Indrek Vijard

27.09.1965 Tallinn

Indrek Vijard on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri erialal Tiina Kuriku juhendamisel (1983) ning Tallinna Konservatooriumi (1990) koorijuhtimise erialal Kuno Arengu klassis. Aastast 1995 töötab Indrek Vijard Nõmme Muusikakooli direktorina.

Indrek Vijard on tegutsenud Eesti Poistekoori koormeistrina ning olnud meeskooride Restauraator ja Forte, samuti Järvamaa Noorte Meeskoori dirigent.  Lisaks on ta osalenud  Eesti Rahvusmeeskoori, Tallinna Kammerkoori ja kammerkooride Arsis ning Dextera töös.

Hetkel tegutseb Vijard mitmete kooride dirigendina. Aastast 1997 juhatab Vijard Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilist poistekoori Kalev, aastast 1998 Järvamaa Poistekoori ning aastast 2000 Nõmme Muusikakooli Kammerkoori ning Tallinna Ülikooli Meeskoori. Ta on tellinud ja esiettekandele toonud Jüri-Ruut Kanguri, Piret Ripsi ja teiste heliloojate uudisloomingut sh Urmas Sisaski kantaat „Pro Patra“ poistekoor Kalev esituses.

Indrek Vijard on olnud dirigent mitmetel laulupidudel ja laulupäevadel. Ta on dirigeerinud aastast 1993 üld- ja noorte laulupidudel, aastal 2008 oli Vijard Kuressaares toimunud 26. ülemaailmse meeste- ja poiste laulupäeva kunstiline juht. Aastal 2014 on Indrek Vijard XXVI üldlaulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ poistekooride liigijuht.

Indrek Vijard on Eesti Koorijuhtide Liidu ja Eesti Kooriühingu muusikatoimkonna liige ning kuulub Eesti Meestelaulu Seltsi juhatusse (aastast 2002). Aastal 2001 on Vijard pälvinud Järvamaa teenetemärgi, aastal 2002 Järvamaa parima kollektiivijuhi tiitli ning 2014 Gustav Ernesaksa Nimelise Fondi koorimuusika edendamise stipendiumi.

© EMIK 2014

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).