Heigo Rosin

Löökpillimängija Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt õpetaja Õie Aruoja klaveriklassis. Edasised õpingud viisid aga löökpillide juurde, esmalt Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkestrisse ja seejärel Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi. 2013 aastal lõpetas Rosin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe (cum laude) dotsent Rein Roosi löökpilliklassis ning 2014. aastal omandas ta magistrikraadi (cum laude) Belgias Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Antwerpenis, õppides prof. Carlo Willemsi ja prof. Koen Wilmarsi löökpilliklassis. 2014. aasta sügisest õpib Rosin solisti diplomi omandamiseks Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias.

Heigo Rosin on osalenud She-E Wu (USA), Anders Åstrandi (Rootsi), Pius Cheungi (Hong Kong), Naoko Takada (Jaapan), Emmanuel Séjourné’ (Prantsusmaa), Andrei Pushkarevi (Ukraina), Stanisław Skoczyński (Poola), Mark Fordi (USA), Igor Lesniku (Horvaatia), Kyung Hwan Choi (Lõuna- Koera), Leo Ouderitsi (Belgia), Carlo Willemsi (Belgia), David Friedmani (USA), Linda Maxey (USA), Hakim Ludini (Afganistan), Jeff Moore’i (USA), Mario Boivini (Prantsusmaa), Heinz von Moisy (Saksamaa) ja Pedro Carneiro (Portugal) meistriklassides ning lisaks sellele Dave Weckl ja Sheila E. Drum Clinic’us.

Heigo Rosin on pälvinud mitmeid auhinnalisi kohti konkurssidel: I preemia De Linkprijs tänapäevamuusika konkursil Hollandis (2013), I preemia Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion, II preemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Klassikaraadio preemiad telekonkursil Klassikatähed (2013), I preemia vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil Tallinnas (2012), II koht Kolme Kooli Konkursil (2008) ning I-II koht Üleriigilisel Muusikakoolide Löökpilliõpilaste Konkursil (2006). Samuti on ta osalenud konkursil Fermos Itaalias (2011, 2012) ning konkursil The Tromp Hollandis (2010, 2012).

Rosin on mänginud Balti Mere Noorte Sümfooniaorkestris, Järvi Akadeemia Festivali Orkestris, Liégé Filharmoonia Sümfooniaorkestris, Flaami Kuninglikus Ooperiorkestris De MUNT, Il Novecento Sümfooniaorkestris kontserdituuril “The Night of the Proms” (2011, 2012), Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris, Tartu Vanemuise Sümfooniaorkestris ja Tallinna Kammerorkestris. Solistina on ta üles astunud Klaipėda Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Suure-Jaani Muusikafestivali Orkestri ning Eesti Muusika- ja Teartiakadeemia Sümfooniaorkesti ees. Lisaks sellele on ta esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Hollandis, Taanis ja Itaalias.

Heigo Rosina Koduleht

© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).