Uudiskiri

2024

Eesti muusika ja muusikud kodus ja maailmas
MAI

30.04 ja 3.05 Tallinna Kammerkoori kontserdid Portugalis. Tallinna Kammerkoor annab oma kontserdireisil Portugalis kontserdid Igreja da Lapa kirikus Portos ja Madre de Deusi kirikus Lissabonis. Kavas pealkirjaga "Ecos da Estónia" ("Eesti kajad") tuleb ettekandele nii Eesti kooriklassikute Mart Saare, Cyrillus Kreegi, Rudolf Tobiase, Ester Mägi ja Veljo Tormise kui ka kaasaegsete heliloojate nagu Pärt Uusberg, Erkki-Sven Tüür ja Tõnu Kõrvits looming. Koori juhatavad Heli Jürgenson ja Kärolin Tuisk.

1.–4.05 Tähe-Lee Liivi albumi "Diagrammid" esitluskontserdid. Tähe-Lee Liivi maikuus toimuvatel soolokontsertidel on põhjamaine alatoon. Lisaks Arvo Pärdi muusikale äsjailmunud CD-plaadilt kõlavad kontsertidel veel Soome heliloojate Jean Sibeliuse palad op. 24, Einojuhani Rautavaara 6 etüüdi ning Norra romantiku Edvard Griegi virtuoosne ballaad. Põhjamaise muusika kava tuleb Tähe-Leel esitusele ka järgmisel hooajal Sir Andras Schiffi sarjas “Building Bridges” mitmes kontserdisaalis üle Euroopa (sh. Berlin Konzerthausis).
Debüütalbumil "Diagrams" toob Tähe-Lee Liiv säravas interpretatsioonis kuulaja ette kogu Pärdi klaverimuusika, tudengipäevade heliloomingust küpse tintinnabuli-stiilini välja. Esmakordselt maailmas on ühele albumile jõudnud kõik Pärdi soolo- ja duoklaveriteosed. Albumil on armastatud klaveripala "Aliinale", "Ukuaru valss", sonatiinid, "Partiita", "Neli lihtsat tantsu", "Diagrammid", "Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul" jpm. Plaadistatud on ka tintinnabuli-stiilis klaveriduod "Pari intervallo" ja "Hümn suurele linnale". Duodes on Tähe-Lee Liivi partneriks Marrit Gerretz-Traksmann – üks tunnustatumaid Pärdi muusika interpreete Eestis. Albumi andis välja Estonian Record Productions.
Kontserdid toimuvad 1.05 Tartu Jaani kirikus, 2.05 Paide Muusika- ja Teatrimajas, 3.05 Rakvere Kultuurikeskuses ja 4.05 Pärnu Eliisabeti kirikus.

1.–29.05 "Musica Sacra" kevadkontserdid Pärnus ja Tartus. 1. ja 4.05 annab noor pianist Tähe-Lee Liiv kaks plaadiesitluskontserti Arvo Pärdi klaverimuusikaga. Kontserdid toimuvad 1.05 Tartu Jaani kirikus ja 4.05 Pärnu Eliisabeti kirikus. 8.05 kõlab Kai Kallastu (sopran) ja Andrus Kallastu (klaver) esituses Tartu Jaani kirikus kontserdil "Säravad tähed, kaunid silmad" Itaalia vokaalmuusika. Kavas on Bellini, Rossini, Respighi, Tosti ja Verdi teosed. 11.05 annavad Pärnu Eliisabeti kirikus ja 12.05 Keila Miikaeli kirikus kontserdi Leena Laas (barokkviiul) ja Ines Maidre (orel). Kavas on Heinrich Ignaz Franz von Biberi Roosipärjasonaadid nr 11, 12, 13, 14, 15 ning Passacaglia g-moll sooloviiulile. 15.05 esitab pianist Irina Zahharenkova Tartu Jaani kirikus Beethoveni 32 klaverisonaadi finaalkontserdil Beethoveni klaverisonaadid nr 30, 31 ja 32. 18.05 esitavad viiuldaja Sigrid Kuulmann ja pianist Piret Väinmaa Pärnu Eliisabeti kirikus Mozarti viiulisonaate nr 17, 24 ja 26. Sama kava kõlab 22.05 ka Tartu Jaani kirikus. 25.05 kõlavad Kai Kallastu (sopran) ja Andrus Kallastu (elektroonika) esituses Pärnu Eliisabeti kirikus Kaija Saariaho "From the grammar of dreams", Luigi Nono "La Fabbrica Illuminata" ja Daniel Godsili "Transi". 29.05 esitatakse sama kava Tartu Jaani kirikus.
"Musica Sacra" on kontserdisari, mille eesmärk on kanda ette uudisloomingut, anda interpreetidele võimalus teostada kunstiliselt eredaid kontserdikavu, kaasata eestlastele lisaks kõrgel tasemel külalismuusikuid ning viia kontserdiprojekte Eestist välja. Kontserdisarja korraldab Pärnu Ooper. Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.

2.05 Kadri-Ann Sumera soolokontsert Tallinnas. Pianist Kadri-Ann Sumera annab Tallinna Muusika- ja Balletikoolis soolokontserdi, kus kõlavad teosed neljalt väga erineva helikeelega autoritelt nagu Nikolai Medtner, Claude Debussy, Aleksandr Skrjabin ja Mart Saar. Kava ühendavaks jooneks on see, et kõik need teosed on loodud 20. sajandi esimesel kümnendil (kõige hilisem on Mart Saare "Skizze" aastast 1910) suurepäraselt klaverit valdavate heliloojate poolt.
Kadri-Ann Sumera on mitmekülgne pianist, kes on ühtviisi tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäeva uusima muusikani. Olulisel kohal tema repertuaaris on eesti ja eriti ta isa Lepo Sumera muusika, kelle klaveriloomingu on ta salvestanud plaadile. Koostöös Iris Oja ja teiste lauljatega on käsil Mart Saare laulupärandi salvestamine; seni on ilmunud kaks albumit ning kolmas on tulekul. Kadri-Ann on olnud osaline mitme 20. sajandi olulise suurteose esmaesituses Eestis, näit. Karlheinz Stockhauseni "Mantra" või John Cage'i "Tantsud prepareeritud klaveritele". Ta on teinud mitmete talle kirjutatud teoste esiettekandeid ning salvestanud Eesti Raadio arhiivi erinevate ajastute soolo- ja ansambliteoseid.

2.05 Monika-Evelin Liivi ja Dmitry Pavlovi kammerkontsert. Rahvusvaheliselt tunnustatud metsosopran Monika-Evelin Liiv ja pianist Dmitry Pavlov annavad Estonia kontserdisaalis kammerkontserdi. Kavas on Tšaikovski, Sibeliuse, Rahmaninovi ja Lipandi teosed.

2. ja 3.05 Kontsertetendus Lydia Koidulast Baselis. Baseli Sümfooniaorkestri ja kirjastuse Baobab Books koostöös tuleb Baseli Pauluse kirikus kahel õhtul ettekandele kontsertetendus "Lydia", mille aluseks on Kätlin Kaldmaa samanimeline lasteraamat Lydia Koidulast. Laval on Baseli Sümfooniaorkestri muusikud, Baseli algkooliõpilased ja lugeja Nicole Coulibaly, dirigeerib Timo Waldmeier. Kõlavad Lydia Koidula tekstidele loodud laulud, mille on lastekoorile, keelpilliansamblitele ja klaverile seadnud Ülo Krigul: Aleksander Kunileiu "Õitse ja haljenda, eestlaste maa", Johannes Kappeli "Ööbik", Veljo Tormise "Meil aiaäärne tänavas" ja Robert Theodor Hanseni "Ema süda". Lisaks on kavas Arvo Pärdi, Jean Sibeliuse, Emīls Dārziņši ja Dmitri Šostakovitši teosed. Sündmusel on kohal ka kirjanik Kätlin Kaldmaa.

3.05 ERSO ja Olari Elts toovad esiettekandele Rasmus Puuri Sümfoonia. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri "Romantika" sari lõpeb maikuus peadirigendi Olari Eltsi juhatusel. Laval on erakordne solistide koosseis, neli noort eesti metsasarvemängijat – Paula Ernesaks, Kairi Sosi, Eliise Kannukene ning Kreete Jacob –, kellel kõigil on silmapiiril silmapaistev karjäär nii Eestis kui ka välismaal. Paula Ernesaks alustas 2022. aasta kevadel tööd Berliini Filharmoonikute metsasarverühmas. Metsasarvede soleerimisel tuleb esitusele Robert Schumanni Kontsertpala neljale metsasarvele ja orkestrile. Kontserdi teises pooles kõlab Johannes Brahmsi Neljas sümfoonia, mis on tema sümfooniatest kestvuselt pikim ning väärikas kokkuvõte kogu tema sümfoonilisele loomingule. Õhtu avab aga esiettekanne, Rasmus Puuri Esimene sümfoonia. Tund enne sümfooniakontserti saab publik osa ka eelkontserdist, kus kõlab Felix Mendelssohni Okteti Es-duur op. 20 I osa, mille esitavad Dalia Dédinskaité, Marge Uus, Kaido Välja, Maaren Vihermäe, Rain Vilu, Liina Žigurs, Theodor Sink ja Seulki Lee. Olari Elts vestleb Dalia Dédinskaité ning Paula Ernesaksaga.

3.05 Ivari Ilja soolokontsert. EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis esitab hinnatud pianist Ivari Ilja romantismiajastu heliloojate sooloteoseid klaverile. Kavas on Beethoveni "Kuupaistesonaat", Brahmsi "Kaks rapsoodiat" op. 79, Liszti "Ungari rapsoodia" nr 13 ja "Transtsendentne etüüd" nr 4 "Mazeppa" ning Chopini Sonaat nr 2 b-moll op. 35, "Andante spianato" ja "Grande polonaise brillante" op. 22.

3.05 Residentuu:r 2024/3: Justina Repečkaitė. Sarja Residentuu:r raames toimuvad sellel kevadel avalikud laboratooriumid koostöös heliloojatega, kes kas kirjutavad ansambel U:-le 2024. aastal uudisteosed või kelle loomingut U: käesoleval aastal esitab.Tartus elamusruumis Elutuba Lava Taga toimub kolmas Residentuu:ri õpituba, kus on võimalus tutvuda Leedu maineka noorema põlvkonna helilooja Justina Repečkaitėga. Arutletakse erinevatel teose ja selle kontekstiga seotud teemadel, katsetatakse erinevaid mänguvõtteid ning lähenemisi. Justina Repečkaitė teos "Incantare" flöödile ja elektroonikale kõlab U: esituses 4. mail Tartus festivalil Balti ja Eesti Muusika Päevad 2024.

3. ja 5.05 Estonia Seltsi Kammerkoori kevadkontsert "Kimbuke tähti". Estonia Seltsi Kammerkoor kutsub tundelisele kevadkontserdile, kus kuuleb nii tuttavaid, täiesti uusi, vähem tuntuid kui ka hästi unustatud vanu teoseid Veljo Tormise, Peep Sarapiku, Lembit Veevo, Tõnu Kõrvitsa, Mari Amori, Ester Mägi, Maria Kõrvitsa, Martin J. Sildose, Kristo Matsoni ja Brenda Pärteli sulest. Solist on Maria Väli, klaveril Ulla Krigul, dirigeerib Ksenija Grabova. Kontserdid toimuvad 3.05 Keila Mihkli kirikus ja 5.05 Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus.

3.–7.05 Kristjan Randalu uue albumi "Poeedi armastus" esitluskontserdid Saksamaal. Aprilli alguses ilmus plaadifirmalt Berlin Classics pianisti ja helilooja Kristjan Randalu sooloalbum "Schumann. Dichterliebe" ("Schumann. Poeedi armastus"), mille esitluskontserdid Eestis toimusid Kuressaare kultuurikeskuses ja Viimsi Artiumis. Maikuus tutvustab Randalu albumit kolmel kontserdil Saksamaal: Hemingway Lounge's Karlsruhes (3.05), Altes Klosteris Bad Saulgaus (5.03) ja Die Kleine Fleth-Philharmonie's Buxtehudes (7.05). Robert Schumanni "Poeedi armastus" on 16-osaline laulutsükkel, mille helilooja kirjutas 1840. aastal pühitsemaks armastust oma tulevase abikaasa Clara Wiecki vastu. Randalu uued ja nüansirohked töötlused täiendavad Schumanni romantilist algmaterjali improvisatsioonivabaduse, džässi spontaansuse ja rikkaliku harmooniaga.

3.–12.05 Eesti kultuur festivalil Nordischer Klang. Põhja-Saksamaal Greifswaldis toimub 3. kuni 12. maini festival Nordischer Klang, kus on esindatud Eesti muusika, film ja kirjandus. Alates 1992. aastast toimuv festival on pühendatud Põhjamaade muusika, kunsti ja kirjanduse tutvustamisele. Tänavuse suursündmuse fookuses on Eesti, festivali patroonideks on Eesti Vabariigi kultuuriminister Heidy Purga ja Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa peaminister Manuela Schwesig. 4.05 annab St. Nikolai katedraalis kontserdi Eesti Sinfonietta koos solistide Kristi Mühlingu (kannel), Maila Laidna (klaver), Andreas Lendi (tšello) ja Karl Johann Lattikasega (vibrafon, kellamäng), kavas Jaan Räätsa, Veljo Tormise, Lauri Jõelehe, Alisson Kruusmaa, Tõnu Kõrvitsa, Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming. Kontserte annavad ka laulja Rita Ray, muusik ja laulukirjutaja Haldi Välimäe koos oma ansambliga (Mattias Tirmaste - bass, Oliver Kaljula - klahvpillid, Siim Sõmer - flööt), vokaalansambel Greip ning jazzpianisti Rahel Taltsi kvartett.

4.05 Ludensemble'i kontsert "Öised rändurid". Ludensi kontserdi idee lähtepunktiks on öine, pimedusega kaetud olustik. Pimedus on ühelt poolt sünge, vahel ka hirmutav, teisalt on pimeduses meeled erksamad, kuulmine teravam, nähtavad kontuurid kõnekad, fantaasia elavam ning äärmused võivad sulanduda teineteisele palju lähemale. Kontserdi neljast teosest kaks kuuluvad 20. sajandi oluliste heliloojate – Luigi Dallapiccola ja György Ligeti – tuntuimate teoste hulka. Ligeti kammerkontsert on ansamblirepertuaari keskne teos, mis manifesteerib kaasaegse ansambli olemuse. Luigi Dallapiccola oli serialistlik helilooja, kelle looming oli pea alati lüüriline. "Väike öömuusika" on näide lüürilisusest, mis tabab öist meeleolu teatava nostalgiaga. Eesti esiettekandena on kavas Madli Marje Gildemanni "Nocturnal Migrants" ("Öised rändurid"), mis kõlas esimest korda 2023. aasta sügisel Grazis Klangforum Wieni esituses. Philippe Hersanti "Rondes de nuit" ("Öised ringid") on kõlaruumiline rännak öises Madridis, kus on tunda kunagise impeeriumi hiilgeaegade õukondlikku vaimu, kaugeid kirikukellahelinaid ja õhtust sumedust. Tallinna Muusika-ja Balletikooli MUBA laval on Ludens Sinfonietta ja dirigent Kaspar Mänd.

4.05 Andres Kaljuste ja Sophia Rahman esitlevad uut albumit Heino Elleri muusikaga. 3. mail ilmub Suurbritannia plaadifirmalt First Hand Records album, mis esimest korda ajaloos on pühendatud täielikult Heino Elleri (1887–1970) viiuli ja klaveri duole loodud teostele. Plaadil on kavas ka mitu esmasalvestust. Elleri muusika on salvestanud viiuldaja Andres Kaljuste ja pianist Sophia Rahman, kes esitlevad oma esimest albumit kontserdiga 4. mail kell 17 Arvo Pärdi Keskuses. Plaadil kõlavad Viiulisonaat nr 2, "Melanhoolne valss", "Kuuvalgel", "Õhtulaul", "Ristpulkade tants", "Põhja viis", "Männid" jt, ühtekokku 16 pala. Muusika salvestati 2021. aasta septembris Arvo Pärdi Keskuses, plaadi helirežissöör on Tanel Klesment.

4.05 Floridante kontsert "Euroopa tippsolistid IV. Ragnhild Hemsing". Vanamuusikaansambli Floridante läbi hooaja kestva ja neljast kontserdist koonev sari "Euroopa tippsolistid" toob kokku Eesti tippsolistid ja nende sõbrad-lavapartnerid Euroopast. Sarja lõppkontserdiks on ansambli Floridante liikmed endale külla kutsunud Eesti publikule juba tuttava Norra päritolu tippviiuldaja Ragnhild Hemsingi. Esitatakse maailma muusikaklassika ühte tippteost, Vivaldi "Aastaaegu". Eriliseks teeb seekordse esituse asjaolu, et need viiulile mõeldud kontserdid kõlavad Eestis esmakordselt Hardangeri viiulil, põimituna Norra rahvaviisidega.

4. ja 5.05 Erkki-Sven Tüür Akordionikontsert Paavo Järvi juhatusel Münchenis. Erkki-Sven Tüüri Akordionikontsert "Prophecy" tuleb Ksenija Sidorova soleerimisel ettekandele kahel Müncheni Filharmoonikute kontserdil Isarphilharmonie' kontserdimajas. Lisaks on kavas Claude Debussy "Printemps" (arr. Henri Büsser) ja Jean Sibeliuse Sümfoonia nr 5 Es-duur. Kontserte juhatab Paavo Järvi.

4.–26.05 Kontserdid Paavo Järvi juhatusel Saksamaal, Austrias ja Šveitsis. 4. ja 5.05 esitavad Müncheni Filharmoonikud Paavo Järvi juhatusel Saksamaal Münchenis Isarphilharmonie’s Claude Debussy teose "Printemps" (arr. Henri Büsser), Erkki-Sven Tüüri Akordionikontserdi "Prophecy" (solist Ksenija Sidorova) ja Jean Sibeliuse Sümfoonia nr 5. 3. ja 9.05 kõlavad nende esituses Gustav Mahleri "Kindertotenlieder" (solist metsosopran Okka von der Damerau) ja Hans Rotti Sümfoonia nr 1. 14.05 toimuval kontserdil juhatab Järvi Bremenis Obere Rathaushalles Bremeni Kammerfilharmoonikuid. Nende esituses kõlavad Mozarti sümfooniad nr 31 ja 41. 18.05 antakse kontsert Austrias Sazlburgis Großes Festspielhausis. Lisaks Mozarti eelmainitud sümfooniatele tuleb ettekandele Mozarti Klaverikontsert nr 25 (solist Daniil Trifonov). 23.–26.05 juhatab Järvi nelja Zürichi Tonhalle orkestri kontserti. 23.05 kõlab nende esituses Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 5. 24.–26.05 kõlavad lisaks eelmainitud sümfooniale ka Gustav Mahleri "What the Wild Flowers Tell Me" (arr. Benjamin Britten) ja Beethoveni Klaverikontsert nr 4, op. 58 (solist Hélène Grimaud).

5.05 Audiovisuaalne lavastus-kontsert "Mis päriselt puudutab". Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kevadine audiovisuaalne lavastus-kontsert käsitleb inimese emotsionaalseid ja vaimseid kogemusi ning püüab avada sügavamaid kihte, mis meid mõjutavad. Läbi muusikaliste teoste käsitletakse ka sõja ja rahu, vägivalla ja viha teemasid ning otsitakse neile põhjuseid ja lahendusi. Esitusele tuleb erinevate stiilide ja ajastute koori,- vokaal- ja instrumentaalmuusika, kuulda saab nii maailmaklassikat kui ka levimuusika hitte, rahvuslikku indentiteeti rõhutab läbivalt Veljo Tormise looming. Eksperimentaalsust ning põnevust toob Raun Juurikase improvisatsiooni-instrument corofon, mida kasutavad kammerkoori lauljad. Muusikalist kaalu ja värvi lisavad lavastus-kontserdile hiiu kandle mängija Liisa Koemets-Bastida ning karakteersed solistid Katrin Mandel ja Marek Jürgenson. Visuaalse kunstilise süžee koos realistlike dokumentaalsete kaadritega loob muusikale videokunstnik Piibe Piirma. Lavastus-kontsert toimub 5.05 kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis.

6.05 Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert "Meistriklass. Hariduslik retk klassikutega". Käesoleval hooajal tähistab TÜSO oma 15. sünnipäeva, millega seoses antakse kolm kontserti – Avinurme Kultuurikeskuses (28.04), Võru Kandles (29.04) ja Tartu Ülikooli aulas (6.05). Esitusele tulevad eesti klassikud Heino Eller ja Eduard Tubin teostega "Videvik" ja "Sümfoniett eesti motiividel" (kolmas osa) ning maailmaklassiku Beethoveni võimas Kolmikkontsert viiulile, tšellole ja klaverile. Solistideks Trio Ardito koosseisus Vitalij Regensperger (viiul), Camillo Cabassi (tšello) ja Jorma Toots (klaver). Kontserdil uuritakse üheskoos ka pisut teoste iseloomu ja heliloojate persoone, võib-olla ka mõnda pilli või muusika väljendusvahendit ning ehk satub sekka ka mõni humoorikas lugu elust enesest.

7. ja 8.05 Eesti Filharmoonia Kammerkoor osaleb Soomes Beethoveni 9. sümfoonia ettekandes. Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tapiola Sinfonietta ja Keski-Pohjanmaa Kammerorkestri esituses kõlab Dima Slobodeniouki juhatusel kahel kontserdil Beethoveni romantismiajastusse teedrajav 9. sümfoonia. Kontserdid toimuvad 7.05 Helsingis Musiikkitalos ja 8.05 Espoos Kokkola Kampushallis.

8.05 Tallinna Barokkorkester ja Andrew Lawrence-Kingi kontsert "In principio. Alguses". Tallinna Barokkorkester, kapellmeister Andrew Lawrence-King ja solistid esitavad Mustpeade maja Valges saalis Eesti barokkmuusikat 17. ja 21. sajandist.

8.05 Eesti Kontserdi hooaja lõppkontsert. Eesti Kontserdi hooaja lõppkontserdil Estonia kontserdisaalis esineb üks maailma parimaid kammerorkestreid Academy of St Martin in the Fields. Kontserti juhib ja soleerib maailmalavade tippviiuldaja Julia Fisher, kelle üle 20 aasta kestnud koostöö orkestriga on saavutanud täiuse nii muusikalises mõistmises kui ka ühises lavaenergias. Kavas on Mozarti sümfooniad nr 29 ja 40 ning Beethoveni Romansid viiulile ja orkestrile nr 1 op. 40 ja nr 2 op. 50.

8. ja 22.05 Poska Maja kevadsuvine muusikasalong. Tallinna Jaan Poska maja muusikasalong on uus ja samas ajalooline kontserdipaik Kadriorus. Eesti omariikluse ühe rajaja Jaan Poska kodu, esimene Tallinna eestlaste salong oli enam kui sada aastat tagasi paik, kus Jaan Poska koos abikaasa Constance’iga võõrustas Eesti eliiti ja kultuuriinimesi. Lisaks poliitilistele aruteludele kõlas salongis ka muusika ja loeti luulet. Sadakond aastat hiljem on Pille Lille Muusikute Fondil rõõm avada kaunilt restaureeritud Jaan Poska majas kontserdisari, kus Eesti tippsolistide kõrval saab kuulda ja näha noori andeid. 8.05 esinevad viiuldaja Sigrid Kuulmann ja õpilased ning klaveril Thea Nestor. Nende esituses kõlavad Tšaikovski, Vieuxtemps’i, Mendelssohni jt teosed. 22.05 esinevad Tekla Tappo viiuliõpilased, konkursi Raplamaa Noor Muusik võitjad Triin ja Saale Iti Pihlap, Elisabeth Laja ja III koha pälvinud Mete Helend ning Hanna Luukas, klaveril Kristi Hinsberg ja Aleksei Lõgun. Kavas on Joubert’i, Schmidti, Wieniawski, Enescu jt teosed. Õhtut juhib Pille Lill. Kontserdisari jätkub juunis.

9.–11.05 Eesti muusikud XXX Vaasa Koorifestivalil. Festivali avakontserti juhatab noor Eesti dirigent Leiu Tõnissaar, kes valiti novembris II Soome koorijuhtide konkursi võitjaks, mille preemiaga kaasnes kontsert Tampere Cappellaga Vaasa Koorifestivalil. Teiste seas tuleb ettekandele Evelin Seppari "Sirelite aegu". Jõelähtme vokaalansambel AnnabRe astub üles 10.05 Vaasa Niguliste kirikus ja 11.05 Vaasa pearaamatukogus. 11.05 annavad Eesti Rahvusmeeskoor ja Soome üliõpilasmeeskoor Ylioppilaskunnan laulajat ühise kontserdi Vaasa kirikus.

9., 18. ja 25.05 Tallinna Kammerorkestri kontserdid. 9.05 esineb Tallinna Kammerorkester Rasmus Puuri juhatusel Mustpeade maja Valges saalis. TKO kammermuusika sarja viimane kontsert hooajal 2023/2024 toob publikuni kaks esiettekannet ning lisaks väiksematele koosseisudele lavale ka kogu orkestri. Esiettekandes kõlavad Jüri Lepa keelpillikvinteti "Yes Yes or No Yes" seade kammerorkestrile ning Peeter Vähi "Canzone capricciosa" tuubale ja kammerorkestrile (solist Toomas Oskar Kahur). Lisaks kõlavad Raimo Kangro "Edasi ja tagasi" süidist "Tantsusammud" op. 44 ja Béla Bartóki "Rumeenia tantsud". Sarja kunstiline juht on Leho Karin.18.05 leiab Mustpeade majas aset Tallinna Kammerorkestri sarja "Pöörane Bach" kontsert, mille eesmärk on kuulajate ette tuua barokikuninga Johann Sebastian Bachi looming. Antud kontserdi fookuses on Bachi "Fuugakunst" BWV 1080. Orkestrit juhatab sarja kunstiline juht Tõnu Kaljuste. 25.05 toimub Tallinna Metodisti kirikus sarja "Aavik Salzburgis" viimane kontsert. Selle raames esitab Hans Christian Aavik solisti ja kontsertmeistrina koos Tallinna Kammerorkestriga Mozarti viis viiulikontserti. Sarja viimasel kontserdil kõlab Arvo Pärdi "Mozart-Adagio" ning Mozarti Viiulikontsert nr 5 ja "Thamos, King of Egipt". Laval on ka Eesti Filharmoonia Kammerkoor, juhatab Tõnu Kaljuste.

9.–30.05 Kontserdid Anu Tali dirigeerimisel Saksamaal ja Taanis. 9. ja 10.05 esitavad Esseni Filharmoonikud (Essener Philharmoniker) Anu Tali juhatusel Saksamaal Esseni Filharmoonia Alfried Kruppi saalis Missy Mazzoli orkestriteose "River Rouge Transfiguration", Lera Auerbachi Klaverikontserdi (solist Lera Auerbach) ja Florence Beatrice Price´i 3. sümfoonia alapealkirjaga "Price Symphony". 30.05 juhatab Tali Taanis Odense Koncerthusis Carl Nielseni saalis Odense Sümfooniaorkestrit. Ettekandele tulevad teosed erinevatele koosseisusdele: Bára Gísladóttiri "Ms Ephemeris Abyss" seitsmele altflöödile ja sooloflöödile (esmaettekanne), Claude Debussy "Syrinx" sooloflöödile, "Fauni pärastlõuna" ja Sonaat flöödile, vioolale ja harfile, Carl Nielseni avamäng "Helios" ja Kontsert flöödile ja orkestrile ning Sofia Gubaidulina "Muusika flöödile, keelpillidele ja löökpillidele". Soleerivad Emmanuel Pahud (flööt), Zachary Hatcher (harf) ja Rafael Altino (vioola).

10.05 ERSO kontsert Neeme Järvi juhatusel. Estonia kontserdisaalis juhatab Neeme Järvi Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Nende esituses tulevad ettekandele saksa heliloojate Paul Hindemithi "Sümfoonilised metamorfoosid Carl Maria von Weberi teemadele" ja Wilhelm Furtwängleri Sümfoonia nr 2. Tund enne kontserti toimub eelkontsert.

10.05 Syntax Ensemble ja Tallinna Uue Muusika Ansambli ühiskontsert. Tallinnas Mustpeade majas toimub nüüdismuusika kontsert, kus esinevad itaalia kollektiiv Syntax Ensemble ja Tallinna Uue Muusika Ansambel. Nende esituses kõlavad mitmed esiettekanded.
Syntax Ensemble’i koosseisus esinevad Maruta Staravoitava (flööt), Marco Ignoti (klarnet), Francesco D’Orazio (viiul), Fernando Caida Greco (tšello), Anna D’Errico (klaver), Dario Savron (löökpillid), Maurilio Cacciatore (elektroonika), Valentina Coladonato (sopran) ja Pasquale Corrado (dirigent). Nende esituses kõlavad Maurilio Cacciatore "Rebus II" (Eesti esiettekanne), Ülo Kriguli "Earth... to Become Earth Again", Tõnu Kõrvitsa "Hope", Ivan Fedele "Maja" ja Toivo Tulevi "Fana" (maailma esiettekanne).
Tallinna Uue Muusika Ansambli koosseisus esinevad Karolina Leedo (flöödid), Talvi Hunt (klaver), Toomas Hendrik Ellervee (viiul), Talvi Nurgamaa (vioola), Paul-Gunnar Loorand (tšello) ja Arash Yazdani (dirigent). Nende esituses kõlavad Liisa Hõbepappeli "The Jangling Lightness of Solace" (Eesti esiettekanne), Märt-Matis Lille "Escape" (Eesti esiettekanne) ja Pasquale Corrado "Ozone" (Eesti esiettekanne).
Syntax Ensemble esitab oma kava ka avatud proovis 8.05 Milanos.

10. ja 13.05 Läänemere Filharmoonikute kontserdid "Midnight Sun". Läänemere Filharmoonikud esitavad kahel kontserdil Kristjan Järvi juhatusel ulatusliku kava "Midnight Sun". Kõlavad Jean Sibeliuse 2. sümfoonia, Mint Outi & Zuzanna Wąsiewiczi "Hollow in the tree", Igor Stravisnki "Tulilind", Georgs Pelēcise "Concertino bianco", Liis Jürgensi "Tabu-tabu unenägu", Arvo Pärdi "Da pacem Domine", Kristjan Järvi "Midnight Sun" ja Ruslan Trochynskyi /Kristjan Järvi "Child of the Nightingale". Kontserdid toimuvad 10.05 Poolas Gdańskis Euroopa Solidaarsuskeskuses ja 13.05 Saksamaal Udesomi Muusikafestivali korraldatud erikontserdil European Arts Festival Summiti puhul Peenemünde tehnoloogiamuuseumis Kraftwerk.

10. ja 15.05 Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert. Vanemuise sümfooniaorkestri hooaja lõppkontsert algab uue eesti heliloominguga – esiettekandele tuleb Ülo Kriguli uudisteos "Studium". Järgneb saksa romantismiaja heliloojate looming. Koos viiulisolisti Hans Christian Aavikuga tuleb esitamisele Felix Mendelssohni Viiulikontsert nr 2. Kontserdi lõpetab Johannes Brahmsi Sümfoonia nr 1. Orkestrit juhatab Risto Joost. Kontserdid toimuvad 10.05 Vanemuise kontserdimajas ja 15.05 Viimsi Artiumis.

13.05 Maarjamaa Filharmoonikute kontsert "Vanavanemate viisivakk" Tartu Jaani kirikus. Kõigile emadele pühendatud kontserdil tuleb ettekandele Veljo Tormise tsükkel "Vanavanemate viisivakk" ja süit filmist "Kevade" ning Tõnu Kõrvitsa "Kreegi vihik". Laval on Maarjamaa Filharmoonikute koor ja orkester, solist Ragne Saul ja dirigent Lilyan Kaiv.

14.–17.05 Kontserdid Mihkel Kütsoni dirigeerimisel Saksamaal. Niederrheinische Sinfoniker esitab Mihkel Kütsoni juhatusel neljal kontserdil kava 20. sajandi sümfoonilise muusikaga. Kontsertidel kõlavad Viktor Ullmanni avamäng "Don Quixote tanzt Fandango", Oskar Böhme Trompetikontsert f-moll, op. 18 (solist Lucienne Renaudin Vary) ja Dmitri Šostakovitši 12. sümfoonia. Kontserdid toimuvad 14. ja 17.05 Krefeldis Seidenweberhausis, 15.05 Theater Mönchengladbachis ning 16.05 Mönchengladbachis Kaiser-Friederich-Halles.

15. ja 18.05 Mikk Murdvee juhatab Helsinginkatu Filharmooniaorkestri kontserte. Helsinginkatu Filharmooniaorkester annab Mikk Murdvee juhatusel kontserdid 15.05 Espoo Kultuurikeskuses ja 18.05 Helsingis Temppeliaukio kirikus. Ettekandele tuleb Wolfgang Amadeus Mozarti Klarnetikontsert (solist Hanna Hujanen), Arvo Pärdi "Swansong" ja Pjotr Tšaikovski Sümfoonia nr 6 "Pateetiline". Helsinginkatu Filharmooniaorkester (Helsinginkadun filharmonikot) on hariduskeskuse Helsingin työväenopisto sümfooniaorkester, mis tähistab tänavu oma 70. sünnipäeva.

15. ja 22.05 Sarja "Meistrid laval" kontserdid EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja suures saalis. 15.05 esinevad õest ja vennast koosnev duo viiuldaja Mari Poll ja pianist Mihkel Poll. Nende esituses kõlavad Heino Elleri "Fantaasia" sooloviiulile, Ottorino Respighi Sonaat viiulile ja klaverile h-moll, Tõnu Kõrvitsa "Eleegia üksindusele" sooloviiulile, "Kolm pala viiulile ja klaverile" ning Béla Bartóki Sonaat viiulile ja klaverile nr 2. 22.05 annab kontserdi tunnustatud eesti pianist ja pedagoog Mati Mikalai esitades Prokofjevi, Debussy, Hindemithi, Bergi ja Ginastera teoseid.
"Meistrid laval" on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kammermuusika sari, kus kõrgetasemeliste ja eriilmeliste kontserdikavadega esinevad EMTA õppejõud ja külalised.

16.05 Ansambli Orthodox Singers kontsert-loeng ''Ikoonid muusikas''. Ansambel Orthodox Singers annab Valeri Petrovi juhatusel Hopneri Majas Tallinnas kontsert-loengute sarja "Helisev ajalugu" raames kontserdi ''Ikoonid muusikas'', millega tutvustatakse õigeusu ikoone kogu selle rikkuses ning eri ajastute, maade ja stiilide õigeusu muusikat. Tuntud ikooniloolane Orest Kormašov teeb sissejuhatuse ikoonimaailma, tutvustab ikoone oma isiklikust kollektsioonist ning jutustab õigeusu pühadest ja pühade sümboolikast ikoonis. Ansambel Orthodox Singers esitab loengu temaatikaga kooskõlas haruldast õigeusu kirikumuusikat alates 4. sajandist kuni tänapäevani.

16. ja 17.05 Kontserdid Mihhail Gertsi juhatusel Portugalis. Mihhail Gertsi juhatusel annab Lissabonis Calouste Gulbenkiani fondi suures auditooriumis  (Calouste Gulbenkian Foundation Grand Auditorium) Gulbenkiani Orkester kaks kontserti. Kavas on Richard Wagneri "Prelüüd ja armastuse surm" ooperist "Tristan ja Isolde", Richard Straussi Oboekontsert D-duur (solist Pedro Ribeiro) ja Johannes Brahmsi 4. sümfoonia.

17.05 Kristiina Poska kontsert Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Kristiina Poska juhatab Riias Suurgildi hoones Läti Riiklikku Sümfooniaorkestrit. Kavas on Ēriks Ešenvaldsi "Lakes Awake at Dawn", Arvo Pärdi "Credo" ja Beethoveni 9. sümfoonia. Kaasa teevad Riiklik Koor Latvija, solistid Agnese Egliņa (klaver), Elina Simkus (sopran), Irma Pavāre (metsosopran), Artjoms Safronovs (tenor) ja Rihards Mačanovskis (bass).

17.05 Erkki-Sven Tüüri Tšellokontserdi nr 2 esiettekanne ERSO hooaja lõppkontserdil. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri "Maestro" sari saab lõppakordi Olari Eltsi juhatusel, mil kavas on Gustav Mahleri Viies sümfoonia ning Erkki-Sven Tüüri Tšellokontsert nr 2 "Labyrinths of Life". ERSO, Bambergi Sümfoonikute ning Londoni Philharmonia Orchestra ühistellimusena valminud teose maailma esiettekanne toimus 8.03 Bambergi Kontserdimajas Nicolas Altstaedti, Bambergi Sümfoonikute ja dirigent Thomas Dausgaardi esituses. Tallinna esiettekandel soleerib ERSO ees samuti Nicolas Altstaedt.

17.05 Kontsert ''Muusikaline maagia - Uni saabub koidikul''. Alexela Kontserdimajas toimuval kontserdil saab kuulda Elina Nechayeva, Heldur Harry Põlda ja Tiit Kikase, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoori ja keelpillikvarteti esituses kava, mis hõlmab endas nii maailmakuulsaid klassikateoseid, Elina enda loomingut, kui ka aariaid Tiit Kikase ooperist ''Ööbik ja Roos'' (teksti autor Jaagup Kreem). Kontserdid on mõeldud muusikasõpradest gurmaanidele, kes oskavad hinnata tänapäevast muusika stiilide lõimumist ja kirevat sümbioosi. See on muinasjutuline seiklus erinevate muusikapalade vahel, kus lisaks päris pillidele on Tiit Kikas loonud elektroonilised filmimuusikalikud põhjad ning laval aitab seda kõike elama panna keelpillikvartett. Lisaks meeldejäävale muusikale saab kogeda ka visuaalset naudingut läbi valguslahenduste ja laseretenduse, mida täiendab Tiit Kikase unikaalne laserharf.

17. ja 18.05 Lääne-Harju kammermuusika päevad. Lääne-Harju kammermuusika päevad on esmakordselt toiumuv muusikasündmus, mis ühendab Lääne-Harju valla erinevaid kontserdipaiku. Kahel päeval on Paldiski linnas ja selle lähiümbruses võimalus nautida kolme eriilmelist kammermuusika kontserti. 17.05 kõlavad tšellist Valle-Rasmus Rootsi esituses Paldiski Nikolai kirikus Carlo Alfredo Piatti kapriisid, mis on tšellistile kui Paganini kapriisid viiuldajale – efektsed, virtuoossed, parimas mõttes salongilikud. Johann Sebastian Bachi soolosüidid on tšellorepertuaari alusmüür – tuntuim ja populaarseim osa loomingust soolotšellole. 18.05 Paldiski Ühisgümnaasiumis toimuva kontserdi jaoks on hinnatud klarnetist Toomas Vavilov ja armastatud pianist Johan Randvere kokku pannud spetsiaalselt pere noorematele mõeldud kontserdikava, kus kõlavad tuntud meloodiad ning saab tuvust luua instrumentidega nagu klaver ja klarnet. Samal päeval toimub kontsert ka Padise kloostris. Unikaalselt kirglikus ning kaasahaaravas kavas ühendavad keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello), bandooniumivirtuoos Kaspar Uljas ja metsosopran Maarja Purga hispaanialiku temperamendi Argentiina kirglikkusega. Uues kuues saab kuulda nii Manuel de Falla laulutsükklit ''7 canciones popolares'' (''7 populaarset laulu'') kui ka mitmeid tangosid Ástor Piazolla ja Carlos Cardeli repertuaarist. Ooper põimub tangoga, laul aariatega ning klassika improvisatsiooniga.

18.05 Muuseumiöö 2024. Muuseumiöö on kord aastas, laupäevasel maiõhtul toimuv kultuurisündmus, mille raames avavad oma uksed sajad muuseumid ja mäluasutused üle Eesti. Muuseumiöö kannab seekord pealkirja "Öös on vabadust". 
Arvo Pärdi Keskuse muusemiöö eriprogrammis on Arvo Pärdi loomingut ja keskuse tegevust tutvustav ekskursioon, pianist Sten Lassmanni kontsert ning Dorian Supini dokumentaalfilm "Arvo Pärt. Isegi kui ma kõik kaotan". Kontserdil tulevad teiste seas ettekandele Arvo Pärdi Sonatiin nr. 1, Alo Põldmäe "Päikesetuul" (2024), Riho Esko Maimetsa "Floating adagio" (2024) ja Lepo Sumera Sonaat. 
Teatri- ja Muusikamuuseum ootab tutvuma teatri- ja muusikaloole pühendatud muuseumiga Tallinna vanalinnas. Näitus "Pöörased lood teatrist ja muusikast" toob külastajateni 100 põnevat lugu ja museaali, mis hõlmavad kogu muuseumimaja ja keskaegse Assauwe linnamüüri torni.
Tallinna toomkirikus toimuvad igal täistunnil kella 18–22ni muusikapooltunnid, mil üles astuvad Maire Martinson (sopran), Kadri Ploompuu (orel), Alina Sakalouskaya (mandoliin), Kadri Ploompuu (orel), Maria Veretenina (sopran) ja Piret Aidulo (orel).
Haapsalu toomkirikus mängib ja tutvustab orelit Lia Salumäe (kell 20).
Haapsalu Jaani kirikus mängib ja tutvustab orelit Lia Salumäe (kell 19). Haapsalu Jaani kiriku orel saab tänavu 90-aastaseks. Oreli ehitasid 1934. aastal vennad Otto ja Alfred Gutdorf. Hiljuti läbis orel põhjaliku remondi. Kuulajail on võimalik oreliga lähemalt tuttavaks saada.
Rudolf Tobiase majamuuseumis nauditakse maalikunsti ja muusikat. On portreede joonistamine elava muusika saatel – kõigil on võimalus end avastada! Jutustused Tobiaste perekonnast sinna juurde.
Laulupeomuuseumis saab näha püsinäituseid "Oma viisi hoides" ja "Eesriie üles. Vanemuine 150" ning ajutist näitust "Lapseks olemise kunst. Lapsepõlv Tartus 1890–1940". Esinevad Laulupeomuuseumi segakoor (kell 19) ja Tartu Ukraina Lauluring (19.30).
Eesti Rahvuslik Klaverimuuseum (Holdre lossis) on muuseumiööks avamas klavereid, et tutvustada, mis on neis peidus. Näha saab erinevaid noodipulte, klaverite jalgu ja palju muud. Mõisate ja vanade majade huvilistele avatakse Holdre lossi renoveerimata osa uksi. Tuurid renoveerimata osas toimuvad igal täistunnil. Alo Põldmäe juhitud giidituur saab alguse kell 20.

18.05 Hortus Musicuse kontsert "Ümber meiupuu". Tallinna Väravatornis esitab armastatud vanamuusikaansambel Hortus Musicus kava kevadistest lauludest ja maikuust. Ansambli kunstiline juht Andres Mustonen.

18.05 Kontsert "Schubert & JAZZ". 18. mail astuvad Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis publiku ette pianist Vjatšeslav Novikov ja kontrabassimängija Toivo Unt. Kontserdil kõlab Franz Schuberti klaverilooming ja jazz.

18. ja 19.05 Naiskooride kontserdiprojekt "Mu süda, ärka üles", Sirje Kaasiku "Missa brevise" ettekanne. Eesti Naislaulu Seltsi kooride kevadkontserdil Haapsalu Toomkirikus ja Tallinna Metodisti kirikus tuleb ettekandele Sirje Kaasiku "Missa brevis". Teose esitavad naiskoorid Kaasike, Carmina ja Terzo, Nõmme Õpetajate Naiskoor ning Pille Metsson orelil. Kontserdi kunstiline juht on Margit Võsa. Sama kontserdiprogrammiga esinetakse 24.–26.05 ka Hämeenlinna kirikus Soomes.

19.05 Kontsertlavastus "Ära ilmal valu kaeba". Pärimusmuusikatöötluste kontsert toob publikuni peamiselt Lõuna-Eesti pärimuslikele pilli- ja laululugudele tehtud arranžeeringud, mis on loodud pärimuskultuurispetsialisti ja muusiku Tarmo Kivisilla poolt Tartu Folklooriklubile Maatasa. Kivisilla pärimusmuusikaseadetes on mõjutusi klassikast, jazzist, popmuusikast, reggae'st jm, mis kokku on loonud emotsiooniderohke ja värvikireva maailma. Kontserdijuhid on Helin Pihlap ja Tarmo Kivisilla, kaastegevad Tartu Noortekoor (dirigent Markus Leppoja) ja Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester (dirigendid Kaido Otsing ja Sander Tamm). Koreograafia on loonud Heili Lindepuu ning Eveliina ja Mitja Pilke (Soome).

19.05 Vox Clamantis annab kontserdi Oslo Pauluse kirikus. Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel annab kontserdi meditatiivse muusika festivalil "Dype åndedrag". Kava keskmes on Henrik Ødegaardi suurteos "Meditatsioonid Püha Maarja Magdaleena püha üle Nidaroses".

19.05 Eesti Sinfonietta hooaja lõppkontsert "Värviline vaikus". Eesti Sinfonietta lõpetab hooaja Mustpeade maja Valges saalis kontserdiga "Värviline vaikus", kus tuleb esiettekandele Robert Jürjendali "Gamma" elektrikitarrile ja kammerorkestrile, milles soleerib autor ise. Lisaks on kavas Veljo Tormise "Reminiscentia. Kevadkillud", Lepo Sumera "Muusika kammerorkestrile" ja Arvo Pärdi "Silentium" teosest "Tabula rasa". Solistid on Anna-Liisa Bezrodny (viiul) ja Peeter Margus (viiul).

19. ja 25.05 Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kevadkontsert "Rocky Road". Meeskoor pakub kuulajatele nii Eesti meeskoori klassikat kui ka Iiri rahvamuusika sugemetega meestelaule. Kontserdid toimuvad 19.05 Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja 25.05 Tallinnas Noblessneri Valukojas. Kontserti dirigeerivad Valter Soosalu ja Heldur Harry Põlda.

19., 26. ja 28.05 Vox pUNT esitleb debüütalbumit "Und nägin maailmast". Vox pUNT on kolm aastat tegutsenud kümneliikmeline vokaalkammeransambel, mille kunstiline juht ja dirigent on Patrik Sebastian Unt, kes on tänaseks loonud üle 300 heliteose. Ansambli Vox pUNT esikalbum pakub põnevat kuulamist kahes osas. Esimeses kõlab Patrik Sebastian Unti avaldatud ja seni avaldamata helilooming koorile. Teine pool kogub kokku kolme aasta jooksul ansambli esituses olnud menukaimad teosed nii kodu- kui välismaistelt heliloojatelt ja artistidelt: Tõnu Kõrvits, Mart Saar, Jaakko Mäntyjärvi, György Orbán, Moses Hogan, Bobby McFerrin, Roger Treece. Albumi nimilugu kannab pealkirja "I Dreamed About the World", mille Patrik Sebastian Unt kirjutas Doris Kareva sõnadele (inglise keelde tõlkinud Ayako Oku). "Und nägin maailmast" ilmub digialbumi ja vinüülina. Albumiesitluskontserdid toimuvad 19.05 Tartu Ülikooli aulas, 26.05 Tallinnas Fotografiskas ja 28.05 Rapla kirikus.

20.05 Maria Kõrvitsa ja Katrin Alleri uudisteosed Heino Elleri Muusikakooli kooridirigeerimise kontsert-eksamil. Heino Elleri Muusikakooli 2024. aasta kooridirigeerimise eriala kontsert-eksamil "Üle öö" astuvad üles Tartu üliõpilassegakoor, kammernaiskoor Sireen, Tartu Karlova Kooli lastekoor ning Elleri naiskoor. Dirigeerivad Liis Rull, Janne Haljak ning Liine Palu. Esiettekandele tuleb Maria Kõrvitsa "Õhtute kuldkollane tolm" Artur Alliksaare tekstile ja Katrin Alleri uudisteos. Lisaks kõlab Veljo Tormise, Karin Tuule, Piret Rips-Laulu, Mari Kalkuni, James MacMillani, Francis Poulenci, André Caplet', Bob Chilcotti jt. looming.

21.05 Rahvusooper Estonia poistekoori kevadkontsert. Meeleolukaid kevadisi laule laulavad Estonia kontserdisaalis ettevalmistuskoorid Jukud ja Juhanid, poistekoor ja noormeestekoor, ansamblid ja solistid. Koore juhatavad dirigendid Elina Kaasik, Martin Einmann, Maret Poll ja Hirvo Surva. Ansambleid juhendab ja laulud seab Riivo Jõgi ning klaveril saadavad Andres Lemba ja Riivo Jõgi.

21., 24. ja 29.05 Esiettekannete kontsert "Koorime lahti!". Maikuus toimuvad kolm kontserti "Koorime lahti!", kus kantakse ette 12 uut koorilaulu tuntud Eesti muusikutelt, kes kõik tegelevad erinevate žanritega popist rokini ning jazzist räpini; neist enamikule oli koorilaulu kirjutamine uus tegevus. Laulude autorid on: Marten Kuningas, Mihkel Raud, Jaan Pehk, Madis Aesma, Sten Šeripov, Tanel Ruben, Iiris Vesik, Karl Kivastik, Kaisa Kuslapuu, Bianca Rantala, Leslie Laasner ja Maria Faust. Laulud kannab ette +Koor Liisa Rahusoo juhatusel. Kontserdid toimuvad 21.05 Paide Muusika- ja Teatrimajas, 24.05 Viimsi Artiumis ja 29.05 Tartu Ülikooli aulas.

22.05 Sven-Sander Šestakovi soolokontsert. Tartu Ülikooli aulas esineb noor pianist Sven-Sander Šestakov. Tema esituses kõlavad Claude Debussy "Bergamo süit", Ferenc Liszti "Obermanni org" tsüklist "Rännuaastad. Esimene aasta: Šveits" ning Modest Mussorgski klaverisüit "Pildid näituselt".

25.05 Naiskoor Gaudete 15 – kontsert kergemuusika radadel Tallinna Mustpeade majas. Sünnipäevakontserdi kavas on kergemuusikaseaded naiskoorile Rein Rannapi, Arne Oidi, Raimond Valgre jt lauludest. Juhatavad Merike Toro ja Mait Männik, klaveril Tiina Renser. Õhtut juhib Tauri Tallermaa.

25.05 Järvamaa laulu- ja tantsupidu „Kiige käib meil kõrge’elle" Türil. Seekordse peoga on soov minna tagasi juurte juurde ja keskenduda eestlaste pärimuskultuurile. Ees ootab lihtsas stiilis rahvapidu, mis meenutab pisut sada aastat tagasi Eestimaa külades peetud simmaneid. Kava peategelasteks on külarahvas, kes on suveõhtul küla kiigeplatsile kogunenud, et laulda ja tantsida oma laule ja oma tantse. Tantsu ja laulupalade vahele pajatavad memmed/taadid elutarkusi ja muistendeid ning nooremad pidulised erinevaid naljalugusid. Peopäev algab juba keskpäeval pärimuspäevaga Türi Kultuurikeskuses ning selle ümbruses. Toimuvad pillipidu ja erinevad õpitoad. Kell 17.30 algab rongkäik Türi kooli pargist ning seejärel laulu- ja tantsupeo kontsert lauluväljakul. Laulu- ja tantsupeo laulujuht on Ave Avamere, tantsujuht Dagmar Aus, orkestrite juht Ants Oidekivi ja pillipeo juht Ülle Välimäe.

25.05 Olari Eltsi juhatusel kõlab Erkki-Sven Tüüri orkestriteose Aasia esiettekanne. Hongkongis toimuval kontserdil juhatab ERSO peadirigent Olari Elts Hong Kong Sinfoniettat HK City Halli kontserdisaalis. Lisaks Erkki-Sven Tüüri "Tormiloitsu" (2014) Aasia esiettekandele kõlavad Mozarti Klaverikontsert nr 24 (solist David Kadouch), Arvo Pärdi "Cantus in Memory of Benjamin Britten" ja Dmitri Šostakovitši Sümfoonia nr 9.

29.05 Kontsert "Rudolf Tobias 151". Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses annavad Rudolf Tobiasele pühendatud kontserdi ERSO vaskpillikvintett, Kärdla Kammerkoor ning Käina huvikooli ja Rudolf Tobiase nimelise Kärdla muusikakooli noored muusikud.

31.05 Kammermuusika kontsert Teatri- ja Muusikamuuseumis. Noortest muusikutest koosneva trio, koosseisus Leevi Rosin (viiul), Marten Meibaum (tšello) ja Joonatan Jürgenson (klaver), esituses kõlavad Eesti kammermuusika pärlid. Ettekandele tulevad Jaan Räätsa Trio nr 7 op. 125, MaLeRa KaSuKu Trio ja Artur Lemba Trio nr 1. MaLeRa KaSuKu Trio on valminud Mati Kuulbergi, Lepo Sumera ja Raimo Kangro ühistööna – iga helilooja kirjutas ühe pilli partii.

31.05, 1. ja 2.06 Mirjam Tally "Lament" kõlab Kristiina Poska juhatusel Hispaanias. Mirjam Tally Beethoveni muusikast inspireeritud orkestriteos "Lament" (2013) tuleb ettekandele kolmel Hispaania Rahvusorkestri kontserdil Madridis Auditorio Nacional de Música kontserdisaalis. Kontsertidel Kristiina Poska juhatusel kõlavad ka Bohuslav Martinů Kontsert klaveritriole ja keelpilliorkestrile ning Ludwig van Beethoveni Sümfoonia nr 8.
 

2024
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill

2023
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2022
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2021
Jaanuar
Veebruar
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2020
Jaanuar

Veebruar
Märts
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2019
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2018
Jaanuar
Veebruar
Märts

Aprill
Mai
Juuni
Juuli
September
Oktoober
November
Detsember

2017
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2016
Jaanuar

Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2015

Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember

2014
Jaanuar
Veebruar
Märts
Aprill
Mai
Juuni
Juuli
August
September
Oktoober
November
Detsember