaa mälestus“
7. Karl August Hermann/ Karl August Hermann „Oh laula ja hõiska“
8. Miina Härma/Jakob Liiv „Meeste laul“
9. Miina Härma/rahvaluule „Lauliku lapsepõli“
10. Miina Härma/eesti rahvaviis/F. Karlson „Tuljak“
11. Konstantin Türnpu/Villem Grünthal-Ridala „Talvine õhtu“
12. Konstantin Türnpu/Lydia Koidula „Meil aiaäärne tänavas“
13. Aleksander Läte/Ado Reinvald „Kuldrannake“
14. Rudolf Tobias/Karl Eduard Sööt „Varas“
15. Rudolf Tobias III osa „Nachtstück“ keelpillikvartetist nr. 2 c-moll
16. Rudolf Tobias/Piiblitekst „Eks teie tea“
17. Rudolf Tobias „Sanctus“
18. Arut Kapp/Karl Eduard Sööt „Metsateel“
19. Artur Kapp/Julius Kaljuvee Koor „Suur oled sa!“ oratooriumist „Hiiob“
20. Mihkel Lüdig/Friedrich Kuhlbars „Koit“
21. Peeter Süda/rahvaluule „Linakatkuja“
22. Peeter Süda „Pastoraal“
23. Peeter Süda „Scherzino“
24. Artur Lemba „Armastuse poeem“

CD 2
1. Mart Saar/Marie Heiberg „Põhjavaim“
2. Mart Saar/Julius Oro „Lindude laul“
3. Mart Saar/rahvaluule „Pulmalaul“
4. Mart Saar/rahvaluule „Perepoeg palub kõrtsinaista“
5. Mart Saar/Juhan Liiv „Mu viimne laul“
6. Mart Saar/Karl Eduard Sööt „Must lind“
7. Mart Saar „Skizze“
8. Cyrillus Kreek „Dies irae“ Reekviemist
9. Cyrillus Kreek „Agnus Dei“ Reekviemist
10. Cyrillus Kreek/rahvaluule „Meie err“
11. Cyrillus Kreek/rahvaluule „Sirisege, sirisege, sirbikesed“
12. Cyrillus Kreek „Mu süda, ärka üles“
13. Cyrillus Kreek „Oh kui õndsad on need pühad taevas“
14. Cyrillus Kreek/sdn Margo Kõlar „Kui suur on meie vaesus“
15. Cyrillus Kreek/Anna Haava „Nõmmelill“
16. Cyrillus Kreek/Villem Grünthal-Ridala „Talvine õhtu“
17. Heino Eller Sümfooniline poeem „Koit“
18. Heino Eller „Kodumaine viis“ (klaverile)
19. Heino Eller „Kodumaine viis“ (orkestrile)
20. Heino Eller „Männid“

CD 3
1. Raimund Kull/Mihkel Veske Marss „Kodumaa“
2. Evald Aav Juta ja Ülo duett ooperist „Vikerlased“
3. Evald Aav Sõdalaste koor ooperist „Vikerlased“
4. Adolf Vedro/rahvaluule „Midrilinnu mäng“
5. Tuudur Vettik/Tuudur Vettik „Kuu“
6. Enn Võrk/Martin Lipp „Eesti lipp“
7. Eduard Oja/Anna Haava „Põhjamaa lapsed“
8. Eduard Oja/rahvaluule „Kangakudumise laul“
9. Eduard Tubin/rahvaluule „Muhu tants“
10. Eduard Tubin/sdn Peeter Saan „Sabatants“ balletisüidist „Kratt“
11. Eduard Tubin/sdn Peeter Saan „Maksamereliste“ balletisüidist „Kratt“
12. Eduard Tubin/Henrik Visnapuu „Andante“ („Ole tervitet, tervitet“) Reekviemist langenud sõdurite mälestuseks
13. Eduard Tubin I osa Allegro energico Sümfooniast nr. 5
14. Gustav Ernesaks/Lydia Koidula „Mu isamaa on minu arm“
15. Gustav Ernesaks/Juhan Smuul „Laine tõuseb“
16. Gustav Ernesaks/Eduard Visnapuu „Päike vajus pärnapuule“
17. Gustav Ernesaks/Gustav Ernesaks „Sireli, kas mul õnne“
18. Eugen Kapp „Karjala-Soome tants“ balletisüidist „Kalevipoeg“
19. Eugen Kapp „Mõõkade tagumine“ balletisüidist „Kalevipoeg“
20. Villem Kapp/Kersti Merilaas „Põhjarannik“

CD 4
1. Ester Mägi „Bukoolika“
2. Ester Mägi „Vana Kannel“
3. Ester Mägi/rahvaluule „Vahtralt valgõ pilve pääle“
4. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ I
5. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ II
6. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ III
7. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ IV
8. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ V
9. Ester Mägi „Duod rahvatoonis“ VI
10. Ester Mägi/Anton Hansen Tammsaare „Armastus on pärl“
11. Jaan Koha „Rondo“
12. Veljo Tormis/rahvaluule „Jaani hobu“
13. Veljo Tormis/rahvaluule „Jaanilaul“
14. Veljo Tormis/Jaan Kaplinski „Maarjamaa ballaad“
15. Veljo Tormis „Raua needmine“
16. Veljo Tormis/rahvaluule „Röntyškä I“
17. Veljo Tormis „Kui Arno isaga koolimajja jõudis“ filmisüidist „Kevade“
18. Veljo Tormis/Ain Kaalep „Pikse litaania“
19. Veljo Tormis/rahvaluule „Lauliku lapsepõli“

CD 5
1. Eino Tamberg/Sandór Petőfi/Ellen Niit „Tuul viib õilmelt lehe ära“
2. Eino Tamberg „Allegro“ Concerto grossost op. 5
3. Eino Tamberg/Edmond de Rostand Roxane’i aaria ooperist „Cyrano de Bergerac“
4. Eino Tamberg/Edmond de Rostand Cyrano laul Gaskooni kadettidest ooperist „Cyrano de Bergerac“
5. Eino Tamberg „Aaria“ tsüklist „Muusikat oboele“
6. Eino Tamberg „Desiderium concordiae“
7. Anti Marguste/Anti Marguste „See on Eesti“
8. Jaan Rääts „Allegro“ Kontserdist kammerorkestrile op. 16
9. Jaan Rääts III osa Klaverikontserdist nr. 2 op. 70
10. Jaan Rääts 1. osa tsüklist „24 marginaali“ op. 65
11. Jaan Rääts 3. osa tsüklist „24 marginaali“ op. 65
12. Jaan Rääts 3. osa tsüklist „Elektroonilised marginaalid“ op. 65a
13. Jaan Rääts 9. osa tsüklist „24 marginaali“ op. 65
14. Jaan Rääts 9. osa tsüklist „Elektroonilised marginaalid“ op. 65a
15. Jaan Rääts 20. osa tsüklist „24 marginaali“ op. 65
16. Jaan Rääts 20. osa tsüklist „Elektroonilised marginaalid“ op. 65a
17. Jaan Rääts 24. osa tsüklist „24 marginaali“ op. 65
18. Jaan Rääts 24. osa tsüklist „Elektroonilised marginaalid“ op. 65a

CD 6
1. Arvo Pärt „Fratres“ (katkend, viiulile ja klaverile)
2. Arvo Pärt „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“
3. Arvo Pärt „Perpetuum mobile“
4. Arvo Pärt “Sarabande“ tsüklist „Collage teemal B-A-C-H“
5. Arvo Pärt „Credo“
6. Arvo Pärt „Aliinale“
7. Arvo Pärt „Orient and Occident“
8. Kuldar Sink/Federico García Lorca „El grito/Karje“ tsüklist „Sünni ja surma laulud“
9. Kuldar Sink/Federico García Lorca „El silencio/Vaikus“ tsüklist „Sünni ja surma laulud“
10. Kuldar Sink „Meie isa palve“
11. Kuldar Sink „Ave Maria“

CD 7
1. Alo Põldmäe „Chenonceau“ süidist „Loire’i lossid“
2. Alo Põldmäe „Chambord“ süidist „Loire’i lossid“
3. Alo Põldmäe „Blois“ süidist „Loire’i lossid“
4. Tarmo Lepik „Lõikuse õlu“ süidist „Kolm rahvaviisitöötlust“
5. Tarmo Lepik „Huiked“ süidist „Kolm rahvaviisitöötlust“
6. Tarmo Lepik „Hällilaul“ süidist „Kolm rahvaviisitöötlust“
7. Tarmo Lepik/Kersti Merilaas „Mere väravas“
8. Mati Kuulberg III osa puhkpillikvintetist
9. Mati Kuulberg I osa „Andide hing ja tuuled“ viiulisonaadist nr. 4 „In memoriam de los Incas“
10. Mati Kuulberg II osa „Indiaanlaste pidu“ viiulisonaadist nr. 4 „In memoriam de los Incas“
11. Raimo Kangro III osa kontserdist kahele klaverile ja kammerorkestrile nr. 1 op. 22
12. Raimo Kangro „Display IV. Tundmatu muusiku portree“
13. Karl August Hermann/Raimo Kangro „Inimesed unerahust“ lauleldusest „Uku ja Vanemuine“
14. Karl August Hermann/Raimo Kangro „Kui mina alles noor veel olin“ lauleldusest „Uku ja Vanemuine“
15. Raimo Kangro/Leelo Tungal „Ecu ja Natu noolemäng“ lauleldusest „Uku ja Ecu“
16. Raimo Kangro/Leelo Tungal „Kaerajaan“ lauleldusest „Uku ja Ecu“

CD 8
1. Lepo Sumera/Henn-Kaarel Hellat „Carmen veris“ „Seenekantaadist“
2. Lepo Sumera „Pala aastast 1981“
3. Lepo Sumera I osa Sümfooniast nr. 1 (katkend)
4. Lepo Sumera „Valss“ filmist „Kevadine kärbes“
5. René Eespere/René Eespere „Ärkamise aeg“
6. René Eespere/Anne Lill „Invacatio“ (katkend)
7. Peeter Vähi „Sounds of the Silver Moon“/“Hõbedase kuu hääled“, nr. 5
8. Sven Grünberg „Nimetu“ filmist „Hukkunud alpinisti hotell“
9. Sven Grünberg „Kuulake kõik“ filmist „Milarepa laulud“
10. Sven Grünberg Teema filmist „Wikmani poisid“
11. Erkki-Sven Tüür „Lighthouse“ (katkend)
12. Erkki-Sven Tüür „Architectonics I“

CD 9
1. Urmas Sisask „Jäär – pinged“ tsüklist „Tähistaevas“
2. Urmas Sisask „Maokandja – häving“ tsüklist „Tähistaevas“
3. Urmas Sisask Sanctus/Püha „Eesti Missast“
4. Alo Mattiisen/Jüri Leesment „Ei ole üksi ükski maa“
5. Alo Mattiisen/Jüri Leesment „Eestlane olen ja eestlaseks jään“
6. Alo Mattiisen/Tõnu Kõrvits/Peeter Volkonski „Miljonär ja naine“ risotooriumist „Roheline muna“
7. Alo Mattiisen/Tõnu Kõrvits/Peeter Volkonski „Miljonär ja aborigeen“ risotooriumist „Roheline muna“
8. Margo Kõlar „Marta juures“ filmist „Nimed marmortahvlil“
9. Mart Siimer „Pöörlev gloobus“
10. Mart Siimer „Homme“
11. Tõnu Kõrvits „Allikas“
12. Tõnis Kaumann „Tango“ tsüklist „Valitud salongipalu“
13. Raumo Remme „Gen Ision“ II osa
14. Liis Jürgens „Palju õnne!“
15. Helena Tulve „Sula“ (katkend)
16. Mirjam Tally/Hasso Krull „Swinburne“ (katkend)
17. Timo Steiner „Kaini järeltulijad“ (katkend)
18. Weekend Guitar Trio „Father’s Buckhorn Tune“