Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio


2.-8. aprill

2. aprill kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Peeter Lilje
Kaastegev segakoor "Noorus", dirigent Ene Üleoja

Mati Kuulberg - Avamäng "Dominante" (pühendatud ENSV Heliloojate
                         Liidu 40. aastapäevale) *
Lydia Auster - "Igavene tuli" *
                              Solist Urve Tauts
Jaan Rääts - Klaverikontsert nr. 2
                              Solist Kalle Randalu
Eino Tamberg - Oratoorium "Amores"
                              Solistid Eve Tasa (sopran), Leili Tammel (metsosopran),
                              Ivo Kuusk (tenor), Tarmo Sild (bariton)
Lepo Sumera - Sümfoonia nr. 2 *

 3. aprill kell 15.00, Kadrioru loss
Kammerkontsert. Tiit Kuusik (bariton), Sigrid Orusaar (flööt), Matti Reimann (klaver), Toivo Peäske (klaver), Nata-Ly Sakkos (klaver), Valdur Roots (klaver), Vello Sakkos (klarnet), Tõnu Reiman (viiul), Andres Narma (tšello), Pille Hahndorf (vioola), Kaido Otsing (metsasarv), RAT “Estonia” keelpillikvartett.

Heino Lemmik - Prelüüd ja fuuga C-duur
Olev Sau -  Prelüüd ja fuuga g-moll
Anatoli Rait - Trio klarnetile, metsasarvele ja klaverile
Johannes Bleive - "Sügistuule sügislaulud" (kvartett viiulile, flöödile, tšellole ja klaverile)
Alo Ritsing -  Keelpillikvartett nr. 3
Tarmo Lepik -  Soolosonaat altviiulile
Valdeko Viru - Kaks laulu ("Kuuvalguse killud" - A. Lõhmus,
                      "Lugu orelimeistrist ja kuningast" - A. Siig)
Villem Reiman - Romanss "Vastu talve" (B. Kangro)
Ants Sõber - Kolm laulu tsüklist "5 laulu J. Liivi tekstidele" ("Ta lendab mesipuu poole,
                    "Arm tuli", "Mu viimne laul") 

3. aprill kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Kammerkontsert
Mati Palm, Voldemar Kuslap, Leili Tammel, Jaan Reinaste, Aleksandra Juozapenaité-
Eesmaa, Bruno Lukk, Mati Kärmas, Ivo Linna instrumentaalansambel, Urmas Taniloo,
Lembit Orgse, Andres Ots, Viive Pajuri, kammeransambel Peeter Lilje juhatusel

Lydia Auster - "Kaheksa meeleolu" klaverile
Hans Hindpere - 2 osa vokaaltsüklist "Mälestusi isast" (J. Smuul)
Mati Kuulberg - Soolosonaat viiulile nr 4 ("Memoria de los Incas")
Heino Jürisalu - Romansitsükkel "Iberica" (hispaania poeetide tekstidele)
Eugen Kapp - Sonaat-fantaasia klaverile
Anatoli Garšnek - Sonaat tšellole ja klaverile
Jaan Koha - Kaks sügislaulu Ellen Niidu sõnadele ("Kolletumispäeval", "Sügis")
Ester Mägi - Kontsert orelile ja tšembalole
Els Aarne - Vokaaltsükkel "Metsõunad" (D. Vaarandi, M. Nurme, M. Raud,
                 V. Luik, E. Niit, J. Kross)

4. aprill kell 15.00, Estonia kontserdisaal
Laste klaveripalade võistluskontsert
Kaastegevad Tallinna Muusikakeskkooli ja Nõmme Laste Muusikakooli õpilased

I koht: Lydia Auster - "Tütarlaps Gea"
II koht: Alo Põldmäe - "Muinasjutt ilma lõputa"
III koht: Raimo Kangro - "Kurb printsess"

4. aprill kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Peeter Lilje

Heino Jürisalu - Avamäng ooperile "Püha Susanna" *
Ester Mägi - "Bukoolika" (1983)
Alo Põldmäe - Kontsert-sümfoonia löökpillidele ja orkestrile op. 21 (1981)
                            Solistid Kalju Terasmaa, Rein Roos, Andrus Vaht, Enn Tammik,
                            Rein Saue, Terje Terasmaa, Rein Tiido, Valter Roots
Harri Otsa - Viiulikontsert *
Boriss Parsadanjan - Sümfoonia nr. 7 (1980)

5. aprill kell 14.00, Estonia kontserdisaal
Puhkpilliorkester "Tallinn", dirigendid Leho Muldre ja Ülo Raudmäe

Priit Raik -  Avamäng
Aarne Männik - "Arhailine süit" (Saraband, Pastoraal, Menuett, Burree)
Johan Tamverk - "Poeem"
Rein Ploom - "Krattide tants"
Harri Otsa -  "Quasi ostinato" saksofonide kvartetile
Gennadi Podelski - "Helge päev"
Priit Raik - "Laul hallist sõdurisinelist"
Uno Naissoo - "Ood tulele"
Hans Hindpere - "Nooruse pidupäev"
Ülo Raudmäe - Popurrii Tallinna lauludest
Rein Ploom - "Mälestused"
Hans Hindpere - Kontsertvalss
Gennadi Taniel - "6 mikstuuri"
Marsside popurrii: Valter Ojakäär - "Sammu, marss!", Hans Hindpere - "Kodumaa saluut", Priit Raik - "Kindel samm", Rein Ploom - "Sportlaste paraad"

5. aprill kell 14.00, Kiek in de Kök
Kammekontsert. Ivo Juul (tšello), Hannes Altrov (klarnet), Helin Kapten (klaver), Riina Viljanen (klaver), Peep Lassmann (klaver), Jaan Õun (flööt), JaanTamme nim. pukpillikvntett

Erich Jalajas -  Sonaat tšellole ja klaverile
Helmut Rosenvald -  Quasi sonata
Hillar Kareva - Sonaat tšellole ja klaverile
Mati Kuulberg - "Niente" sooloflöödile *
Lembit Veevo - Sonaat klarnetile ja klaverile *
Igor Garšnek - Puhkpillikvintett

5. aprill kell 16.00, Raekoja saal
Kalle Randalu

Kuldar Sink - Sonaat nr. 2 sonaatide tsüklist "Mäed ja inimesed"
Raimo Kangro - Sonaat nr. 4 *
Lepo Sumera - "Pardon, Fryderyk", "Pala aastast 1981"
Peeter Vähi - Tsükkel klaverile *
Alo Põldmäe - Sonaat nr. 4 *
Artur Uritamm - Sonaat-epitaaf

5. aprill kell 19.00, RAT "Estonia"
Veljo Tormis
- Kantaat-ballett "Eesti ballaadid"

5. aprill kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Eesti TV ja Raadio segakoor, dirigendid Ants Üleoja, Ants Soots,
Jüri Rent, Tõnu Kangron. Solist Ludmilla Dombrovska (metsosopran)
Kaastegevad Ülle Tundla (metsosopran), Andres Uibo (orel),
Viiva Väinmaa (klaver), Kalju Terasmaa (löökpillid)

Veljo Tormis - "Läti burdoonlaulud" (rahvaluule)
                                   Solist Laine Mustasaar
Gustav Ernesaks - "Keda seal väravad ootavad?" (J. Smuul)
Lembit Veevo - "Inimesed on lilled" (H. Mänd) *
Anti Marguste -  Kantaat "Punane raamat"
Jaan Koha - "Tallinna kantaat" (O. Roots) *
Gennadi Podelski - "Ei vaibu" (M. Under) *
Alo Ritsing - "Lumine vaikus" (L. Hainsalu) *
Richard Ritsing - "Sõmeralt Sõrmikulle" (rahvaluule)
Heino Lemmik - "Tuleb tõsiste taevaste aeg" (V. Luik)
Olev Sau - 2 osa kantaadist "Laul punastest küttidest" (H. Angervaks)
                ("Laul punastest küttidest", "Oi sa taevas sinine")
Tuudur Vettik - "Leinade luule" (T. Vettik)

6. aprill kell 14.00, RAT "Estonia"
Eugen Kapp - Muinasjutuooper "Enneolematu ime"

 6. aprill kell 15.00, Niguliste kirik
Eesti NSV Riiklik Filharmoonia kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
Andres Uibo (orel), Margarita Voites (koloratuursopran)

Eugen Kapp - "Kaks kontrast"i ("Öö" - E. Verhaeren, "Päev" - I. Kolla) *
Gustav Ernesaks - "Teel" (A. Siig), "Suvi" (B. Alver)
Veljo Tormis - "Helletused" (M. Härma ja A. Tamme järgi), "Vepsa rajad"
Ester Mägi - "Lauluema" (A. Annist rahvaluule põhjal) *
Tarmo Lepik - "Hälli maailm" (rahvaluule)
Alo Ritsing - "Põgenik" (M. Under) *
Edgar Arro - "Viis eesti rahvaviisi" orelile
Aarne Männik - "Intiimsed laulud"  ("Õnne algus" - L. Ruud,
                        "Üks naeratus" V. Luik, "Arm tuli" J. Liiv

6. aprill kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Eesti TV ja Raadio estraadiorkester, dirigent Paul Mägi
Kaastegevad Heli Lääts, Helgi Sallo, Anne Veski, Natalja Ostrovskaja, Mare Väljataga, Voldemar Kuslap, Jaak Joala, Urmas Alender, Uno Loop, Hans Miilberg, German Pekarevski, Lembit Saarsalu, Tõnu Naissoo

Uno Naissoo - "Regatimuusika", "Ma olen see kevad" (H. Karmo)
Lydia Auster - "Meie poisid" (L. Auster), "Koolinoored igavese tule juures" (L. Auster)
Leo Schotter -  Andante funebre
Olav Ehala - "Võta mind lehtede varju" (V. Luik), "Laul võimalusest" (A. Sang)
Vello Lipand - "Mälestus Narva-Jõesuust" (O. Roots)
Viktor Ignatjev - "Kevadised veed" (O. Roots), "Maa lau"l (O. Roots)
Gennadi Podelski - "Unistus" (K. Ljubtšenko), "Vikerkaar"
Boris Kõrver-Peeter Saul - "Pirita"
Boris Kõrver - "Öine meloodia" (O. Roots)
Valter Ojakäär - "Ära mine mööda" (V. Ojakäär), "Kevadine pööripäev"
Rein Rannap - "Sõpruslaevad on teel" (I. Priimägi), "Lõke sinus endas" (L. Tungal)
Ülo Vinter - "Lõbus nõialaul" (E. Vetemaa), "Valss"
Hans Hindpere - "Tallinna tango" (T. Allikas), "Nukrad õhtud"
Kustas Kikerpuu - " Ei kustu lootus" (K. Kikerpuu), "See rõõm on elust endast" (K. Kikerpuu)
Arne Oit - "Vana meloodia" (A. Siig), "Ja elab rõõm" (H. Karmo)

7. aprill kell 19.00, RAT "Estonia"
Eino Tamberg - Ooper "Lend"

7. aprill kell 20.00, Estonia kontserdisaal
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Eri Klas
RAM-i poistekoor, Eesti TV ja Raadio segakoor

Raimund Lätte - "Pidulik muusika" (1982), 2 osa kantaadist
                           "Laulumaa lapsed" (I. Luhaäär): "Meie lõke", "Homme on spordipäev"
Ants Sõber -  Sümfoonia nr. 2 * (1981, J. Peegli fragmentaariumi
                     "Ma langesin esimesel sõjasuvel" ainetel)
Rein Rannap -  Klaverikontsert *
René Eespere -  Concerto ritornello 1982)
Raimo Kangro -  Kantaat "Rahu" (L. Tungal)

8. aprill kell 15.00, Estonia kontserdisaal
Tallinna koolinoorte segakoor, Lastekoor “Ellerhein”, Tartu lastekoor “Kurekell”
Dirigendid A. Saar, H. Leppoja

Veel festivalikavas olnud teoseid
Mati Kuulberg - Sümfoonia nr. 4
Anti Marguste - Sümfoonia nr. 6

 

 

EMIKi muusikapood

CD Wsewolod Pozdeyev
CD Heino Eller. Complete Piano Music. Volume Five
CD Tõnu Kõrvits. Moorland elegies
CD Galina Grigorjeva. Nature morte

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile