Riho Esko Maimets

26.02.1988, Toronto

Riho Esko Maimetsa teoseid mängitakse maailmas üha sagedamini. Veebiajakiri I Care if you Listen on öelnud, et "tema muusika nõuab absoluutset tähelepanu, kuid tal ei ole tarvis selle järele kisendada". Riho omandas hiljuti Philadelphias asuva Curtise Muusikainstituudi diplomi kompositsiooni alal David Ludwigi ja Richard Danielpouri juhendamisel ning resideerub nüüd Tallinnas, vaikselt töösse süvenedes. Maimetsalt tellitakse teoseid regulaarselt nii Eestis kui ka välismaalt. Ta kirjutab peamiselt koori- ja kammermuusikat ning orkestriteoseid.

Maimetsa varasemad õpetajad on olnud näiteks Helena Tulve ja René Eespere Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Christos Hatzis Toronto Ülikoolis. Ta on osalenud arvukatel suvekursustel ja festivalidel üle maailma, sh Fontainebleau Ameerika konservatoorium (Prantsusmaa), Lake Champlaini muusikafestival ja Rootsi kolleegium edasijõudnutele. Ta on pälvinud ka mitmesuguseid auhindu, näiteks Karen Kieseri preemia Kanada muusikas, highSCORE preemia (Itaalia), I preemia 2012. aasta Villiers Quarteti konkursil (Suurbritannia) ja Theodore Presseri muusikaauhind (USA). Eesti Kooriühing valis Maimetsa Aasta kooriheliloojaks 2019.

Vaata lisaks: SoundCloud
www.rihomaimets.com

© EMIK 2011
Uuendatud jaanuaris 2020

EMIKi koduleheküljel olevad tekstid on kaitstud autoriõiguse seadusega. Tekste võib kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel koos viitega autorile (kui on märgitud) ja allikale (Eesti Muusika Infokeskus).