Lauri Metsvahi

22.10.1988
Eesti Interpreetide Liidu liige

Lauri Metsvahi alustas muusikaõpinguid 1996. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetas selle löökpillide erialal cum laude, õpetajaks Kristjan Mäeots. Seejärel jätkas ta õpinguid paralleelselt nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikaliste löökpillide erialal Rein Roosi ja Odd Kyrre Alsviku juhendamisel kui ka Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz suunal Andrus Lillepea õpilasena.

Alates 2011. aastast õppis Lauri Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis, kus omandas 2015. aastal klassikaliste löökpillide orkestrisuunal magistrikraadi (õppejõud: Joakim Anterot, Mika Takehara, Niklas Brommare) ning 2018. aastal kammermuusika suunal ka solistidiplomi (õppejõud: Daniel Berg, Håkon Kartveit).

2016. aastast on Lauri töötanud löökpillimängijana Stockholmi Puhkpillisümfoonikutes, 2017. aastal sai temast samas pillirühma kontsertmeister. Ta osaleb tihti ka Stockholmi Kuningliku Filharmoonia, Rootsi Raadioorkestri, Västerås Sinfonietta, Gävle Sümfooniaorkestri ja teiste Rootsi orkestrite töös. 2016. aastal liitus Metsvahi Läänemere Noortefilharmooniaga, aastail 2012–2014 osales ta esimese eestlasest löökpillimängijana Euroopa Liidu Noorteorkestri kontsertreisidel.

Lauri Metsvahi on vabakutselisena töötanud ka Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Tallinna Kammerorkestris, Rahvusooper Estonia orkestris, Põhjamaade Sümfooniaorkestris, ansamblites YXUS ja PaukenfEst ning teistes muusikaollektiivides.

(täiendatud september 2019)