Orthodox Singers

Vokaalansambel Orthodox Singers on tuntud õigeusu kiriku muusika tutvustaja ja edendajana nii Eestis kui ka välismaal ning on teadaolevalt ainus alaliselt tegutsev segaansambel selles žanris. Orthodox Singers on asutatud ansambli kunstilise juhi ja dirigendi Valeri Petrovi poolt 1989. aastal.

Professionaalsetest muusikutest koosneva ansambli esinemismaneeri iseloomustab täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Ansambel on eeskätt pühendunud varajasele õigeusu kirikulaulule, mida kontserdisaalis kuuleb harva. Kuid nende repertuaari kuuluvad ka vene vaimuliku koorimuusika väärtteosed Pavel Tšesnokovilt, Aleksandr Arhangelskilt ja Sergei Rahmaninovilt, samuti vene rahvalaulude tõlgendused vaimulikus laadis. Lisaks on ansambli repertuaari lisandunud kaasaegsete õigeusu traditsioone järgivate heliloojate, sealhulgas Sir John Taveneri, Valeri Kalistratovi ja Arvo Pärdi teosed ning ka teiste eesti heliloojate, Cyrillus Kreegi, Kuldar Singi, Veljo Tormise ja Andres Uibo looming.

Orthodox Singers on esinenud Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal,  Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ja Poolas, andnud kontserte Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikus, Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia toomkirikus, astunud üles Stratford-upon-Avoni festivalil, Nottinghami ja Chelsea festivalil, Moskva Ülestõusmipüha Festivalil jm. Ansambel on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaatide hulgas. Lindistatud on kolm kassetti ja kaheksa CD-d.

Ansambli koduleht: Orthodox Singers

© EMIK 2015

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).