Kristina Kriit

1.01.1977 Tallinn

Kristina Kriit alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp. Aino Riikjärve juhendamisel, mille lõpetas aastal 1994 ning jätkas õpinguid Eesti Muusikaakadeemias Prof. Mari Tampere-Bezrodny klassis lõpetades aastal 2000. Aastatel 2001–2002 täiendas ta end Salzburgis Universität Mozarteumis Hermann Kienzli juures ning 2004 omandas magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias samuti prof. Mari Tampere- Bezrodny juhendamisel. Lisaks on Kristina Kriit täiendanud end Igor Bezrodnõi, Hermann Krebbersi, Eduard Schmiederi, Anatoli Reznikovski, Keiko Wataya jt. meistrikursustel.

Kristina Kriit on hinnatud nüüdismuusika esitaja, ta on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna pea kõikides Euroopa ja Skandinaavia maades. Sage koostöö seob teda Pille Lille Muusikute Fondiga. Kristina ansamblipartnerite hulka on kuulunud teiste seas Ralf Taal, Taavi Kerikmäe, Vahur Vurm, Meelis Milli, Ene Salumäe, Tiia Tenno, Diana Liiv, Sigrid Orusaar, Toomas Nestor, Aare Tammesalu jpt. Aastal 2005 asutas Kristina Kriit Tallinna Keelpillitrio, kus lisaks Kristinale teevad kaasa Toomas Nestor (viiul) ja Levi-Danel Mägila (tšello), trio on üles astunud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ning olnud ka Eesti heliloojate teoste esmaettekandja. Eesti viiulimuusikast on Kristina Kriit esitanud enim Eduard Tubina soolosonaati, mille on salvestanud ka Eesti Rahvusringhääling.

Kristina Kriit on osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, millest olulisemad on Heino Elleri nimeline viiuldajate konkurss 1996. aastal (eripreemia), Henryk Wieniawski nimeline viiuldajate konkurss Poolas 1997. aastal ning kammermuusika konkurss "Music without limits" 2010. aastal (koos pianist Diana Liiviga, 4. preemia). Samuti on ta olnud 2001. ja 2002. aastal Holland Music Sessions’i stipendiaat.

Käesoleval ajal on Kristina Kriit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja doktorant (prof. Mari Tampere-Bezrodny) ning Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri 2. kontsertmeister.

© EMIK 2014

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).