Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Tallinna Kammermuusika Festival

  14.08.2017
  Eesti klassikalise muusika festival annab publikule võimaluse nautida suurel hulgal nii Eesti kui ka välismaa tippmuusikute esinemisi. Festivali eeltutvustus toimub 19. augustil festivali telgis Vabaduse väljakul, kus vaba sissepääsuga kontserdid ootavad publikut igal täistunnil vahemikus 12.00–21.00. Esinevad Eestimaa muusikaõppeasutuste õpilased ja mitmed ansamblid.
 • Tänavuse Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia pälvis Helena Tulve

  14.08.2017
  13. augustil anti Pärnu Muusikafestivalil üle teistkordselt Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Heliloojate Liidu algatatud Lepo Sumera nimeline heliloomingu preemia, mille laureaadiks valis žürii üksmeelselt helilooja Helena Tulve.
 • Noblessneris etendub viiel korra tantsulavastus „Tempo“ Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese ja Nathan Tulve muusikaga

  11.08.2017
  19. augustil esietendub Noblessneri sadamalinnakus tantsulavastus „Tempo”. „Tempo” sünteesib nii liikumist, muusikat kui ka videot. Lavastuse teemadeks on rütmid, kulgemine, kasvamine, kahanemine, kiirendus, aeglustus, kohale jõudmine, ära minemine, lihtsalt olemine. Lavastusele on muusika loonud Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes ja Nathan Tulve.
 • Eesti muusikud Kreekas

  08.08.2017
  Augusti esimesel poolel astuvad Kreekas kontsertidega üles tšellist Aare Tammesalu ja Eesti Sinfonietta Solistid.
 • Ilmunud on CD Jaan Räätsa klaverisonaatidega

  03.08.2017
  Prantsuse pianist Nicolas Horvath on Naxose kaubamärgi alt välja andnud Jaan Räätsa kogutud klaverisonaatide esimese plaadi „Rääts. Complete Piano Sonatas 1“. Pariisis salvestatud plaadil on esmasalvestustena Räätsa klaverisonaadid nr. 1-4 ja nr. 9-10.
 • Homme algab VI Pühalepa muusikafestival

  03.08.2017
  Homme, 4. augustil algab Hiiumaal Pühalepa kirikus kolm päeva kestev ja järjekorras juba kuues Pühalepa muusikafestival. Festivalil kõlab Erkki-Sven Tüüri uudisteose „Lichttürme” Eesti esiettekanne.
 • Algab Eivere Klaverifestival

  01.08.2017
  3.–6. augustini leiab Eivere mõisas ja Paide Kultuurikeskuses aset V Eivere Klaverifestival. Festival on loodud eesmärgiga võimaldada Järvamaa elanikkonnal saada osa väljapaistvate klaverimängijate interpretatsioonikunstist ning arendada Eesti ja Jaapani vahelisi kultuurisuhteid. Festivali raames toimub ka IV Pianistide Suvekool, mille juhendajad on Irina Zahharenkova ja Marko Martin.
 • Pärnu Muusikafestivalile saabub maailmakuulus Gruusia helilooja Giya Kancheli

  01.08.2017
  10.–17. augustini toimuva Pärnu Muusikafestivali üheks olulisemaks külaliseks on kaasaja üks tuntumaid heliloojad, grusiin Giya Kancheli (81). Tänavune Pärnu Muusikafestival on pühendatud maestro Neeme Järvi 80. aasta juubelile.
 • Collegium Musicale Unustatud rahvaste radadel Karjalas

  01.08.2017
  30. juulist kuni 3. augustini toimub kammerkoor Collegium Musicale esimene kontserdireis sarjast „Unustatud rahvaste radadel”. Teekond viib koori läbi Ida-Soome Valge Mere Karjalasse ning selle lõppsiht on soome-ugri kultuuripealinn 2017 Vuokkiniemi, kus antakse kontsert 2. augustil peapidustuste avaõhtul.
 • Üle-eestiline neidudekoor Leelo oli võidukas Euroopa koorimängudel

  31.07.2017
  Üle-eestiline neidudekoor Leelo pälvis 16. juulist kuni 23. juulini Riias toimunud 3. Euroopa koorimängudelt ning Rahvaste Grand Prix’lt kaks kuldmedalit, Euroopa tšempionide tiitli ning Rahvaste Grand Prix’ karika saatega folkloormuusika kategoorias.