Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

21.–27. märts
Kunstilised juhid: Ülo Krigul ja Timo Steiner

21. märts kell 14, EMTA Ooperistuudio (Rävala 16)
LEVIAUGUST VÄLJA!

Muusikaajakirjanduse nõukoda. Sõnalised:
Evi Arujärv, Eesti Muusika Infokeskus
Rain Kooli, Delfi
Immo Mihkelson
Tiina Mattiisen, Sirp
Mari Peegel, Eesti Päevaleht
Mail Sildos, Corelli Music
jt
Kuraator Tui Hirv


21. märts kell 17, Inglise Kolledž (Estonia pst. 10)
KOMPOSITSIOONIÕPILASTE KONTSERT

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli noorte heliloomingut

Kavas

Algis Pauljukaitis – “Kreeka rapsoodia”
Astra Irene Susi – “Sula”. “Rändlinnu laul”
Krõõt-Kärt Kaev – “Seisan kusagil piiril”
Angela Kannukene – “Hiir”. “Sügis”

Liina Vilgats – “Lävepakul”
Matis Leima – “PianoPoker”
Sander Sokk – Prelüüd nr. 3 “Ja sügisvärvid hääbusid esimesse lumme”
Ove-Kuth Kadak – “Antedeluvian”. I Genesis, II Primordial void
Ilja Massalov – “Päikeseloojang”
Anastassia Mishenkina – “Taнтсив латимерия”
Piret Pajusaar – “Sidruniballaad”
Kristel Plaado – “Duende”
Ann Kuut – “Hing kinni”
Triin Kala – “Laotan su õuele oma une”

22. märts kell 18, Mustamäe Kultuurikeskus Kaja (Vilde tee 118)
MÄRT-MATIS LILLE AUTORIKONTSERT

Aleksander Arder (tenor), Taavi Tampuu (bariton), Andreas Aben (klarnet), Kristo Käo (kitarr)
Löökpilliansambel PaukenfEst: Vambola Krigul, Madis Metsamart, Anto Õnnis, Lauri Ahone
Tütarlastekoor Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme, koormeister Ülle Sander
Video Paco Ulman, Kaarel Künnap

Kavas
“Lindudele” suurele trummile ja fonogrammile (2006)
“Pärnapuu kõrval” ooperist “Indiate uurimine” (2009/2011, versioon tütarlastekoorile kitarri ja löökpillidega)

“Sirventees” ooperist “Indiate uurimine” (2009/2011, versioon tütarlastekoorile, vokaalsolistide ja löökpillidega)
“Unistus kaugetest maadest” ooperist “Indiate uurimine” (2009/2011, versioon tütarlastekoorile)
“Laulan teile laulukest” / “Voulez vous que je vous chante” ooperist “Indiate uurimine” (2009/2011, versioon tütarlastekoorile vokaalsolistide ja kitarriga)
“Reekviem kuninganna Isabeli mälestuseks” (2011, esiettekanne)
“Öömaastikud” löökpillidele (2008)

22. märts kell 19, Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4)
NAABRIVALVE I – LÄTI

Sinfonietta Rīga; Keelpillikvartett (Läti): Kristiāna Šīrante (I viiul), Agnese Kanniņa-Liepiņa (II viiul), Artūrs Gailis (vioola), Kārlis Klotiņš (tšello); Andris Dzenītis (klaver), Peter Yearsley (lugeja, fonogramm)

Kavas
Jüri Reinvere – Neli kvartetti I (2010–2011, esiettekanne)
I Keskhaigla
II Piazza di Santo Spirito

Andris Dzenītis – “Stanza I. 31.12.99” keelpillikvartetile ja klaveriobigatole (1999)
Andris Dzenītis – “Mother Earth” soolovioolale (1997–2009)
Andris Dzenītis – “Trataka. Point Noir” keelpillikvartetile (2010/11, esiettekanne)

23. märts kell 16, EMTA Ooperistuudio (Rävala 16)
EMTA KOMPOSITSIOONITUDENGITE KONTSERT

Kavas
Kadri Laanes – “Panapaná” (2009)
Riho Esko Maimets – “Aftermath” (2010)
Sven Sosnitski – “Solara” (2010)

Elis Vesik – “Sotto voce” (2010)
Manus Olesk – “Q4” (2011)
Pärt Uusberg – “Meeleolu” saksofonikvartetile (2010)
Liina Kullerkupp – “Värske värv” (2010)
Maria Kõrvits – “kuld/kollane” (2011)
Pavel Tseretsukin – “Piodjo” (2010)
Páll Ragbar Pálsson “Ship Hanging from the Ceiling of a Church” / “Laev kiriku laes” (2010/11)
Sander Pehk – “22 VIII 10” klaverile (2010)
Ksenia Zemskaja – “Stings” (2010). “Sounds” (2008)
Anne-Mai Edala – “Breathing” (2010)
Maksim Štšura – “Unrevealed Aspects of Knowledge” (2010)
Eugene Birman – “You Faced the Waves”
Evelin Seppar – “otsegu puu” (2011)

23. märts kell 19, Õpetajate Maja (Raekoja plats 14)
NAABRIVALVE II – ROOTSI

Curious Chamber Players (Rootsi): Richard Craig (flööt), Dries Tack (klarnet), Anna Christensson (klaver ja heliobjektid), Mattias Nilsson (klaver), Malin Bång (heliobjektid ja kitarr), Martin Welander (löökpillid), Karin Hellqvist (viiul), My Hellgren (tšello), dirigent Rei Munakata

Kavas
Malin Bång – “Structures of Molten Light” (2011, esiettekanne)
Malin Bång – “Revival in Relievo” (2009)
Malin Bång – “Turbid Motion” (2010)
Tatjana Kozlova – “Disintegration Chain” / “Lagunemisahel” (2011, esiettekanne)
Tatjana Kozlova – “Horisontaalid” (2010)
Tatjana Kozlova – “Doors 2a” (2006/2007)

23. märts kell 21.30, Kino Sõprus (Vana-Posti 8)
VIDEOMUUSIKA

Marge Monko – “Valss” (2011) Lepo Sumera
Eléonore ed Montesquiou – “Naine” (2009) Tatjana Kozlova
Pirkko Runnel – “Circles” (2011) Tatjana Kozloca “Circles” (2004), esitaja Ansambel U:
Liina Siib – “I, the Moon and My Shadow” (2009) Märt-Matis Lill “Kolm joogilaulu” (2008)
Liis Viira – “Metamorfoos” (2009) Erkki-Sven Tüür “Sümfoonia seitsmele esitajale”, III osa “Mare vitreum”, esitaja In Spe
Loominguline kollektiiv Female Father (Ema näoga isa): Hurraa Berlin, Carmen Lansberg, Märt Matis Lill, Andres Lõo (heli), Urmas Muru, Kaido Ole – “Shit Lighter Than Air” / “Õhust kergem sitt” (2009)
Loominguline kollektiiv Female Father (Ema näoga isa): Flo Kasearu, Carmen Lansberg, Andres Lõu (heli), Urmas Muru, Kaido Ole – “Family Reunion in West Virginia” / “Kiilas verepilastaja” (2010)
Pirkko Runnel – “Walz of Swans” (2011) Mirjam Tally
Tobias Hagleitner (Austria) – “Majapaneel” (2011, esilinastus) Tauno Aints “1film” (2006), esitaja Ansambel U:
Andres Lõo – “Miimiline partituur” (2005) Ansambel U:
Paco Ulman, Kaarel Künnap – “Nimeta” (2011), Märt-Matis Lill “Öömaastikud” (2008, katkend), esitaja PaukenfEst

24. märts kell 17, EMTA Ooperistuudio (Rävala 16)
EPIKUURLASE ÕHTUPOOLIK
Eino Tambergile mõeldes

Tui Hirv (sopran), Rauno Elp (bariton), Ardo Ran Varres (lugeja), Martin Kuuskmann (fagott), Eva Eensaar-Tootsen (hääl, kitarr), Maria Peterson (hääl, kitarr), Keelpillikvartett Prezioso: Hanna-Liis Nahkur (I viiul), Mari-Katrina Suss (II viiul), Anne Ilves (vioola), Margus Uus (tšello)

Kavas
Eino Tamberg / Tekst: Sandor Petöfi – “Tuul viib õilmelt lehe ära” tsüklist “Viis romanssi Sandor Petöfi sõnadele”, op. 4 (1955)
Liis Viira / Tekst: Valmen Hallap, Boris Mirov, Kulno Süvalep, Eino Tamberg (1949) – “Õnnelikkuse teesid”
Eino Tamberg – “Kutse tantsule” soolofagotile, op. 138 (2010, esiettekanne)
Liis Viira / Tekst: Kersti Merilaas – “Maga, mu armas” lauljatele (2004/2011, versiooni esiettekanne)
Eino Tamberg – “Peeglitrikid”, op. 72 (2010, esiettekanne)
Katkendid valmivast filmist “Epikuurlase õnnelik teekond” (režissöör Ülle Õun, produtsent Ruth Alaküla, stsenarist-lavastaja Timo Steiner)

24. märts kell 19, Teaduste Akadeemia saal (Kohtu 6)
NAABRIVALVE III – SOOME

Uusinta (Soome): Malla Vivolin (flööt), Marko Portin (klarnetid), Teija Kivinen (viiul), Jukka Kaukola (tšello), Emil Holmström (klaver), Antti Suoranta (löökpillid)

Kavas
Jarkko Hartikainen – “Vastakaiku” / “Anklang bis” (2009)
Jarkko Hartikainen – “magnetic” (2011, esiettekanne)
Helena Tulve – “stream 2b” (2009/2011, versiooni esiettekanne)
Helena Tulve – “lumineux/opaque” / (särav/läbipaistmatu) (2002)
Helena Tulve – “Saar” (1993)

25. märts kell 17, Estonia kammersaal (Estonia pst. 4)
NAABRIVALVE IV – VENEMAA

Pavel Karmanov ja ansambel: Marina Kataržnova (viiul, vioola, Venemaa), Vladislav Pesin (viiul, vioola, Venemaa), Asja Soršneva (viiul, vioola, Venemaa), Peter Kondrašin (tšello, Venemaa), Peter Aidu (klaver, Venemaa), Aurelia Eesoere (sopran), Neeme Punder (flööt), Jüri Lepp (kontrabass)

Kavas
René Eespere – “Februarium” versioon vioolale, tšellole ja klaverile (2004)
René Eespere / Tekst: Anne Lill – “Carmina gaudii et tristitiae” / “Rõõmu ja kurbuse laulud” sopranile, flöödile, viiulile, vioolale, tšellole, kontrabassile ja klaverile (2011, esiettekanne) I, II
René Eespere – Keelpillikvartett (1999)
René Eespere – “Triangulum” / “Kolmnurk” viiulile, tšellole ja klaverile (2008)
Pavel Karmanov – Keelpillikvartett (2006)
Pavel Karmanov – “Chamber music”
Pavel Karmanov – Uus teos (2011, esiettekanne)
Pavel Karmanov – “Teine lumi staadionil” (2004)
Pavel Karmanov – Forellikvintett (1998)

25. märts kell 19, Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4)
ERSO JA SOLISTID

Vambola Krigul (löökpillid), Martin Kuuskmann (fagott), Tõnis Leemets (elektrikitar5r), Kristi Mühling (kannel), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Mihhail Gerts

Kavas
Toivo Tulev – “Hõljub, laskub…” (2011, esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür – Fagotikontsert (2003, tšellokontserdi versioon fagotile ja orkestrile, Eesti esiettekanne)
Kristjan Kõrver – “Symphonism 12” (2009)
Märt-Matis Lill “Hara Hoto varemed” (2011, esiettekanne)

26. märts kell 12, Tallinna Toomkirik (Toom-Kooli 6)
ORELIKONTSERT
Ene Salumäe (orel)

Kavas
Edgar Arro (1911–1978) – Valik eesti rahvaviise orelile (vahemikus 1968–1978):
“Torupillilugu” (Tarvastu)
“Vara vaeslapseks” (Hargla)

“Kord istus jõe kalda pial”
“Neiu hääl” (Räpina)
Edgar Arro – Koraaliprelüüd “Mis oled Sina, armas Jeesus, teinud” tsüklist “Seitse koraaliprelüüdi” (1938)
Edgar Arro – “Viis kontrasti” (1963):

Veljo Tormis (1930 / Orelile seadnud Ene Salumäe – “Kolmteist pilku oreli poole” / Kooritsükli “13 eesti lüürilist rahvalaulu” järgi (1972/2010, esiettekanne)

26. märts kell 19, Mustpeade Maja (Pikk 26)
EESTI MUUSIKA PÄEVAD TALLINN MUSIC WEURIL
Eesti heliloojate esitluskontsert

kell 19 Valge saal
Helilooja Toivo Tulev
Esinejad: Age Juurikas (klaver), Ka Bo Chan (kontratenor), Virgo Veldi (altsaksofon), Raun Juurikas (elektriorel), Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
Kavas:
“Cadenza” (2008)
“I Said, Who Are Toy? – He Said, You” (2007)

kell 19.30 Olavi saal
Helilooja Malle Maltis
Esinejad: Trio Madrigale, Kristiina Kriit (viiul), Tammo Sumera (live-elektroonika)
Kavas:
“Chameleon chant” viiulile ja live-elektroonikale (2010)
“Dolce” flöödile, viiulile ja klaverile (2011, esiettekanne)

kell 20.00 Valge saal
Helilooja Tõnu Kõrvits
Esinejad: Tallinna Kammerorkester, Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor, dirigent Ingrid Kõrvits
Kavas:
“Kaanon” kõrgetele häältele (2010)

“Kellä´” (“Setu kannel”) tsüklist “Thule eleegiad” keelpillidele (2007)
“Nüüd ole, Jeesus, kiidetud” tsüklist “Kreegi vihik” koorile ka keelpillidele (2007)

kell 21 Valge saal
Helilooja Urmas Sisask
Esinejad: Talvi Hunt (klaver), Jaan Kapp (klaver)
Kavas:
Tähistaeva tsükkel nr. 2 “Lõunataevas” op. 52 (1994–1995):
Klaveripalad vaheldumisi aborigeeni müütidega:

I Kameeleon – Tunglemine
II Oktant – Seiskumine
III Lavamägi – Võsatulekahju – Selginemine
XXI Kell – Paisumine
XXII Võrk – Igavik – Kaob igavikku

kell 21.30 Olavi saal
Helilooja Helena Tulve
Esinejad: Resonabilis
Kavas:

“North Wind, South Wind” häälele, flöödile, kandlele ja tšellole (2010)

kell 22 Valge saal
Helilooja Pärt Uusberg
Esinejad: Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav, Mikk Dede (hääl), Aare Külama (klaver), keelpillikvartett
Kavas:

“Paradiis” (2009)
“Taaveti laul nr. 121” (2009)

“Viimne võimalus” (2008, tekst Juhan Liiv)

kell 22.30 Keldrisaal
Helilooja Andris Dzenītis (kompositsioon, improvisatsioon), Artūrs Gailis (improvisatioon) (Läti)
Esineja: Woodpecker Project
Kavas:
“Landscape” (improvisatsioon)
“Black cherry. Verso II” (200 –2007)