Marianna Liik

LAVAMUUSIKA

Ooperid

  • Korduma kippuvad küsimused
    Originaalpealkiri „Kommuun“
    Ooper. Kaasautor Sander Mölder
    2014
    70'
    vokaalsolistid, sõnaroll, elektrooniline partii, sämpler, kammerorkester: 1011, 1010, löökpillid (marimba, triangel, trummikomplekt), 11111
    Libreto: Andra Teede, luulekatkendid Tõnu Õnnepalu luuletusest „Kuidas on elada, kui“
    Esiettekanne: Maarja Aalmann, Kaisa Rüütsalu, Liisa Mets, Kaarel Kukk, Egon Laanesoo, Jarmo Reha, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammerorkester ja segakoor, dirigent Taavi Kull, lavastaja Laura Mets, kunstnik Keili Retter, valguskunstnik Reelika Palk; 15.05.2014, Telliskivi Loomelinnaku Roheline Saal

ORKESTRITEOSED

Teosed sümfooniaorkestrile

  • Kurzschluss
    2019
    sümfooniaorkester
    Esiettekanne: Luzerni Festivali Akadeemia Orkester, dirigent Ruth Reinhardt; 1.09.2019, KKL Luzern, Kontserdisaal, Luzerni Festival, Šveits
    Tellija: Roche Young Commissions
  • 2017
    11'
    sümfooniaorkester, elektroonika
    Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Sander Mölder (elektroonika), dirigent Olari Elts; 25.02.2017, Estonia kontserdisaal
    Tellija: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
  • Arctic Desert
    2015
    9'
    sümfooniaorkester: 2222, 2231, löökpillid, keelpillid
    Esiettekanne: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov; 8.04.2015, Tallinna Metodisti kirik

ANSAMBLITEOSED

Duod

  • Airflow from Two
    2013
    3'
    flööt, viiul
    Esiettekanne: Ilja Gussarov (flööt), Indrek Palu (viiul); 8.05.2013, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaal

Triod

  • Airflow from Three
    Versioon 2013. aastal loodud teosest "Airflow from Two"
    2015
    3'
    flööt, klarnet, tšello
    Esiettekanne: Marion Aruvee (flööt), Margus Parind (klarnet), Ruslan Petrov (tšello); 1.10.2015, Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium, Jõgevamaa

Kvartetid

  • Transparent
    2019
    flööt, klarnet, trompet, metsasarv
    Esiettekanne: Ensemble der Jungen Deutschen Philharmonie, dirigent Corinna Niemeyer; 26.09.2019, Comoedienhaus Wilhelmsbad, Hanau, Saksamaa
  • Ebakorrapärane pärl IV
    2015
    9'
    löökpillid (neli mängijat)
    Esiettekanne: Felix Stachelhaus, Tiit Joamets, Ivo Lain, Kaspar Ernesaks; 29.11.2016, Kumu auditoorium
  • Ebakorrapärane pärl I
    2011
    3'
    4 flööti
    Esiettekanne: Eva-Maria Eller (flööt), Anna Kelder (flööt), Linda Kelder (flööt), Ilja Gussarov (flööt); 8.11.2011, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival
  • Ebakorrapärane pärl II
    2011
    6'
    4 flööti
    Esiettekanne: Eva-Maria Eller (flööt), Anna Kelder (flööt), Linda Kelder (flööt), Ilja Gussarov (flööt), (altflööt); 8.11.2011, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival

Kvintetid

  • 2017
    13'
    flööt, klarnet, klaver, viiul, tšello
    Esiettekanne: Ansambel Schallfeld; 30.10.2017, Tartu, Genialistide Klubi, 31.10.2017, Tallinn, Vaba Lava, Rahvusvaheline nüüdismuusika festival "Afekt"
    Tellija: Rahvusvaheline nüüdismuusika festival "Afekt"
  • Ebakorrapärane pärl III
    2014
    7'
    flööt, klarnet, viiul, tšello, klaver
    Esiettekanne: Uusinta Ensemble; 27.09.2014, ERRi I stuudio

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed harfile

  • Miniatuur
    2014
    3'
    harf
    Esiettekanne: Eda Peäske (keldi harf); 1.12.2014, Kloostri Ait

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • Punane haavaleht
    2017
    8'
    2 häält, viiul, tšello, klaver, löökpillid
    Tekst: mari luuletaja Tatjana Otšejeva
    Esiettekanne: Anna Mišina (laul), Iris Oja (laul), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Petri Piiparinen (löökpillid); 19.02.2017, Kolu kõrtsi tallialune, Eesti Vabaõhumuuseum, Rocca al Mare, Tallinn
    Tellija: MTÜ Kammermuusikud

Teosed segakoorile a cappella

  • Veereb, kuhu tahab
    2016
    12'
    segakoor
    Tekst: Eelnevalt kogutud kuulajate kommentaarid helilooja teostele
    Esiettekanne: Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav; 29.11.2016, Kumu auditoorium
  • Kilde
    2015
    5'
    segakoor
    Tekst: Juhan Liiv
    Esiettekanne: Segakoor Noorus, dirigent Maarja Helstein; 17.02.2015, Kloostri Ait
  • Sõprus
    Pühendatud segakoorile Noorus
    2015
    5'
    segakoor
    Tekst: Marie Under
    Esiettekanne: Segakoor Noorus, dirigent Maarja Helstein, 1.12.2015, Kuusalu Rahvamaja
    Tellija: Segakoor Noorus
  • Luule kui valusõna
    2012
    3'
    segakoor
    Tekst: Doris Kareva
  • Sa võtad mu lahti
    2012
    3'
    segakoor
    Tekst: Doris Kareva
  • Taaveti laul nr. 4
    2012
    5'
    segakoor
    Tekst: Taaveti laul nr. 4 (eesti keeles)
    Esiettekanne: Vox Eximus, dirigent Janne Fridolin; 4.04.2013, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, festival „Eesti muusika päevad“

Teosed tütarlastekoorile a cappella

  • Läbi öö läheb päevade rada
    2018
    6'
    tütarlastekoor
    Tekst: Doris Kareva
    Esiettekanne: Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor, dirigent Ingrid Kõrvits; 7.04.2018, Eesti Raadio I stuudio, Tallinn Music Week
    Tellija: Eesti Kooriühing

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • Metsateel
    Heliinstallatsioon Artur Kapi soololaulu ainetel
    2018
    9'
    elektroonika
    Esiettekanne: Kontserdisari "HELIjaKEEL", 12.05.2018 Tartu Linnamuuseum, 13.05.2018 Tallinna Õpetajate maja
  • Out of Breath
    2018
    8'
    viiul, tšello, elektoonika
    Esiettekanne: Arvo Leibur (viiul), Aare Tammesalu (tšello), Marianna Liik (elektoonika); 2.12.2018, Torino, Borgo Medievale, Itaalia
    Tellija: Loovüksus MTÜ
  • Heliinstallatsioon
    2017
    Esiettekanne: Eesti Näitlejate Liidu 100. aastapäeva näitus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis 4.04.2017-3.09.2017
    Tellija: festival "Eesti muusika päevad"
  • Kontsert tšellole ja elektroonikale
    2016
    21'
    tšello, elektroonika
    Esiettekanne: Aare Tammesalu (tšello), Marianna Liik (elektroonika); 6.06.2016, Casa naţionalităţilor (Rahvuste maja), Chișinău, Moldova, festival Zilele Muzicii Noi (Uue muusika päevad)
    Tellija: Loovüksus MTÜ
  • 2016
    17'
    varioola (neljal käel), live-elektroonika
    Esiettekanne: Kirke Karja ja Kristjan Randalu (varioola), Marianna Liik (elektroonika); 14.04.2016, Eesti Rahvusraamatukogu Suur saal, festival "Eesti muusika päevad"
  • Sissevaated aega ja ruumi
    2016
    9'
    elektroonika
    Esiettekanne: 20.05.2016; Wroclaw, Rahvuslik muusikafoorum (Narodowe Forum Muzyki), Poola, festival Tauron Musica Electronica Nova
  • On the Borderline Between Chaos and Order (Kaose ja korra piirimail)
    2015
    13'
    2 viiulit, 2 vioolat, tšello, elektroonika
    Esiettekanne: Arvo Leibur (viiul), Maano Männi (viiul), Toomas Nestor (vioola), Helena Altmanis (vioola), Aare Tammesalu (tšello); 16.07.2015, Mustjala Anna kirik, Mustjala Festival
    Tellija: Mustjala Festival
  • Inimesed, kes iseenese ära kaotasid
    2014
    15'
    hääl, tšello, elektroonika
    Tekst: Juhan Liiv
    Esiettekanne: Laura Remmel (vokaal), Theodor Sink (tšello), Siimeon Liik (live-elektroonika); 28.03.2014; Mustpeade maja, Tallinn Music Week/festival „Eesti muusika päevad“
  • Postluudium
    2014
    6'
    elektroonika, kvadrofooniline kõlapilt
    Esiettekanne: Siimeon Liik (elektroonika); 28.03.2014, Mustpeade maja, Tallinn Music Week/festival „Eesti muusika päevad“
  • 2013
    8'
    elektroonika, 6.1 surround süsteem
    Esiettekanne: 4.04.2013, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, festival „Eesti muusika päevad“
  • 2012
    12'
    klaver, fonogramm, live-eletroonika
    Esiettekanne: Mari Visnapuu (klaver), Marianna Liik (live-elektroonika); 27.09.2012, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sügisfestival

KUJUNDUSMUUSIKA

Filmimuusika

  • Muusika lühifilmile „Contrast“
    Režissöör Carmen Büchner. Võistlustöö Euroopa filmimuusika ja -heli festivalil SoundTrack_Cologne 11
    2014

Muusika teatrilavastustele

  • Muusika Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia 12. lennu diplomilavastusele "100 M More"
    2019
    Esiettekanne: 9.05.2019, Tartu Uus Teater, lavastaja Elar Vahter