Muusikasündmuste kalender

World Music Days & Eesti Muusika Päevad

03.05.2019
Koht: Põhjala tehas, Marati 5, Tallinn
Kell: 21:00

Frotee Records presents: Olev Muska Special

OLEV MUSKA
DMYTRO NIKOLAIENKO (Muscut, Shukai / Ukraina)
RUUTU POISS (Rets Records)
FROTEE RECORDSI DJ-D

Kavas:
OLEV MUSKA (1953, Austraalia-Eesti)
“Woodland Whispers” (2018, esiettekanne)

Plaate mängivad:
Dmytro Nikolaienko (Muscut, Shukai / Ukraina)
Ruutu Poiss (Rets Records)
Frotee Recordsi DJ-d

Maailma muusika päevade “World Music Days 2019” programmis esitletakse Austraalia-Eesti helilooja Olev Muska audiovisuaalteost “Woodland Whispers”. Ettekande järel toimub Olev Muska kogumikplaadi “Laulik-elektroonik. Explorations in Estonian Electronic Folk Music – The First Years, 1979–1983” esitluspidu koos kontserdi ja DJ-dega.

Austraalias sündinud ja töötav helilooja Olev Muska on teose “Woodland Whispers” pühendanud oma Eesti päritolule ja Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale. Muska kirjeldab, et tema teoses kohtuvad nii sünteesitud kui ka sämplitud kõnefragmendid, nii digitaalsed kui ka käsitsi tehtud joonistused, mis kõik korrapäratult kokku kuhjatuna loovad lopsaka audiovisuaalse tihniku.

1979. aastast on Olev Muska muu loomingu seas salvestanud ka töötlusi eesti rahvamuusikast, kasutades selleks elektroonilisi instrumente. Esimene saavutus sel alal oli 1985. aastal Austraalias ilmunud album „Old Estonian Waltzes“. Eesti väikeplaadifirma Frotee palus Muskal kokku koguda kõik albumi salvestusele eelnevad Eesti-teemalised lindistused ning koostas neist vinüülplaadi „Laulik-elektroonik“, mis ilmus 2018. augustis. Tallinna plaadiesitlusel esineb Olev Muska eesti rahvamuusika elektrooniliste seadete audiovisuaalkavaga, sealhulgas remiksversioonidega kogumikult.

Piletid 7 € saadaval kohapeal
Vaata ka: WMD2019
image

Tagasi