Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Gerhard Locki teos festivalil Inglismaal

  12.06.2017
  Gerhard Locki „Miski on teistmoodi II“/“Something is different II“ (2007) kõlab 14. juunil multimediaalse ehk transmediaalse nüüdismuusika- ja kunstifestivali Resonant Edge programmis Ormskirki linnas Lancashire’is. Festivali peakorraldaja, Edge Hill University kompositsiooniprofessor Stephen Davismoon kohtus heliloojaga tänavu talvel Eestis, Locki eestvedamisel seisab ees tihedam koostöö ja Edge Hilli ülikooli ja Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi vahel.

  „Miski on teistmoodi II“ on kontsertversiooni fonogramm pikemast installatsioonimuusikast „Miski on teistmoodi I“ (2006) Taavi Kolgi metalsetele ja majapidamisvahendeid taaskasutatavate tehislikele tigude ja putukaskulptuuridele, mis olid osa rühmanäitusest „Luik linnas“ (Tallinn, Linnagalerii 2006).


    Gerhard Lock


   


  Kontsertversioon on seatud EMTA elektronmuusika stuudios Jean Baptiste Favory juhendamisel toimunud töötoa raames ja esiettekanne toimus EMTA Sügisfestivalil 2007 16-kõlariga nn Akusmooniumiga, mille kaudu kõrged, keskmised ja madalad sagedused on jagatud ruumi sarnaselt nagu orkestriinstrumendid võivad paikneda ruumis ja ümber kuulajaid. Muusika algab helidega, mis ilmselt tekitavad pigem hämmingut nende iseloomu, allika ja eesmärgi tõttu. Kuid kuulajat juhitakse selle kaudu üllatusi pakkuva ja rikka helidemaailma juurde, mis inspireerib tajuma fantaasiarikkaid pilte, valguseid, värve, lõhnasid, ruume, maastikke ning olendeid, mis on sarnased nende (hämmardatud rohekas hõbedases valguses) tigude ja insektiga, mis olid muusikale inspiratsiooniks ja mille jaoks installatsiooni originaalmuusika lõi elustavat kõlakeskkonda.

  Gerhard Lock on Saksamaal sündinud ja Eestis elav muusikateadlane ja helilooja, pedagoog, toimetaja, korraldaja ja muusik.

  Vaata ka: Resonant Edge

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile