Muusikasündmuste kalender

Ingli osa. Pärt, Tüür, Uusberg

13.12.2020
Koht: Tallinn, Niguliste kirik
Kell: 19:00

Eesti Sinfonietta
Solist ja kontsertmeister Johannes Põlda

Kavas:
Pärt Uusberg "Palve"
Erkki-Sven Tüür Viiulikontsert nr. 2
Arvo Pärt "Fratres"

Pilet: Piletilevi
Vaata ka: Facebook

Erkki-Sven Tüür kirjeldab oma teose sisu niimoodi: "See helitöö on pühendatud 1989. aastast Eestis ja mujalgi tegutsevale UBC'le (Uisge Beatha Club) ning tellitud täiesti ametlike institutsioonide väliselt helde anonüümse sponsori poolt. "Angels Share" ehk "Ingli osa" on kahtlemata ka ses kontekstis tabav pealkiri. Teatavasti kaob aastate jooksul viski küpsemisel tammevaati pandud vedelikust ca 2% per aasta. Selle käigus kaotab jook oma toorevõitu maitse- ja lõhnaomadusi, õilistudes samaaegselt vaadipuu toimel sealt pärit väärikate ja naudingut pakkuvate nüanssidega. Kadunud vedeliku kogust kutsutaksegi ingli osaks. Mulle meeldib mõelda, et me isiksustena küpsedes peaksime aegamööda samuti teatud mittevajalikest omadustest lahti saama, loodetavasti aitavad meid selles ka meie kaitseinglid..."

Nii seob mängitavad teosed tervikuks idee - läbi palve ja sisemise küpsemise vennalikkuse, sõpruse, austuse, sallivuse ja muude positiivsete isiksuseomaduste poole.

Eesti Sinfonietta muusikud on üheskoos mänginud juba kümmekond aastat ning esinenud  lisaks Eestile ka mitmetel mainekatel maailmalavadel. Alates jaanuarist 2019 on Eesti Sinfonietta kontsertmeistriks Johannes Põlda.

www.eestisinfonietta.ee
image

Tagasi