Sander Sokk

31.10.1987, Tartu

Sander Sokk on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli klassikalise laulu eriala, õpetajaks esmalt Karmen Puis ja hiljem Taisto Noor. 2017. aasta kevadel omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Juhan Tralla lauluklassis, aastast 2014 töötab lauljana Eesti Filharmoonia Kammerkooris.

Laulmise kõrval tegutseb Sander Sokk samuti heliloojana. Kompositsiooni on ta õppinud kaks aastat lisaerialana Elleri koolis Alo Põldmäe juhendamisel. Olulisel kohal tema loomingus on laulvus, erinevad harmoonilised värvid ja meeleolud, lihtsus ja tunnete väljendamine. Ta on kirjutanud palju koorilaule, klaverimuusikat, kammerteoseid ja 4-osalise sümfoonilise poeemi. Tema loomingut on esitanud teiste hulgas Maila Laidna, Talvi Hunt, Johan Randvere, Mari-Liis Urb, Anna-Liisa Eller, segakoor Noorus, Collegium Musicale ja Voces Musicales.

© EMIK 2017
Täiendatud veebruaris 2018

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).