Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio


7.–16. veebruar

* esiettekanne
** redaktsiooni esiettekanne

• 7. veebruar kell 15, Heliloojate maja
Pressikonverents

• 7. veebruar kell 19, "Estonia" teater
Lepo Sumera - ballett "Anselmi lugu"
 
• 8. veebruar kell 10, Kiek in de Kök
Hommikukontsert
Kalle Randalu (klaver)

Heino Eller - "Kellad"
Raimo Kangro - Kaks klaveripala
Kuldar Sink - Sonaat
Lepo Sumera - Fugett ja postlüüd
Mati Kuulberg - "Kolm impressiooni"
Alo Põldmäe - Sonaat nr. 2

• 8. veebruar kell 16, Mustpeade maja Olavi saal
Kammerkontsert
ERSO keelpillikvartett, Kammerorkester Paul Mägi juhatusel
Urve Tauts (metsosopran), Hannes Altrov (klarnet),
Olev Ainomäe (oboe), Ada Kuuseoks (klaver), Vaike Vahi (klaver),
Juhan Schütz (viiul), Helju Tauk (klaver), Jaan Vaidla (klaver)

Alo Põldmäe - Oboekontsert *
Aarne Männik - Klarnetikontsert *
Olev Sau - "Kolm armastuslaulu" *
Heino Lemmik - Prelüüdid ja fuugad klaverile nr. 4 ja 5 *
Eugen Kapp - Sonatiin viiulile ja klaverile
Edgar Arro - "Kontrastid" keelpillikvartetile *
René Eespere - Neli prelüüdi klaverile

• 8. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Sümfooniakontsert (Pühendatud NSVL moodustamise 50. aastapäevale)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Neeme Järvi

Heino Eller - "Episood revolutsiooni ajast"
Jaan Koha - Seitse laulu Ellen Niidu sõnadele
                                              Solist Urve Tauts
Boriss Parsadanjan - Flöödikontsert 
                                              Solist Samuel Saulus
Eugen Kapp - "Tervitusavamäng" *
Ants Sõber - Orelikontsert *
                                              Solist Rolf Uusväli
Eino Tamberg - Sümfoonia nr. 1 *

• 9. veebruar kell 11, Kadrioru loss
Kammerkontsert
ERSO puhkpillikvintett: Jaan Õun (flööt), Heldur Värv (oboe), Hannes
Altrov (klarnet), Kalle Kauksi (metsasarv), Andres Lepnurm (fagott)
ERSO keelpillikvartett: Mati Kärmas (viiul), Mart Traksmann (viiul),
Paul Purga (vioola), Toomas Tummeleht (tšello)

Lepo Sumera - "Seenekantaat"
                                            Mati Palm ja ERSO puhkpillikvintett
Arvo Pärt - Kvintetiino puhkpillidele,
                 "Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul", "Aliinale"
                                            Rein Rannap (klaver)
Kuldar Sink - Väikesed kvartetid
Aarne Männik - Serenaad keelpillikvartetile
                                             Rein Rannap ja ERSO keelpillikvartett
Uno Naissoo - Kvintett puhkpillidele
Alo Põldmäe - Kolm laulu: "Kõige vägevam ja kõige lahjem",
                      "Tüdruk", "Põgenik"
                                            Solist Mati Palm (bariton)

• 9. veebruar kell 16, A. H. Tammsaare majamuuseum
Kammerkontsert
Jaan Tamme nim. Puhkpillikvintett: Samuel Saulus (flööt),
Heldur Värv (oboe), Rein Karin (klarnet), Uve Uustalu
(metsasarv), Ilmar Aasmets (fagott), Jaan Reinaste (tšello),
Jaak Sepp (viiul), Andrus Järvi (vioola)

Evald Vain
- Kvintett puhkpillidele
Helmut Rosenvald - Partiita viiulile ja tšellole
Rein Laul - Kvintett puhkpillidele
Hillar Kareva - "Solo da solo a solo" vioolale
Eino Tamberg - Kvintett puhkpillidele

• 9. veebruar kell 19, "Estonia" teater
Eino Tamberg - ooper  "Cyrano de Bergerac"

• 9. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Kammerkontsert
Klaveriduo Nora Novik & Raffi Haradžanjan

Mati Kuulberg - Sonaat
Lepo Sumera - "In Es"
Raimo Kangro - Muusika kahele klaverile, "In beat"
Kuldar Sink - "Kompositsioonid" kahele klaverile
Eugen Kapp - Kontsertiino kahele klaverile
Bronius Kutavičius (Leedu) - "Kaks kollaaži"
Peteris Vasks (Läti) - "In memoriam"

• 10. veebruar kell 11, Heliloojate maja
Muusika kuulamine helilindilt

Eugen Kapp - Oratoorium "Ernst Thälmann"
Arvo Pärt - Sümfoonia nr. 3
Harri Otsa - Klaverikontsert
Heimar Ilves - "Leinamuusika" (Sümfooniast nr. 2)
Villem Reimann - Viiulikontsert

• 10. veebruar kell 14, Estonia kontserdisaal
Eesti puhkpillimuusika
Kirovi-nimelinse näidiskalurikolhoosi puhkpilliorkester "Helikon"
Dirigent Toomas Välja
Urve Tauts (metsosopran), Vaike Vahi (klaver)

Hans Hindpere - Süit "Loomade karneval" *
Uno Naissoo - "Pidulik avamäng"
Anti Marguste - 10 miniatuuri
Gennadi Taniel - "Klassikaline süit" *
Rein Ploom - "Eesti rapsoodia" nr. 1
Priit Raik - "Laul hallist sõdurisinelist", "Pidupäeva intermetso"
Mihkel Lüdig - "Jaaniöö"
Olev Sau - Süit "Vanad teerajad Haapsalus" *
Eugen Kapp - "Kevad" (tsüklist "Aastaajad")
Artur Kapp - "Sa oled mu südame suvi"
Villem Kapp - "Kevadelaul"

• 10. veebruar kell 18, Raadioteater
ERSO stuudiokontsert

Heino Eller - "Koit", "Videvik"
Helmut Rosenvald - "Neli meloodiat" *
Villem Reimann - Sümfoniett *

• 10. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigendid Olev Oja ja Kuno Areng
Kaastegevad Peep Lassmann (klaver), Tauno Vahter (löökpillid)

Villem Kapp - "Põhjarannik" (K. Merilaas)
Mart Saar - "Küll ma laulaks" (rahvaluule), "Hällilaul" (rahvaluule)
Artur Kapp - "Mängupõlve mäe taga" (P. Grünfeldt)
Mihkel Lüdig - "Põlismetsa järv" (K. E. Sööt)
Eugen Kapp - "Kaks Antsu viiulil..." (M. Kesamaa), Kontsertsüit "Mehed ja meri":
                      "Merel" - M. Kesamaa, "Loojus päike" - V. Beekman,
                      "Meri meestega jälle kokku sai" - M. Kesamaa
Jaan Koha - Kantaat "Astub aeg" (O. Roots)
Hugo Lepnurm - "Laulikule" (J. Liiv)
Veljo Tormis - Dokumentaalkantaat "Hääled Tammsaare karjapõlvest" (rahvaluule),
                     "Pikse litaania" (A. Kaalep)
                                                 Solistid I. Laide, M. Valdaru
Gustav Ernesaks - "Veart kellad" (I. Sikemäe)
Tuudur Vettik - "Kuu" (A. Saarik)
Gustav Ernesaks - "Külalood" (K. Merilaas)

• 11. veebruar kell 11, Estonia kontserdisaal
Lastemuusika kontsert

Gustav Ernesaks - "Ühte laulu tahaks laulda", "Vihm päikeses"
Mart Saar - "Torupill"
Veljo Tormis - "Talvemustrid" ("Talvehommik", "Külm", "Tuisk", "Virmalised")
                               Lastekoor "Ellerhein", dirigent Heino Kaljuste
Raimund Lätte - "Kure mure", "Kala hädad", "Laiskloom"
                               Eesti Raadio lasteansambel Eda Neideri juhatusel
Jaan Rääts - Kolm bagatelli
                               Katrin Helde (klaver)
Ester Mägi - Kolm viiulipala
                               Kirsti Kuusk (viiul)
Raimo Kangro - Lastetrio
                               Indrek Veskimäe (viiul), Leho Karin (tšello), Indrek Laul (klaver)
Gustav Ernesaks - "Suvi puhkab"
Riho Päts - "Ringilaul"
Veljo Tormis - "Vastlalaulud"
                                Riiklik Akadeemiline Meeskoor, dirigent Kuno Areng  
Boris Kõrver - "Pidu hakkab"
Ester Mägi - "Rõngu viis"
Jaan Rääts - Allegro
                                Noorte viiuldajate ansambel, dirigent Erich Loit
Heino Jürisalu - Kolm pala kooliansamblile
Anti Marguste - Roopillilood
                                Ansambel Kalju Vesti juhatusel
Riho Päts - "Poiste laul"
Heino Jürisalu - Kaks osa tsüklist “Kolm ballaadi poistekoorile”
                                RAM-i poistekoor
Gustav Ernesaks - "Kes selle tamme istutas", "Poisid "Optimistidel""
                                Ühendkoor, dirigent Venno Laul

• 11. veebruar, teater "Vanemuine"
Kell 11
Veljo Tormis - "Naistelaulud"
Kell 13
Valter Ojakäär - "Suveöö ilmsi"
Kell 19
Boris Kõrver - Operett "Raha paneb rattad käima"

• 11. veebruar kell 16, "Vanemuise" kontserdisaal
Tartu Riikliku Ülikooli kammerkoor, dirigendid Vaike Uibopuu ja Tiiu Otsus
Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigent Alo Ritsing
RAT "Vanemuine" kammerorkester

Johannes Bleive - "Tuul kollasel"
Lembit Veevo - "Naera"
Eino Tamberg - "Noor hommik", "Üks väikene laul"
                            TRÜ kammerkoor, dirigendid Vaike Uibopuu ja Tiiu Otsus
Anti Marguste - Prelüüd ja fuuga orelile
Hugo Lepnurm - Variatsioonid viiulile ja orelile
Edgar Arro - Rahvaviisid orelile
                            Aime Tampere (orel), Mari Tampere (viiul)
Raimo Kangro - Lihtne sümfoonia
                            RAT "Vanemuine" kammerorkester, dirigent Endel Nõgene
Eugen Kapp - "Lenini partei"
Alo Ritsing - "Kividele ei jää jälgi"
Gustav Ernesaks - "Kutse"
Richard Ritsing - "Tähed"
Evald Aav - "Noorusaeg"
                            Tartu Akadeemiline Meeskoor, dirigent Alo Ritsing

• 12. veebruar kell 11, Heliloojate maja
Muusika kuulamine helilindilt

Anatoli Garšnek - Sümfoonia nr. 3
Erich Jalajas - Klaverikontsert
Uno Naissoo - Terzetto di varietta
Hillar Kareva - "Neli tuult"
Anti Marguste - Roopillilugu
Ester Mägi - "Dialoogid"
Sven Grünberg - Kantaat "Küsi eneselt"

• 12. veebruar kell 16, Raekoja saal
Kammerkontsert

Jaan Rääts - Prelüüdid op. 60 *
                            Ansambel "Leegajus" ja Matti Reimann (klaver)
Alo Põldmäe - Prelüüd, fugett ja postlüüd flöötidele ja löökpillidele *
                            Samuel Saulus, Jaan Õun, Peeter Malkov,
                            Riho Joonase (flöödid) ja Rein Saue, Rein Roos,
                            Rein Tammik (löökpillid), Toivo Peäske (klaver)
Heino Jürisalu
- Kvintett
Uno Naissoo - Divertisment
                            Ansambel Synthesis: Jaan Õun, Aleksander Rjabov,
                            Evi Ross, Mati Kärmas, Mart Traksmann, Moissei Aperten,
                            Peeter Paemurru, Toivo Unt, Tiit Paulus             

• 12. veebruar kell 19, "Estonia" teater
Ülo Vinter - muusikal "Suvitajad"

• 12. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Esinevad vabariigi juhtivad estraadisolistid
ETV ja ER estraadiorkester, dirigendid Peeter Saul ja Paul Mägi

• 13. veebruar kell 19.30 Estonia kontserdisaal
RAT "Estonia" kammerorkester, dirigent Eri Klas
 
Raimo Kangro - Kontsert kahele klaverile *
                            Solistid Nora Novik & Raffi Haradžanjan
Jaan Rääts - Kontsert viiulile ja kammerorkestrile nr. 2 op. 63 *
                            Solist Mari Tampere
Els Aarne - Romansitsükkel "Lõputa laul"
                            Solistid Hans Miilberg, Leili Tammel
Kuldar Sink - Kammerkontsert orkestrile ja klaverile
                            Solist Ivo Sillamaa
Lepo Sumera - "Muusika kammerorkestrile"

• 13. veebruar kell 22, "Estonia" teatri fuajee, garderoob, saal ja puhvet
Öökontsert

Anatoli Garšnek - Kvintett 
                               ERSO keelpillikvartett ja Lilian Semper (klaver)
Olev Sau - Introduktsioon ja aaria *
                               RAT "Estonia" kvartett, Mati Palm (bariton)
Johannes Bleive - Neli etüüdi "Mere pildid" ("Mere ääres", "Meri lainetab,
                           "Õhtune meri", "Tormine meri")
                               Mall Sarv (klaver)
Alo Põldmäe - Sonatiin flöödile ja kitarrile
                               Samuel Saulus (flööt), Heiki Mätlik (kitarr)
Harri Otsa - Kolm duetti
                               Riho Mägi (tuuba), Riho Joonase (flööt)
Helmut Rosenvald - Sonaat  
                               Ada Kuuseoks (klaver)
Edgar Arro - Valsid
Villem Reimann - Sonatiin 
                               Matti Reimann (klaver)
Artur Kapp - "Metsateel"
Eugen Kapp - "Lilled"
Villem Kapp - "Kui lõpeb suvepäeva viimne vine", "Sa oled mu südame suvi"
Leo Normet - Tsüklist "Kammermuusika" ("Iludus", "Kuula sõdalasi tulevat", "Kammermuusika")
                               Mati Palm (bariton), Tarsina Alango (klaver)
Mati Kuulberg - Soolosonaat nr. 3
                               Niina Murdvee (viiul)
                       - Concerto per ottoni 
                               Loit Lepalaan (trompet), Rein Sildna (trompet),
                               Aado Tamm (metsasarv), Heiki Kalaus (tromboon), Riho Mägi (tuuba)
Boris Parsadanjan - Sonaat sooloflöödile
                               Samuel Saulus (flööt)
Alo Ritsing - Kvartett *
                               RAT "Estonia" kvartett

Improviseerib Rein Rannap    

• 14. veebruar kell 12, Mustpeade maja Olavi saal
Tallinna Riikliku Konservatooriumi üliõpilaste looming
Esinevad Tallinna Riikliku Konservatooriumi keelpillikvartett ja üliõpilased

Jaak Jürisson - Muusika flöödile, oboele, klarnetile ja tšellole
Peeter Vähi - Kontsertiino klavessiinile ja orkestrile, Trio keelpillidele
Tõnu Naissoo - Introduktsioon ja rondo flöödile ja klaverile
Igor Garšnek - Kaks osa keelpillikvartetist
Toomas Siitan - Etüüdid puhkpillidele
Märt Ratassepp - Rondo klaverile
Anto Pett - Toccata klaverile

• 14. veebruar kell 16, Estonia kontserdisaal
"Rahvalaul ja helilooja"
Rein Rannap (klaver)
Kkammerkoor "Ellerhein" Tõnu Kaljuste juhatusel

Karl August Hermann - "Ise", "Kurb süda", "Air estonien varie et module",
                                "Tahtmine", "Vares vaga linnukene"
Artur Lemba - Fantaasia eesti rahvaviisidele
Miina Härma - "Lauliku lapsepõli"
Peeter Süda - "Linakatkuja"
Mart Saar - Kolm pala tsüklist "18 rahvalaulu klaverile", "Roopillilugu",
                  "Mis need ohjad meida hoidvad"
Heino Eller - Kolm pala tsüklist "13 klaveripala eesti motiividele"
Cyrillus Kreek - "Õnnis on inimene", "Mis sa sirised sirtsukene", "Undsel ilmal lätsi ma"
Jaan Rääts - Kolm prelüüdi tsüklist "24 prelüüdi" op. 33 ,
                    Kolm prelüüdi tsüklist "24 prelüüdi" op. 60
Veljo Tormis - Neli laulu tsüklist "13 eesti lüürilist rahvalaulu"
Anti Marguste - Kaks klaveripala lastele
Veljo Tormis - Eesti runolaul "Haned kadunud"

Improvisatsioonid klaveril

• 14. veebruar, "Estonia" teater
Eino Tamberg - ballett "Joanna tentata"

• 14. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Eesti Televisiooni ja Raadio Segakoor
Dirigendid Ants Üleoja, Tõnu Kangron, Jüri Rent

Mart Saar - "Jaan läeb jaanitulele", "Kõver kuuseke", "Lindude laul"
Cyrillus Kreek - "Maga, maga, matsikene", "Sirisege, sirbikesed"
Veljo Tormis - Kolm osa "Isuri eeposest" ("Loomine", "Kolme käo kukkumine", "Mõõk merest"),
                     "Raua needmine"
Anti Marguste - "Mere hääl", "Vanasõna – vana hõbe" 
Ester Mägi - "Igav liiv", "Ainale"
Tarmo Lepik - "Karjase maailm"
Arvo Pärt - "Calix"

• 15. veebruar kell 19.30, Estonia kontserdisaal
Festivali lõppkontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Televisiooni ja Raadio Segakoor
Dirigent Eri Klas

Mati Kuulberg - Kontrabassikontsert *
                                    Solist Priit Kuulberg
Raimo Kangro - Viiulikontsert *
                                    Solist Ilja Kaler
Arvo Pärt - "Cantus"
Heino Jürisalu - "Kolm eesti tantsu"
Ester Mägi - Sümfoonia
Lydia Auster - Kantaat "Rahuhommik"

 16. veebruar kell 17,  Estonia kontserdisaal
Gennadi Taniel - rockooper "Valus valgus"