Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Eesti Sinfonietta Iisraelis

  12.05.2017

  Eesti Sinfonietta
  Foto: Nikolai Alhazov
    15–18. maini annab Eesti Sinfonietta keelpillikoosseis neli kontserti Israelis. Dirigendiks on Sergei Ostrovski, keda Isaac Stern on nimetanud meie ajastu üheks silmapaistavamaks muusikuks.
  Sergei Ostrovski särav karjäär algas Šveitsi Orchestre de la Suisse Romande de Genève’i esimese kontsertmeistri positsioonil, solistina on ta mänginud mitmete maailma superorkestrite ees, dirigentideks teiste seas Zubin Mehta, Yoel Levi, Hugh Wolff, Maxim Vengerov.

  Praegu on Sergei Ostrovski pühendunud soolokarjääri ning Aviv Quartet edendamisele, samuti on ta Neuchateli Muusikakõrgkooli viiuliprofessor.

  Israeli kontserdireisi solistideks on virtuoosidest klarnetikaksikud Alexander ja Daniel Gurfinkel, kes tegid oma lavadebüüdi juba 12-aastastena Israeli Filharmoonikute ees Zubin Mehta juhatusel.
  Vaatamata oma noorusele on nad esinenud pea kõigis maailmajagudes nii soolokavadega kui suurepäraste orkestrite ees. Kuna tegemist on erakordse kooslusega, moodustavad suure osa nende repertuaarist seaded.

  Koos Eesti Sinfonietta keelpillidega esitavad Alexander ja Daniel Gurfinkel Eugen Levitase seade Sergei Prokofjevi süidist „Romeo ja Julia“ op. 64 ning Wolfgang Amadeus Mozarti Sinfonia concertante K. 364, mis algupäraselt on kirjutatud viiulile ja vioolale. Kavas on lisaks klassikalise orkestrimuusika tähtteostele – Felix Mendelssohni Keepillisümfoonia nr. 10 ja Edvard Griegi süit „Holbergi aegadest“ – ka Erkki-Sven Tüüri „Illusion“ ning Veljo Tormise „Nostalgia“. Orkestri kontsertmeister on Maano Männi.

  Vaata ka: Eesti Sinfonietta

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile