Mihkel Mattisen

13.08.1976 Tallinn

Mihkel Mattisen on tuntud nii klassikalise pianisti, poplaulude kirjutaja, laulja, muusikaprodutsendi kui ka kontsertikorraldajana.

Mihkel Mattisen on õppinud klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Heli Lääne, Ülle Sisa ja Valdur Rootsi juhendamisel. Aastatel 1994–2000 jätkas ta klaveriõpinguid Eesti Muusikaakadeemias samuti Valdur Rootsi klassis, lisaks täiendas ta aastatel 2000–2001end stipendiaadina Londoni Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis Artur Pizarro klaveriklassis. 2003. aastal jätkas Mihkel Mattisen õpinguid Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuris Valdur Rootsi ja Ivari Ilja juures, omandades magistrikraadi 2007. Ta on osalenud mitmel meistrikursusel, sh Liisa Pohjala, Erik E. Tawastsjerna, Andrei Gavrilovi, Ronan O'Hora, Angela Hewitti, Stephen Kovacevichi, Kalle Randalu ja Arbo Valdma juhendamisel.

Mihkel Mattisen on juba 20 aastat Eesti muusikamaastikul tegutsenud nii popmuusiku, klassikalise pianisti, laulukirjutaja, muusikaprodutsendi kui ka kontserdikorraldajana. Soolopianistina on ta soleerinud erinevate orkestrite ees, sh Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Guildhalli Muusika- ja Draamakooli Sümfooniaorkester, ning mänginud kammeransamblites Eestis, Inglismaal, Itaalias, Rootsis, Saksamaal, Soomes ja USA-s.

Mihkel Mattisen on muusik, kes usaldab oma musikaalsust ja vaistu ning mängib keskendunult ja ennastunustavalt hetkemeeleoludest ja inspiratsioonist lähtudes. Ta on teinud koostööd paljude eesti muusikutega, sh pianist Age Juurikase ning 2006. aastast viiuldaja Ruta Lipinaitytega (Leedu). Hilisem koostöö klassika vallast on Rein Rannapiga koostatud kontserdikava ja väljaantud CD "2ÜHEL". 2005. aastal osales Mattisen Rootsi programmis Top Europe, mille kontsertideks valmis Rene Eespere "Februarium". Mattisen on olnud alates 2003. aastast Eesti Kontserdi korraldatud koolide loengkontsertide üks menukamaid esinejaid käsitledes muusikat barokist popini. Lisaks klaverimängule on Mattisen tegelenud laulmisega, ning lugude ja laulutekstide kirjutamisega. 1998. aastal esitas Mattisen EBU (Euroopa Ringhäälingute Liit) otseülekandes eesti Raadio Kontsertorkestri solistina oma laulu "Mida küll soovin ma". Mihkel Mattiseni kirjutatud on 2013. aasta Eurovisioonil Eestit esindanud võitluslaul "Et uus saaks alguse", mida esitas Birgit Õigemeel.

Eesti muusikamaastikul on Mihkel Mattisen tuntud ka aastatel 1994–2005 tegutsenud pop-ansamblist Jam, millega on USA-s salvestatud 6 CD-d, ning pianistina telesarjast "Tähed muusikas". 2005. aastast tegutseb Mihkel Mattisen pianisti ja laululoojana sooloprojektidega, mille käigus on välja antud CD "Lihtsalt oma teed". Suures osas Mihkel Mattiseni kirjutatud lauludel põhineb ka ansambli Violina 2010 ilmunud plaat "Maagiline". Mihkel Mattisen kuulub ka ansambli Swingers koosseisu.


© EMIK 2013

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).