Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Tõnu Kõrvitsa muusika on Ameerika edetabelites kõrgel kohal

  18.12.2017

   

  Tõnu Kõrvits. Foto: Kaupo Kikkas
  Tõnu Kõrvitsa CD-plaat „Moorland Elegies“ on pälvinud tähelepanu ja tunnustust NRP Music (National Public Radio, US) poolt, kes kuulutas välja lõppeva aasta parimad lood ja albumid. 100 parima loo hulgas on 15. kohal „Fall Leaves Fall“ plaadilt „Moorland Elegies“ ning CD ise on märgitud 50 parima albumi edetabelis 33. kohal.

  Koorile ja keelpillidele loodud üheksaosaline tsükkel „Moorland Elegies“ („Lageda laulud“) Emily Brontë poeemidele valmis 2015. aastal. Selle salvestasid Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel ning plaadi andis välja käesoleval aastal Ondine.
  NRP Music toimetaja Tom Huizenga iseloomustab Tõnu Kõrvitsa teost: „Emily Brontë luule pingestatud emotsioonid ja tuulest räsitud nõmmed helgivad ja heljuvad Eesti ühe andekama helilooja Tõnu Kõrvitsa imelises teoses koorile ja keelpilliorkestrile. „Fall Leaves Fall“ (tsüklist „Lageda laulud“) heiastab oma nokturnilike teemadega pikki pimedaid öid ja lühikesi süngeid päevi. Nagu Van Gogh’ „Tähisöö“ kajavad tšellode söakad tumedad helid, mis on läbi põimunud kuuvalgusena säravate naishäältega, esitajaks Grammydega auhinnatud Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

  „Moorland Elegies“ on pälvinud kiitvaid arvustusi paljudes rahvusvahelistes muusikaväljaannetes ning Klassik Heute on nimetanud CD ka nädala plaadiks.

  Vaata ka: https://www.npr.org/2017/12/12/568400855/the-50-best-albums-of-2017

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile