Aare Tammesalu

20.12.1960 Tallinn
Eesti Interpreetide Liidu liige
Rahvusvahelise Artur Kapi Ühingu asutajaliige (2001)
MTÜ Eesti Muusikafestivalid juhatuse liige

Tšellist Aare Tammesalu tegutseb solisti ja kammermuusikuna, esitades nii klassikalist repertuaari kui ka nüüdismuusikat. Lisaks on ta aktiivne kontserdikorraldaja ja pedagoog.

Tammesalu õppis tšellomängu Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Ivo Juuli ning prof. Toomas Velmeti juures. Tammesalu on Vabariiklikul keelpillimängijate konkursi (1987) laureaat ja eripreemija võitja. Hiljem täiendas ta end EMTA magistrantuuris prof. P. Paemurru juhendamisel. Oma pillimänguoskusi on ta lihvinud eratundides Moskva Riikliku Konservatooriumi prof. Mihhail Homitseri juures ja osalenud prof. Martin Osterdagi meistrikursustel.

Tammesalu on osalenud pea kõikidel Eesti muusikafestivalidel ning üles astunud rahvusvahelise mainega festivalidel Itaalias (Autunno Musicale, Emilia Romagna Festival), Armeenias (Yerevan Perspectives), Kanadas (Exeter Bach Festival), Türgis (Bach: before and after), Saksamaal (Usedomi Muusikafestival, Brandenburgi Liidumaa kultuurifestival), Soomes (Crusell-Viikko), Leedus (Gaida), Iraanis (Fadjr), Moldovas (Zilele Muzicii Noi), Kreekas (Around the Piano), Maltal (Malta Rahvusvaheline Orelifestival), samuti on esinenud solistina Venemaa (Moskva Konservatooriumi suur saal, Peterburi Filharmoonia suur saal jt), USA ja Jaapani (Nagano Saku City Cosmo Hall, Tokio Sumida Triphony Hall, Matsuyama Himegin Hall, Hisroshima JMS Aster Plaza) saalides. Ta on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, RO Estonia Sümfooniaorkestri, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Pärnu Linnaorkestri, XXI sajandi orkestri, bachFest orkestri, Kotka Linnaorkestri (Soome), Cathedral Bluff´s Symphony Orchestra (Kanada) ees ning teinud koostööd Eesti Rahvusmeeskoori ja Moskva Konservatooriumi segakooriga (Venemaa).

Tammesalu on Tobiase Keelpillikvarteti ja ansamblite Resonabilis ning Reval Ensemble liige. Ta on olnud Giovanni Bonato, Lepo Sumera, Eino Tambergi, Andres Uibo, Mirjam Tally, Andrus Kallastu, Marianna Liiki ja paljude teiste heliloojate teoste esiettekandjaks. Heliplaatidele on ta salvestanud Artur Kapi, Tõnu Kõrvitsa, Kuldar Singi, Lepo Sumera, Toivo Tulevi, Mirjam Tally jt loomingut. 2010 ilmus koostöös ERESega heliplaat „Tšello ja orel”, millel kõlab eesti heliloojate tšellomuusikat läbi aegade.

2008. aastal tegi ta tummfilmi „Noored kotkad” (1927, režissöör Theodor Luts) taasesituse muusikalise kujunduse ja osales ETV mängufilmi „Pimedad aknad” heliriba taastamisel ning muusika uuestisalvestamisel (helilooja Eino Tamberg). Aare Tammesalu on töötanud muusikaprodutsendina Eesti Kontserdis ja Pärnu Filharmoonias ja korraldanud interpretatsioonikonkursse (Bachi konkurss 2000, Pärnu viuldajate konkurss 2008 ja 2010). Ta on 1995. aastast Saaremaal toimuva Mustjala festivali ja Kadrioru „Lossimuusika“ kontserdisarja kunstiline juht. Tammesalu tegevust on tunnustatud Eesti Kultuurkapitali aastapreemia, Eesti Teatriliidu eripreemia ja Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemiaga.

© EMIK 2008
(täiendatud jaanuar 2019)

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).