Märt-Matis Lill

LAVAMUUSIKA

Ooperid

  • Tulleminek
    ooper
    2017
    120'
    solistid, segakoor, sümfooniaorkester
    Libreto: Jan Kaus
    Esiettekanne: Teater Vanemuine solistid (Reigo Tamm, Tamar Nugis, Rasmus Kull, Simo Breede, Jaan Willem Sibul, Märt Jakobson, Pirjo Jonas, Maria Listra, Sigrid Mutso, Annaliisa Pillak, Kadi Jürgens, Karmen Puis, Jaanus Tepomees, Karl Edgar Tammi, Kärt Tammjärv), ooperikoor ja sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi, lavastaja Taago Tubin; 22.04.2017, Tartu Sadamateater
  • Indiate uurimine
    kammerooper
    2009
    solistid, näitlejad, kammerkoor, kammerorkester, jazztrio
    Libreto: Jan Kaus
    Esiettekanne: Taavi Tampuu (bariton), Mati Turi (tenor), näitlejad Taavi Eelmaa, Gert Raudsep, Mart Koldits, Raivo E. Tamm, Riina Maidre, Kristjan Sarv, Bert Raudsepp, kammerkoor Voces Musicales, dirigent Jaanika Kuusik, Tallinn Sinfonietta (eelsalvestatud), Valdimir Võssotski (klahvpillid), Mihkel Mälgand (kontrabass), Jorma Puusaag (kitarr); 20.10.2009, Von Krahli teater
    Tellija: festival "Nyyd"

Muusikalised ja/või sõnalised ja/või tantsulised lavateosed

  • Armastajad ja elupõletajad
    pühendatud ansamblile Corelli Consort
    ilmalik müsteerium
    1. I Tallinna linna rajamine
    2. II Aadlik Thuwe matmine
    3. III Niguliste kiriku muumia
    4. IV Kuradi pulm
    5. V Varjusurnute varjupaik
    6. VI Toompea kummitus
    7. VII Hermanni ja Margareeta lugu
    8. VIII Lornjetiga mees

    2011
    55'
    barokkansambel, lugeja
    Libreto: Jan Kaus
    Esiettekanne: Barokkansambel Corelli Consort, Nero Urke (jutustaja), lavastaja Taago Tubin; 28.09.2011, Toompea Muusikasalong (Teaduste Akadeemia saal)
    Tellija: Corelli Consort / Kultuuripealinn Tallinn 2011
    Käsikiri
  • Kurb nauding
    Koreograafia: Teet Kask
    Esiettekanne: 03.10.2005, Labani keskuse Bonnie Bird teater, London
    Esiettekanne Eestis: Londoni Linna Ülikooli ja R. Labani nüüdistantsu keskuse üliõpilased Jasmiina Sipilae, Eeva-Maija Mustonen, Maria Goldsman, Kristian Tirsgaard, Teet Kask. Kujunduskunstnik Gregor Knüppel, hääleseadja Kate Pringle; 24.10.2005 Pärnu Endla teater

ORKESTRITEOSED

Teosed sümfooniaorkestrile

  • Tirawa ja tähtede laul
    2018
    18'
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Joseph Swensen; 7.12.2018, Estonia kontserdisaal
  • 2004
    14'
    sümfooniaorkester: 3333, 4331, 3, keelpillid
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi; 16.04.2004, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi
    Levitaja: EMIK MML 002

Teosed kammerorkestrile

  • Muutumised
    1996
    8'
    kammerorkester
    Esiettekanne: Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten; 19.04.1996, Tallinn, Mustpeade Maja, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"

Teosed keelpilliorkestrile

  • 2003
    14'
    keelpilliorkester
    Esiettekanne: Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 06.04.2003, Tallinna Metodisti kirik, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
    CD "Eesti Heliloojad (VI). Risto Joost", Eesti Rahvusringhääling (2010); Virgo Veldi (saksofon), Ene Nael (portatiivorel), Risto Joost (kontratenor), Jaan Varts (elektrikitarr), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Monika Mattiesen (flööt), Petteri Pitko (klavessiin), Tallinna Kammerorkester, Vox Clamantis, kunstiline juht Jaan-Eik Tulve, dirigent Risto Joost

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE

Teosed flöödile ja orkestrile

  • 2010
    17'
    flööt, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Monika Mattiesen (flööt), Tallinn Sinfonietta, dirigent Lauri Sirp; 3.06.2011, Tartu Jaani kirik, Eesti Heliloojate Festival
    CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Monika Mattiesen (flööt), Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
    Levitaja: EMIK MML 006

Teosed tšellole ja orkestrile

  • 2011
    15'
    tšello, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee; 10.02.2011, Tallinna Mustpeade maja
    Tellija: Tallinna Muusikakeskkool
    CD "Kuidas noored muusikud avastasid uut eesti muusikat. Vol 2", Eesti Raadio (2016); Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee
    CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Valle-Rasmus Roots (tšello), Tallinna Kammerorkester, dirigent Mikk Murdvee
    Kirjastaja: Eesti Muusikafond
    Levitaja: EMIK EMF 026
    Käsikiri

Teosed klaverile ja orkestrile

  • Movement
    2008
    11'
    klaver, kammerorkester
    Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Pärnu Linnaorkester, dirigent Risto Joost; 18.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival

Teosed kahele või enamale solistile ja orkestrile

  • 2011
    21'
    kannel, löökpillid, sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Kristi Mühling (kannel), Vambola Krigul (löökpillid), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Mihhail Gerts; 25.03.2011, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
  • Kuu
    1995
    7'
    oboe, vioola, keelpilliorkester
    Esiettekanne: Noorte Filharmoonia, dirigent Toomas Kapten; 28.03.1995, Tallinn, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Käsikiri

ANSAMBLITEOSED

  • Tuletäpid pimeduses
    2003/2004
    12'
    flööt, löökpillid, viiul, kontrabass, live-elektroonika
    Esiettekanne: Anne La Berge (flööt), Marcel Andriessen (löökpillid), Barbara Lüneburg (viiul), Wilmar de Visser (kontrabass); 21.10.2004, Groeningen, Holland, Arvo Pärt Festival: ¯stonishing music’, tantsuetendus "Myrrh and Cinnamon" nelja eesti helilooja (Arvo Pärt, Märt-Matis Lill, Lepo Sumera, Erkki-Sven Tüür) muusikale
    Tellija: Arvo Pärt Festival: ¯stonishing music’, Groeningen, Netherland

Duod

  • Kahevahel
    2011?
    2'
    flööt, klaver
    Käsikiri

Triod

  • 2013
    12'
    viiul, tšello, klaver
    Esiettekanne: Uus Tallinna Trio: Harry Traksmann (viiul), Kaido Kelder (tšello), Marrit Gerretz-Traksmann (klaver); 2.04.2013, Tallinna Mustpeade maja, festival "Eesti muusika päevad"
  • Mõttelained 3
    2010
    16'
    kannel, klavessiin, harf
    Esiettekanne: Ansambel Una Corda: Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Ene Nael (klavessiin); 20.02.2010, Kadrioru loss
    Levitaja: EMIK MML 010
  • Öömaastikud II
    Versioon samanimelisest teosest neljale löökpillimängijale
    2008
    19'
    löökpillid (3 mängijat)
    Esiettekanne: PaukenfEst: Anto Õnnis, Vambola Krigul, Madis Metsamart, 04.06.2011, Tartu Jaani kirik

Kvartetid

  • 2008
    17'
    löökpillid (4 mängijat)
    Esiettekanne: PaukenfEst: Vambola Krigul, Anto Õnnis, Madis Metsamart, Lehari Kaustel; 2.04.2008, Narva linnus, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 011

Keelpillikvartetid

  • 2018
    keelpillikvartett
    Esiettekanne: NeoQuartet; 14.09.2018, Püha Katariina kirik, Vilnius
    Esiettekanne Eestis: NeoQuartet; 1.11.2018, Tartu, Genialistide klubi, festival Afekt
    Tellija: Ühendus Neoarte

Kvintetid

  • Kaljukits
    2015
    5'
    flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
    Esiettekanne: Peterburi Filharmoonia solistide ansambel; 19.11.2015, Peterburi Heliloojate Maja, festival „Звуковые пути“
  • 2015
    santūr, flööt, klarnet, viiul, tšello
    Esiettekanne: Pooyan Ataei (santūr), Tallinna Uue Muusika Ansambel; 26.09.2015, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kammersaal, Värske Heli Festival Sügisfest
  • Out of Cage
    2012
    8'
    flööt, saksofon, klaver, viiul, tšello
    Esiettekanne: Monika Mattiesen (flööt), Ursula Chillaud (saksofon), Martti Raide (klaver), Ida Teppo (viiul), Johannes Teppo (tšello); 03.06.2012, Tartu Jaani kirik, XI Eesti Heliloojate Festival
    Tellija: MTÜ Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt
  • Sissejuhatus
    seade Henry Pucelli ooperi "The Fairy Queen" V vaatuse sissejuhatusest
    2008
    keelpillikvartett, kannel
    Esiettekanne: Merje Roomere (viiul), Triin Krigul (viiul), Kadri Rehema (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello), Kristi Mühling (kannel); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival

Sekstetid

  • Maa ja mere laul
    VR video režissöör Rein Zobel
    2018
    flööt, klarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello, VR video
    Esiettekanne: Ansambel U:; 8.11.2018, Estonia kontserdisaal
  • Boulez!
    2015
    40''
    flööt, klarnet, viiul, tšello, löökpillid, klaver
    Esiettekanne: Ansambel U:; 12.11.2015, Kultuurikatel, Prantsuse kultuurifestival "Accord"
  • 2015
    klarnet, saksofon, löökpillid, akordion, 2 kontrabassi
    Esiettekanne: Ansambel Figura, ansambel Poing; 26.05.2015, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseum, Eesti Heliloojate Festival
  • Fantaasia in C
    2014
    flööt, inglissarv, bassklarnet, viiul, vioola, tšello
    Esiettekanne: Tallinna Uue Muusika Ansambel, dirigent Arash Yazdani; 3.11.2014, Erarta muuseum, St. Peterburg
    Tellija: Tallinna Uue Muusika Ansambel
  • Autumn Road (Sügisene tee)
    2013
    13'
    flööt, klarnet, löökpillid, klaver, viiul, tšello
    Esiettekanne: Ansambel U:; 7.01.2014, Eesti Raadio I stuudio
  • 2009
    14'
    flööt, klarnet, metsasarv, klaver, viiul, tšello
    Esiettekanne: Collegium Novum Zürich, dirigent Matthias Kuhn; 16.04.2009, Rahvusooper Estonia kammersaal, festival "Eesti muusika päevad 2009"
    Levitaja: EMIK MML 008
  • Mõttelained 2
    2009
    12'
    flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver, löökpillid
    Esiettekanne: Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Taavi Kerikmäe (klaver), Vambola Krigul (löökpillid); 05.06. 2009, Tartu Jaani kirik, VIII Eesti Noorte Heliloojate Festival
    Tellija: Eesti Noorte Heliloojate Festival
    Levitaja: EMIK MML 009
  • 2005
    9'
    flööt, klarnet, viiul, tšello, löökpillid, klaver
    Esiettekanne: Ansambel U:, 15.10.2005, Tallinn, Õpetajate maja, festival NYYD
    Tellija: festival NYYD
    CD "Märt-Matis Lill. Jooned vaikuses", Märt-Matis Lill (2015); Ansambel U:
    CD "U: uus eesti musika", MTÜ Ansambel U (2009); Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Meelis Vind (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Rein Oja (lugeja)

Septetid

  • 2007
    11'
    flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver, löökpillid, lugeja
    Esiettekanne: Ansambel U:; 14.10.2007, Kanuti Gildi Saal, festival "Nyyd"
    Tellija: Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt
    CD "U: uus eesti muusika", MTÜ Ansambel U (2009); Ansambel U: Tarmo Johannes (flööt), Meelis Vind (klarnet), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Rein Oja (lugeja)
    Levitaja: EMIK MML 013

Teosed suurele ansamblile (8+)

  • Pühendatud John Cage'i 100. sünniaastapäevale
    2012
    33'
    2 flööti, 2 klarnetit, löökpillid (2 mängijat), klaver, 2 viiulit, 2 tšellot
    Esiettekanne: EMTA Uue Muusika Ansambel; 29.09.2012, Kanuti Gildi Saal, EMTA Sügisfestival
  • Kolm joogilaulu
    2008
    10'
    klarnet, fagott, trompet, tromboon, löökpillid, viiul, kontrabass, lugeja
    Tekst: Li Bai, tõlkinud Märt-Matis Lill
    Esiettekanne: I Solisti del Vento; 24.09.2008, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival
    Tellija: I Solisti del Vento
    Levitaja: EMIK MML 023
    Käsikiri
  • kirjutatud Ensemble Intercontemporain'i kompositsioonikonkursiks
    2004
    10'
    oboe, klarnet, fagott, metsasarv, trompet, tromboon, löökpillid (2), klaver, harf, viiul, vioola, tšello, kontrabass
    Esiettekanne: Ensemble Intercontemporain, dir. Peter Rundel; 17.07.2004 Metz, Prantsusmaa
    Levitaja: EMIK MML 012
  • Sosinatest karjeteni
    kirjutatud Centre Acanthes Summer Course raames
    2003
    10'
    flööt, oboe, klarnet, saksofon, fagott, trompet, tromboon, löökpillid (2 mängijat), klaver, harf, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
    Esiettekanne: Présences Contemporaines Ensemble, dirigent Gilbert Amy; 24.07.2003, Eglise de la Chartreuse, Villeneuve-lez-Avignon, Prantsusmaa
  • 2002
    10'
    flööt, oboe, klarnet, bassklarnet, fagott, metsasarv, trompet, tromboon, löökpillid, tšelesta, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
    Esiettekanne: NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts; 07.04.2002, Tallinn, Vanalinnastuudio, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
  • Üleminekurituaal
    1999
    12'
    flööt, oboe, klarnet, fagott, metsasarv, trompet, tromboon, löökpillid (2 mängijat), kannel, 2 viiulit, vioola, tšello, kontrabass
    Esiettekanne: NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts; 28.11.1999 Tartu Ülikooli aula, 29.11.1999 Tallinn, Estonia kontserdisaal, festival NYYD
    Tellija: festival NYYD
    CD "Eesti heliloojad II", Eesti Raadio (2002); NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts
    Levitaja: EMIK MML 016

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed flöödile

  • 1997
    6'
    flööt
    Esiettekanne: Tarmo Johannes (flööt); 11.04.1997, Tallinn, Mustpeade maja, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 020

Teosed trompetile

  • Fantasia sul pian’e forte
    Kohustuslik pala vabariiklikul puhk- ja löökpillimängijate konkursil
    2012
    trompet
    Esiettekanne: 21.03.2012, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, vabariiklik puhk- ja löökpillimängijate konkurss
    Kirjastaja: Eesti Muusikafond
    Levitaja: EMIK EMF 002

Teosed löökpillidele

  • 2006
    10'
    basstrumm, fonogramm
    Esiettekanne: Vambola Krigul (suur trumm); 27.03.2006, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, festival „Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 018

Teosed viiulile

  • Nägemus
    1999
    10'
    viiul
    Esiettekanne: Andri Annus (viiul); 08.04.2005, Tallinn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, festival "Eesti muusika päevad"

Teosed tšellole

  • Sonaat
    2002
    8'
    tšello
    Esiettekanne: Aare Tammesalu (tšello); 31.03.2006, Tallinn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 019
    Käsikiri

Teosed orelile

  • Kiigelaul
    2007
    orel
    Esiettekanne: Ulla Krigul (orel); 27.12.2007, Visby Toomkirik, Rootsi, orelifestival "Listen to our history - told by sound!"
    Tellija: Visby rahvusvaheline heliloojate keskus
    Levitaja: EMIK MML 017
    Käsikiri

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Hopi lugu neljast maailmast
    2007/2017
    segakoor, lugeja, elektrikitarr, löökpillid (2 mängijat)
    Tekst: Diana Fergusoni „Native American Myths”, Frank Watersi „Book of the Hopi”, Harold Courlanderi ja Enrico Arno „The Fourth World of the Hopis” põhjal (inglise keeles)
    Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Kaido Janke (lugeja), Jaak Sooäär (elektrikitarr), Anto Õnnis (löökpillid), Rein Roos (löökpillid), dirigent Kaspars Putninš; 27.10.2017, Tallinn, Mustpeade maja, festival "Üle heli"
  • Hulluse hääbumine
    2012
    6'
    segakoor, bassflööt, lugeja, elektroonika
    Tekst: vokaliis
    Esiettekanne: Segakoor MaSk, Monika Mattiesen (flööt), Märt-Matis Lill (süntesaator); 17.11.2012, Tartu Paberimuuseum, Festival "Hullunud Tartu 3. Klišee"

Teosed naiskoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • 2011
    7'
    klarnet, kitarr, löökpillid, naiskoor
    Tekst: vokaliis
    Esiettekanne: Andreas Aben (klarnet), Kristo Käo (kitarr), löökpilliansambel PaukenfEst, tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme; 22.03.2011, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja, festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 021

Teosed meeskoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • 2007
    17'
    meeskoor, lugeja, elektrikitarr, löökpillid (2 mängijat)
    Tekst: Diana Fergusoni „Native American Myths”, Frank Watersi „Book of the Hopi”, Harold Courlanderi ja Enrico Arno „The Fourth World of the Hopis” põhjal (inglise keeles)
    Esiettekanne: Eesti Rahvusmeeskoor, William Vesilind (lugeja), Jaak Sooäär (elektrikitarr), Madis Metsamart (löökpillid), Rein Roos (löökpillid), dirigent Kaspars Putninš; 15.04.2007, Katariina kirik, Tallinn, festival „Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival „Eesti muusika päevad”
    Levitaja: EMIK MML 022
    Käsikiri

Teosed hääl(t)ele ja orkestrile

  • 1. Proloog
    2. Põhjanaela paine I
    3. Listen
    4. Põhjanaela paine II
    5. The Reindeer
    6. Põhjanaela paine III
    7. Epiloog

    2014
    40'
    hääl, sümfooniaorkester: 3333, 4331, 1+2, harf, klaver, keelpillid
    Esiettekanne: Wimme (hääl), Vanemuise Sümfooniaorkester, dirigent Paul Mägi; 10.04.2014, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 029

Teosed hääl(te)ele ja klaverile

  • 1. Bamboo grove (Bambussalu)
    2. Huazi hill (Huazi mägi)
    3. Written in the mountains in early autumn (Kirjutatud mägedes varasügisel)
    4. Luan family rapids (Luan'i perekonna kärestikud)
    5. Living in the mountain on an autumn night (Elades mägedes, ühel sügisööl)
    6. Magnolia enclosure (Magnoolia tarandik)
    7. You asked about my life, I send You, Pei Di, these lines (Sa küsisid mu elu kohta, ma saadan Sulle, Pei Di, need read)
    2001
    16'
    bariton, klaver
    Tekst: Wang Wei, inglise keelde tõlkinud Tony Barnstone, Willis Barnstone ja Wu Haixin
    Esiettekanne: Villu Valdmaa (bariton), Martti Raide (klaver); 07.04.2001, Tallinna Raekoda, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 024

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • 2013
    hääl, flööt, trompet, klaver, löökpillid, tšello
    Esiettekanne: Curious Chamber Players; 8.06.2013, Tartu Jaani kirik, Eesti Heliloojate Festival
    Tellija: Eesti Heliloojate Festival
  • Ääremärkusi Andromachele
    2012
    35'

    flööt, klarnet, süntesaator, viiul, tšello, löökpillid, lugeja, laulja
    Tekst: põhineb eeposel "Ilias"
    Esiettekanne:

    Repoo Ensemble: Leonora Palu (fl), Edmunds Altmanis (cl), Jorma Toots (fp), Kristina Kriit (vl), Aare Tammesalu (vc), Vambola Krigul (perc), Vahur-Paul Põldma (lugeja), Tui Hirv (laulja); 19.03.2012, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, festival „Eesti muusika päevad“

  • 2007
    10'
    hääl, flööt, kannel, tšello
    Tekst: Sappho
    Esiettekanne: Ansambel Resonabilis: Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Kristi Mühling (kannel), Aare Tammesalu (tšello); 17.02.2007, Tallinna raekoda
    CD "Kaasaegset kandle kammer- ja soolomuusikat", Kristi Mühling (2009). Ansambel Resonabilis: Kristi Mühling (kannel), Iris Oja (hääl), Tarmo Johannes (flööt), Aare Tammesalu (tšello)
  • Suvevihmad
    2005
    16'
    2 klaverit, lugeja
    Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Hanna Heinmaa (klaver), Vahur-Paul Põldma (lugeja); 19.06.2005, Tartu Jaani Kiriku Päevad
    Tellija: Lepo Sumera Ühing
    Levitaja: EMIK MML 015
  • 2003
    20'
    bariton, flööt, klaver, tšello, löökpillid
    Tekst: Ryôkan, Märt-Matis Lill (inglise keeles)
    Esiettekanne: Atlan Karp (bariton), Neeme Punder (flööt), Lea Leiten (klaver), Aare Tammesalu (tšello), Madis Metsamart (löökpillid); 06.05.2003, Tallinna raekoda
    Tellija: Reval Ensemble

Teosed segakoorile a cappella

  • 2014
    segakoor, elektroonika
    Esiettekanne: Eesti Filharmoonia Kammerkoor,  dirigent Kaspars Putniņš; 6.02.2015, Türi Kultuurikeskus

Teosed naiskoorile a cappella

  • 1. Seisatades lumesadu tiheneb (Tatazumeba nao furu yuki)
    2. Ei taevast ei maad (Ten mo chi mo)
    2006
    6'
    naiskoor
    Tekst: Kitô (1), Hashin (2) (eesti ja jaapani keeles)
    Esiettekanne: Tütarlastekoor „Ellerhein”, dirigent Tiia-Ester Loitme; 24.03.2006, Tallinna Laululava panoraamsaal, festival „Eesti muusika päevad”
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
    Levitaja: EMIK MML 025

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • 2018
    14'
    klaver, elektroonika
    Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Tammo Sumera (elektroonika); kahel festivali "Eesti muusika päevad" kontserdil: 14.04.2018 Tallinna Mustpeade majas ja Niguliste kirikus
  • 2015
    27'
    lugeja, vokaal, flööt, klarnet, klaver, löökpillid, viiul, tšello, fotod ja animatsioonid, elektroonika
    Tekst: Hasso Krull
    Esiettekanne: Maria Peterson (lugeja), Laura Remmel (vokaal), Ansambel U:, Peeter Laurits (pildid), Yui Hamagashira (animakunstnik); 12.07.2015, Tartu Jaani kirik, festival "Klaaspärlimäng"
    Tellija: festival "Klaaspärlimäng"
  • Saturni rõngad
    2012
    5 klaverit (3 mängijat), elektroonika
    Esiettekanne: Talvi Hunt, Mari Visnapuu, Kirke Karja; 29.11.2012, Luunja Kultuurimaja
  • Vana laul
    2008
    naishääl, löökpillid, fiidel, fonogramm
    Tekst: Anonymous
    Esiettekanne: Eve Kopli (laul), Vambola Krigul (löökpillid), Triin Krigul (fiidel); 14.02.2008, Jõgeva Muusikakool
    Tellija: Eesti Kontsert
  • Vana laul
    2008
    hääl, fiidel, löökpillid, kannel, elektroonika
    Esiettekanne: Vambola Krigul (löökpillid), Triin Krigul (fiidel), Kai Kallastu (hääl), Kristi Mühling (kannel), Margo Kõlar (elektroonika); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
  • 2005
    30'
    2 kontratenorit, bariton, 2 näitlejat, lauto, löökpillid, kontrabass, elektroonika
    Tekst: Alain Chartier, Francois Villon, Guillame de Machaut, Bernart de Ventadorn, Gace Brule, Christine de Pizan, Arnaut Daniel, Petrarca, Dante, Neidhart von Reuental, Heinrich von Meissen
    Esiettekanne: Vahur-Paul Põldma (näitleja), Helvin Kaljula (näitleja), Taniel Kirikal (kontratenor), Risto Joost (kontratenor), Atlan Karp (bariton), Robert Staak (lauto), Anto Õnnis (lööpillid), Andreas Arder (kontrabass), lavastaja Ardo Ran Varres, kostüümikunstnik Sigrid Leis, kunstnik ja ruumikujundaja Pärtel Tall, elektroonika assistent Hans-Gunter Lock; 11.04.2005, Eesti Muusikaakadeemia ooperistuudio, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
  • Tuletäpid pimeduses
    2003
    12'
    flööt, löökpillid, live-elektroonika
    Esiettekanne: Ansambel Küberstuudio; 21.10.2003, Tallinn, Rotermanni soolaladu, festival NYYD
    Tellija: festival NYYD
  • 1. Väinämöise kandlemäng
    2. Riigikene
    3. Saunaloits
    2001
    8'
    fonogramm
    Tekst: "Kalevala" (1), Kauksi Ülle (2, 3)
    Esiettekanne: Küberstuudio; 22.06.2002, Tartu Jaani kiriku päevad (esiettekanne cd-mängijalt: märts 2002, Jyväskylä, festival Soi)
  • Muusika näitusele "Ex insula lux"
    2001
    60'
    lint
    Esiettekanne: 08.08.2001–29.09.2001, Helsingi Ülikooli Pearaamatukogu, (gregoriaani käsikirjade näitus)
    Tellija: Helsingi Ülikooli raamatukogu

KUJUNDUSMUUSIKA

Filmimuusika

  • Muusika joonisfilmile "Siseilmadest väljas"
    Režissöör Helen Unt, Eesti Joonisfilm
    2016
  • Muusika animafilmile "Linnugripp"
    Režissöör Priit Tender
    2015
    Esiettekanne: 20.11.2015, Kanuti Gildi SAAL, filmifestival „Animated Dreams“
  • Muusika nukufilmile "Liivamees"
    Režissöör Pärtel Tall, Nukufilm OÜ/Andrus Raudsalu
    2013
    Esiettekanne: 16.10.2013, Kino Artis
  • Muusika 3D lühifilmile "Superluminous Darkness" [Helendav pimedus]
    Digitalsputnik, režissöör Raul Rajangu
    2011
    17'
    Esiettekanne: 30.03.2011, Coca-Cola Plaza
  • Muusika rühmituse "Hurraa Berlin" videotele "Tallinn 2010"
    Rühmitus Hurraa Berlin: Carmen Lansberg, Märt-Matis Lill, Urmas Muru, Kaido Ole
    Sita kummaline veetlus
    Võtan põgusalt endamisi auto ja sõidan
    Kuressaare bussi rasvane kaardilugeja likvideeriti
    Ettevõtlikud mehed seebitasid kogu kokatädi
    Insener Campbelli orgasm kinnitati kõige suuremaks
    2010
    Esiettekanne: 24.03.2010, Kino Artis, festival "Eesti muusika päevad"
  • Muusika rühmituse "Kosmos" videole "Geomeetria"
    Rühmitus "Kosmos": Ott Kadarik, Villem Tomiste, Mihkel Tüür
    2010
    Esiettekanne: 24.03.2010, Kino Artis, festival "Eesti muusika päevad"
  • Muusika nukufilmile "Miriami katkine pilt"
    OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender (muusika koos Tiit Kikasega)
    2009
    Esiettekanne: 17.10.2009
  • Muusika joonisfilmile "Köögi dimensioonid"
    Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
    2008
  • Muusika dokumentaalfilmile "Põdra kuningriik"
    Režissöör Rein Maran
    2007
  • Muusika nukufilmile „Miriami teatriseiklus”
    OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender
    2007
  • Muusika nukufilmile "Miriam merehädas"
    OÜ Nukufilm, režissöör Riho Unt (muusika koos Tiit Kikasega)
    2006
  • Muusika nukufilmile “Miriami kana pesakast”
    OÜ Nukufilm, režissöör Riho Unt
    2006
  • Muusika dokumentaalfilmile “Tõrjutud mälestused”
    Fantasia Film OY & OÜ Allfilm, režissöör Imbi Paju
    2005
  • Muusika joonisfilmile "Sõnum naabritele"
    Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
    2005
  • Muusika nukufilmile "Miriam mängib peitust"
    OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender (muusika koos Tiit Kikasega)
    2004
  • Muusika nukufilmile "Rebasenaine"
    OÜ Nukufilm, režissöör Priit Tender
    2002
  • Muusika joonisfilmile "Mont Blanc"
    Eesti Joonisfilm, režissöör Priit Tender
    2001

Muusika teatrilavastustele

  • Muusika Conor McPhersoni näidendile "Kiirgav linn"
    2006
    Esiettekanne: 05.11.2006, Eesti Draamateater, lavastaja Taago Tubin
  • Muusika tantsuetendusele "Tallinn-Aegviidu"
    2006
    35'
    Koreograafia: Kaja Lindal, Kaspar Aus
    Esiettekanne: 10.05.2006, Kanuti Gildi SAAL; koreograafia Kaja Lindal, Kaspar Aus

DŽÄSSMUUSIKA

Teosed big band'ile

  • Liiga õrnalt
    2001
    7'
    bigbänd
    Esiettekanne: UMO Jazz Orchestra, dirigent Kirmo Lintinen; 01.05.2001, Helsingi
    Tellija: UMO Jazz Orchestra, Soome

ORKESTRATSIOONID JA SEADED

  • Seade Mart Saare koorilaulust "Jaan läheb jaanitulele"
    2017
    3'
    flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
    Tekst: rahvaluule
    Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdiari "HELIjaKEEL"
  • Seade Mart Saare koorilaulust "Latsõ hällütamise laul"
    2017
    2'
    hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
    Tekst: rahvaluule
    Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
  • Seade Mart Saare koorilaulust "Miks sa nutad tammekene"
    2017
    5'
    hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
    Tekst: rahvaluule
    Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
  • Seade Mart Saare koorilaulust "Seitse sammeldunud sängi"
    2017
    4'
    hääl, flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello, elektroonika
    Tekst: rahvaluule
    Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Diana Liiv (klaver), Olga Voronova (viiul), Märt-Matis Lill (elektroonika), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
  • Seade Mart Saare koorilaulust "Vihmakõne, vellekõne"
    2017
    5'
    lugeja, hääl, flööt, klarnet, viiul, tšello, elektroonika
    Tekst: rahvaluule
    Esiettekanne: Helena Tuuling (klarnet), Olga Voronova (viiul), Märt-Matis Lill (elektroonika), Leonora Palu (flööt), Leho Karin (tšello), Iris Oja (vokaal), Kärt Tammjärv (lugeja); 10.12.2017, Tartu Jaani kirik, kontserdisari "HELIjaKEEL"
  • Männid
    Seade Heino Elleri viiulipalast
    2015
    4'
    saksofon, klaver
    Esiettekanne: Virgo Veldi (saksofon), Johan Randvere (klaver); 28.05.2015, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakakooli Tubina saal, Eesti Heliloojate Festival
  • Pala kadentsiga
    Seade Jaan Räätsa vioolapalast
    2015
    6'
    saksofon, klaver
    Esiettekanne: Virgo Veldi (saksofon), Johan Randvere (klaver); 28.05.2015, Heino Elleri Tartu Muusikakooli Tubina saal, Eesti Heliloojate Festival
  • 4 branle'i
    1. Topeltbranle
    2. Lihtne branle
    3. Lõbus branle
    4. Burgundia branle
    seaded Thoinot Arbeau' kogumikust "Orchésographie" (1588)
    2008
    plokkflööt, fiidel, löökpillid, kannel, tšello
    Esiettekanne: Tarmo Johannes (plokkflööt), Triin Krigul (fiidel), Vambola Krigul (löökpillid), Kristi Mühling (kannel), Levi-Danel Mägila (tšello); 20.06.2008, Tartu Jaani kirik, Eesti Noorte Heliloojate Festival
  • seade John Dowlandi lautofuugast
    2003
    5'
    flööt, klarnet, kannel, tšello, löökpillid
    Esiettekanne: Tarmo Johannes (flööt), Vahur Vurm (klarnet), Kristi Mühling (kannel), Aare Tammesalu (tšello), Terje Terasmaa (löökpillid); 09.04.2003, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, festival "Eesti muusika päevad"
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"