Eesti Sinfonietta

Eesti Sinfonietta on loominguliselt ärksatest artistidest koosnev orkester, milles pikki aastaid koos musitseerinud interpreedid on üheskoos esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides nagu Viini Musikvereini Kuldne saal, Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi Filharmooniad, Brüsseli Flagey ja Bozar ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Festival Internazionale Pianistico di Brescia e Bergamo, Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal.

Kontserdireisid on orkestri viinud Euroopasse (Šveits, Austria, Kreeka, Türgi, Malta), Lõuna-Ameerikasse (Brasiilia, Argentiina, Tšiili, Uruguai, Peruu) ja Lähis-Idasse. Samuti on üles astutud paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades.

Eesti Sinfonietta koosseis sõltub repertuaarist, mida mängitakse. Nii on Eesti Sinfoniettal võimalus mängida olulist osa maailma muusikapärandist. Eesti Sinfoniettal ei ole peadirigenti ega kunstilist juhti, orkestri tööd juhib kolleegium, dirigente kutsub orkester vastavalt repertuaarile. Orkestri koostööpartneriteks on solistid, kellega koos töötatakse tänapäeva kuulajat kõnetava interpretatsiooni, isikupärase kõla ja väljendusrikka esitusviisi nimel.

Orkestri koduleht