Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on kujunenud üheks tuntuimaks ning tunnustatuimaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas.
Koor asutati 1981. aastal Tõnu Kaljuste poolt, kes oli koori kunstiliseks juhiks ja peadirigendiks 20 aastat. 2001. aastal võttis Kaljuste töö üle Paul Hillier, kes juhatas Eesti Filharmoonia Kammerkoori kuni 2007. aastani. Alates 2008. aasta septembrist on koori dirigent ja kunstiline juht Daniel Reuss.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori repertuaar ulatub gregooriuse laulust hilisbaroki ja 20. sajandi muusikani. Erilisel kohal koori repertuaaris on Veljo Tormise ja Arvo Pärdi teosed, mida on salvestatud koostöös selliste plaadifirmadega nagu ECM Records, Virgin Classics, Carus Verlag ja Harmonia Mundi.
Eesti Filharmoonia Kammerkoor annab hooaja jooksul 60–70 kontserti. Kontserdireisid on viinud koori kõikjale Euroopasse, Ameerikasse, Kanadasse, Austraaliasse ja Jaapanisse.

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on teinud koostööd paljude silmapaistvate dirigentide ja orkestritega (Claudio Abbado, Ivan Fisher, Neeme Järvi, Paavo Järvi, Roland Böer, Praha Kammerorkester, Austraalia Kammerorkester, Leedu Kammerorkester, Berliini Ringhäälingu Orkester jt). Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Paul Hillier pälvisid 2006. aastal Grammy auhinna CD-plaadi „Da Pacem“ eest, kus kõlavad Arvo Pärdi teosed. Aastal 2013 võitis CD „Arvo Pärt. Adam’s Lament“ (ECM, 2012) Eesti Filharmoonia Kammerkoori osalusel ning Tõnu Kaljuste dirigeerimisel USA-s Los Angleses toimunud muusikaauhindade galal Grammy parima koorimuusika esituse kategoorias.

Lisainfo Eesti Filharmoonia Kammerkoori kodulehel.

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).