Eesti Televisooni tütarlastekoor

Eesti Televisiooni tütarlastekoor kasvas välja Lasteekraani laulustuudiost, mis sai Eve Viilupi ja Aarne Saluveeri initsiatiivil alguse 1990. aastal.

Peadirigent Aarne Salveeri juhtimisel laulab kooris umbes kolmkümmend 15–25 aastast tütarlast, kellest mõned on osalenud koori töös juba selle loomisest alates.
ETV tütarlastekoori repertuaaris on vaimulik ja ilmalik muusika erinevatest ajastutest, rahvamuusikatöötlused, popmuusika- ja džässikavad ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Paljudele koorilauludele on lisatud ka efektsed liikumisnumbrid.

Eesti Televisiooni tütarlastekoor on saavutanud erinevaid auhinnalisi kohti tunnustatud koorikonkurssidel ning kontserdireisid on koori viinud nii Ameerika Ühendriikidesse kui ka peaaegu kõikjale Euroopasse. Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud kontserdireisil anti Euroopa erinevates kontserdisaalides kokku üle 20 kontserdi ning tutvustati eesti muusikat kavaga „Mu süda, ärka üles“. Koor esines ka 2008. aasta detsembris aset leidnud Tallinna esimestel kultuuripäevadel Moskvas.

ETV tütarlastekoor on koostööd teinud selliste tuntud eesti heliloojatega nagu Arvo Pärt, Veljo Tormis ja Urmas Sisask. 2003. aastal kõlas Saluveeri juhatusel New Yorgis maailma esiettekandes Pärdi „Peace Upon You, Jerusalem“, mis on kirjutatud Aarne Saluveerile ja ETV tütarlastekoorile.

Lisainfo: Eesti Televisiooni tütarlastekoori koduleht.

© EMIK 2010

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).