Muusikasündmuste kalender

World Music Days & Eesti Muusika Päevad

02.05.2019
Koht: Lennusadam, Tallinn
Kell: 21:00

Avakontsert: Lagunemise ilu

Autorid: TATJANA KOZLOVA-JOHANNES, HELENA TULVE, KÄRT TÕNISSON, EVA EENSAAR-TOOTSEN

Eesti Heliloojate Ansambel (kokku kutsutud spetsiaalselt selleks festivaliks): ÜLO KRIGUL, HELENA TULVE, MARIA KÕRVITS, LAURI JÕELEHT, ANDRUS KALLASTU, TATJANA KOZLOVA-JOHANNES

Muusikud: ANNA-LIISA ELLER, MERJE ROOMERE, KRISTIN KULDKEPP

Koreograaf-lavastaja: KÄRT TÕNISSON

Lavastaja-näitleja: EVA EENSAAR-TOOTSEN

Valguskunstnik: OLIVER KULPSOO

Tantsijad: PÜHA JOHANNESE KOOLI TANTSUKLASSI LAPSED (juhendaja Kärt Tõnisson)

Kavas:
TATJANA KOZLOVA-JOHANNES (b. 1977, Estonia)
“Lagunemise ilu” / “The Beauty of Decay” (2019, esiettekanne)

Sügis… Viimased lehed, viimane päike enne pikka vaikust… Olgu see looduse või elu sügis, vaatame tagasi igatsuse ja nostalgiaga. Tahaksime möödunud hetki kinni hoida, kuid nad libisevad käte vahelt nagu liiv.
Sügis on otsekui meie aja metafoor. Elame tundega, et maailm meie ümber libiseb käest, transformeerub ja hävineb. Pole vahet, kas voolame selles tohutus muutuseprotsessis vastu- või pärivoolu – tajume, et voolu ennast see ei peata ja meil ei õnnestu mitte midagi alles hoida.
Ja ometi on selles kadumise tundes ka midagi väga ilusat. Nagu vana kooruva värviga seina või mahajäetud talumaja nägemises, mis tekitab ootamatult kerguse ja vabanemise tunde – need, kellele olid sein ja maja tähtsad, on läinud koos oma kiindumusega, ja keegi ei igatse enam vanu aegu tagasi. Ja sellesse surma tuleb ootamatult valu asemele valgus.

Tundub, et selline kiindumuse puudumine ja kadumisega leppimine laseb meil näha lagunemises ilu ja pühadust.

“Lagunemise ilu” on kergelt lavastatud muusikaline kompositsioon, kus on tervikuks seotud heli, luule, liikumine ja valgus. Spetsiaalselt lavastuse jaoks on ellu kutsutud peamiselt heliloojatest koosnev muusikakollektiiv. Suur osa teose muusikast esitatakse nn heliobjektidel ehk mittemuusikaliseks otstarbeks loodud esemetel, nagu näiteks kristallkausid, veiniklaasid ja ehitustööristad.

Pilet 25/18 €: Fienta
Vaata ka: WMD2019
image

Tagasi