Hannes Altrov

02.01.1944 Põltsamaa
 
Klarnetist ja muusikapedagoog Hannes Altrov alustas õpinguid Põltsamaa lastemuusikakoolis. 1968. aastal lõpetas ta Juhan Kaljaspooliku õpilasena Tallinna Riikliku Konservatooriumi, 1974. aastal Ivan Mozgovenko juhendamisel Moskva Gnessinite nimelise Muusikapedagoogika instituudi aspirantuuri. Aastatel 1976–1977 täiendas ta end Pariisi konservatooriumis Jacques Lancellot’ juures.
 

Hannes Altrov oli aastatel 1964-1974 Tallinna Muusikakooli klarnetiõpetaja. Alates 1967. aastast on ta orkestrandina töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, aastast 1977 on samas ka klarnetirühma kontsertmeister. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on Altrov töötanud õppejõuna alates 1974. aastast (1984 dotsent, 1993 professor, 1998 puhkpilliosakonna juhataja). Tema paljude õpilaste hulka kuuluvad Vahur Vurm, Toomas Vavilov, Ott Maaten, Margus Vahemets, Meelis Vind, Edmunds Altmanis, Jüri Millistfer, Madis Kari, Ivar Säde ja Ringo Vimmsaare.

Hannes Altrov võitis 1970. aasta vabariiklikul puhkpillimängijate võistlusel II auhinna ja 1974. aasta rahvusvahelisel konkursil „Praha kevad“ III auhinna. Alates aastast 1999 on ta osalenud Lätis toimuva rahvusvahelise Eduards Mednise nimelise noorte klarnetistide konkursi ja teiste klarnetivõistluste žüriis ning olnud õppejõud meistrikursustel.

Hannes Altrov on solistina ning ansamblite ja orkestrite koosseisus esinenud nii kodu- kui ka välismaal (Soomes, Belgias, Luksemburgis, Kanadas, Saksamaal, Rootsis, Itaalias jm). Ta on salvestanud Eesti Raadio fondi rohkesti eesti (Artur Kapp, Els Aarne, Ester Mägi, Lembit Veevo, Hillar Kareva, Arvo Pärt, Aarne Männik, René Eespere, ja Rein Rannap), lääne klassikalist (Wolfgang Amadeus Mozart, Wilhelm Friedrich Ernst Bach, Johannes Brahms, Robert Schumann, ja Carl Maria von Weber) ja 20. sajandi (Igor Stravinski, Claude Debussy, Francis Poulenc ja Paul Hindemith) muusikat.

1981. aasta pälvis Hannes Altrov Eesti NSV teenelise kunstniku aunimetuse.

© EMIK 2008

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).