Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

3.-10. aprill
Festivali kunstilised juhid Timo Steiner ja Ülo Krigul

E 31. märts kell 19, Vene Draamateater (Vabaduse väljak 5)
Eelhäälestus: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli SUURKEVADKONTSERT
Lydia Auster – Avamäng balletile „Tiina”
Uno Naissoo – Lento Klarnetikontserdist
Mirjam Tally – „Öö“ orkestrile ja kammerkoorile
Mihkel Lüdig – „Üks pisar veereb”
Tuudur Vettik – „Nokturn”
Arvo Pärt – „Aliinale”
Tõnu Kõrvits – „Laulan üle merede” ja „Koju, pojuke” tsüklist „Thule pildid”
Konstantin Türnpu – „Üksainus kord”
Ester Mägi – „Kuis võiksin magada“ tsüklist „Viis romanssi“
Pop-jazz ansamblid, improvisatsioon, big band
Sissepääs tasuta

N 3. aprill kell 18, Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4)
Tallinna Muusikakeskkooli gala
ARMASTUSE POEEM
Gustav Ernesaks – „Lehekuu“ ja „Jaanikuu“ süidist „Aasta“
Olav Ehala – „Laul heintes hullamisest“
Fryderyk Chopin – Polonees cis-moll op. 26 nr. 1
Ester Mägi – „Väike valss“ tsüklist „Kümme klaveripala“
Henri Vieuxtemps – Kontsert nr. 4 d-moll, op. 31
Norman Dello Joio – Skertso süidist „Arenev flötist“
Sergei Rahmaninov – Vokaliis op. 34
Jules Demersseman – Serenaad op. 33
Robert Schumann – „Puhang“ tsüklist „Fantaasiapalad“ op. 12
Aleksander Glazunov – Antrakt balletist „Raimonda“
Gordon Jacob – II osa Sonatiinist oboele ja klaverile
Girolamo Frescobaldi / Gaspar Cassadó – Toccata
Guillaume Balay – Andante ja Allegretto
Ferenc Liszt – Kontsertetüüd nr. 2 f-moll („La leggierezza“)
Pietro Locatelli – Menuett Tšellosonaadist D-duur
Francisco Tárrega – „Recuerdos de la Alhambra“ / „Alhambra mälestused“
Franz Schubert – Polonees viiulile ja orkestrile
Eduard Grieg – „Rahvatoonis“, op. 19
Toomas Trass –  „Livomemoria (In Memoriam populo Livonium)“ (esiettekanne)
Ben Haemhouts – I osa tsüklist „Nordic Suite“
Heino Eller – „Orus“ ja „Jõel“ tsüklist „Kolm pala“
Artur Lemba / Ülo Krigul – “Poème d’amour” / “Armastuse poeem“
Tõnu Kõrvits – „Nüüd ole, Jeesus, kiidetud (Kihnu)” ja „Ma vaatan üles mäele (Saaremaa) tsüklist “Kreegi vihik“
75.-/50.-

N 3. aprill kell 21, Kino Sõprus (Vana-Posti 8)
SENSATSIOON!!!
Uued teosed heli- ja videokunstnikelt:
Raimo Kangro & Leelo Tungal – Teleooper “Sensatsioon” op. 38
Erkki-Sven Tüür & Mark Raidpere – „Dedication“ (esilinastus)
Mirjam Tally & Ülo Pikkov – „Portree“ (esilinastus)
Helena Tulve & Tarvo Hanno Varres – Pealkirjata (esilinastus)
Märt-Matis Lill & Taavi „Miisu“ Varm – „Negative Color Space“ (esilinastus)
100.-/50.-

N 3. aprill kell 23, Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI AVAMÄNG
EMP New Standards Band feat. Tõnu Kõrvits

R 4. aprill kell 12 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (Rävala pst. 16, ruum A202)
Seminar: KEVIN KLEINMANN (USA/Prantsusmaa)
Uued suunad muusikaproduktsioonis ja –levitamises
(EMTA kultuurikorralduse tudengitele ja vilistlastele)

R 4. aprill kell 16, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12)
KODUMAISE VIISI KIIRGUSES
Heino Elleri preemia laureaadi autasustamine ja kontsert
Heino Eller – „Männid” viiulile ja klaverile; „Avarused” sooloviiulile
Tatjana Kozlova – „Prisma“ klaverile; „Doors I“ / „Uksed I“ sooloflöödile ja elektroonikale
Märt-Matis Lill – „Lindudele” suurele trummile ja fonogrammile
Timo Steiner – „A Measure of Happiness” soolooboele
Galina Grigorjeva – „Quasi niente“
Heino Eller – „Fantaasia” sooloviiulile
Sissepääs muuseumi piletiga

R 4. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4)
SÜMFOONILISED HÄÄLED
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost
Solist Helen Lokuta (metsosopran)
Kristo Matson – „Cantus in memoriam Malera Kasuku“ (esiettekanne)
Eino Tamberg – „Lumepuu“ (esiettekanne), “Canto” sopranile ja sümfooniaorkestrile (esiettekanne)
Timo Steiner – „Spectacle“ (esiettekanne)
Margo Kõlar – „Et tõusta taevasse“ orkestrile ja häälele (esiettekanne)
180.-/120.-/70.-

R 4. aprill kell 21 Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI
Muusikat Anne Ermi valikul
EMP New Standards Band feat. Märt-Matis Lill
DJ Raun Juurikas

L 5. aprill kell 12, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (Rävala pst. 16, ruum A402)
Seminar: KEVIN KLEINMANN (USA/Prantsusmaa)
Uued suunad muusikaproduktsioonis ja -levitamises
(laiemale avalikkusele, muusikaprodutsentidele ja huvilistele)

L 5. aprill kell 16, Niguliste kirik (Niguliste 3)
ORELIPOOLTUND
Toomas Trass
Alo Põldmäe – „Pühendus“ orelile (Sirelile sünnipäevaks) (esiettekanne)
Mari Vihmand – „Seo oma vanker tähe külge“ (esiettekanne)
Toomas Trass – „Christus“-Suite (esiettekanne)
Sissepääs muuseumi piletiga

L 5. aprill kell 17 Kultuuritehas Polymer (Ülase 16 / Madara 22)
CELLISSIMO!
Laval rekordarv tšellomängijaid - 12 liikmeline tšelloansambel, C-JAM, Eve Kopli (sopran)
Lauri Jõeleht – „Tertia“/„Kolmas“ 12-le tšellole (esiettekanne)
Galina Grigorjeva – „Recitativo accompagnato“, soolosonaat tšellole (pühendatud Allar Kaasikule)
Santa Ratniece –  „Ciels gris de cristal“ / „Hall kristalltaevas“  tšelloansamblile (esiettekanne)
Ardo Ran Varres – „Berlin Hauptbahnhof“ tšellole, fonogrammile ja live-elektroonikale (esiettekanne)
Sven Grünberg – „Mõeldes Tiibetile“ I-III neljale tšellole, sopranile ja harfile (esiettekanne)
120.-/60.-

L 5. aprill kell 21.30 Niguliste kirik (Niguliste 3)
JÜRI REINVERE autorikontsert
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Risto Joost
Richard Craig (flööt), Anto Õnnis (löökpillid), Mati Mikala (klaver), keelpilliansambel
Kunstnik-re%u017Eissöör Nadia Safieddine
(II osa) Adagio – Con moto kvartetist „Topeltkvartett soleeriva klaveriga“
„Liivi itk“
„Ecotone“ / „Ökoton“ – löökpillimängijale ja lindile „Ecotone“ / „Ökoton“
„a.e.g.“
„Frost at Midnight“ / „Kesköökülm“1 (esiettekanne)
„Urvaste õhtud“ klaverile
Nadia Safieddine installatsioonid Jüri Reinvere muusikaga (katkendid radiofoonilisest ooperist „Vastaskallas”, „Sloath” segakoorile ja neljale klaverile, „Luft-Wasser-Erde-Feuer-Luft”)
120.-/60.-

L 5. aprill kell 22 Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI: EESTI MUUSIKA ÖÖ
Kago & Iduvigik, Tehnoloogiline Päike, Lippajad, Kaido Kirikmäe
Plaadimuusikat valivad Alari Orav, Berk Vaher, Estrada, Aivar Tõnso
125.-/75.-

P 6. aprill kell 14, Tallinna Raekoda (Raekoja plats 1)
MIHKEL POLL (klaver), OLIVER KUUSIK (tenor)
Eduard Tubin – Ballaad Mart Saare teemale
Lepo Sumera – „Ostinato-variatsioonid“
Arvo Pärt – Partiita op. 2
Arvo Pärt – „Aliinale“
Mart Saar – „Mis see oli?“
Mart Saar – „Sa kõige armsam mulle“
Artur Kapp – „Metsateel“
Eugen Kapp – Neeme aaria ooperist „Tasuleegid“
Rein Rannap – „Piano Fever“ pop-etüüdid klaverile: Nr. 1 d-moll „Jäälõhkuja“ (esiettekanne)
Margo Kõlar – „Kaks Taaveti laulu“ soolohäälele (esiettekanne)
Age Hirv – „Sul tasto“ klaverile (esiettekanne)
Liis Jürgens – „Elus laul“ tenorile ja klaverile (esiettekanne)
120.-/60.-

P 6. aprill kell 16, Eesti Raadio I stuudio (Vana raadiomaja, Kreutzwaldi 14)
Galakontsert „UNO NAISSOO 80”
Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpilased esitavad Uno Naissoo loomingut:
„Märtsis algas mai“
„Hüpeldes“ tsüklist „8 pala klaverile“
„Neil päevil polnud algust“
„Hällilaul“ altsaksofonile ja klaverile
„Öö tuleb siis“
„Väike marss“
„Külapolka“
„Šeik“
Fantaasia – free jazz bigbändile
„Kui käes on jaanipäev“
Mairo Marjamaa ansambel 
„Must mees“
Lento Klarnetikontserdist
100.-/50.-

P 6. aprill kell 18, Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI
Uno Naissoo 80 AFTERPARTY

P 6. aprill kell 19, Katariina kirik (Vene 12)
PaukenfEst
Kristjan Kõrver – „Timor et tremor“ / „Kartus ja värin“ (esiettekanne)
Märt-Matis Lill – „Öömaastikud“ (esiettekanne)
Arvo Pärt – „Fratres“ (Seade: Vambola Krigul)
René Eespere – „Percussio“ / „Löömine“ (esiettekanne)
Toivo Tulev – „Leave, Alas, This Tormenting“ löökpillitriole, sopranile ja fonogrammile
Erkki-Sven Tüür – „Motus II“
120.-/60.-

E 7. aprill kell 18, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal (Rävala pst. 16)
MAMMUTikene
Vana hea suur MAMMUTKONTSERT laste ja noortepärasemas vormis
I paneel: Muusika gümnasistidele ja lindile
Tauno Aintsi uue õppematerjaliga CD „Muusika gümnasistidele ja lindile“ esitlus
II paneel: Avangard Tallinna Muusikakeskkoolist
Arnold Schönberg – 2. pala tsüklist „Kolm klaveripala” op. 11
Iannis Xenakis – „Paille in the Wind“ tšellole ja klaverile
André Boucourechliev – „Tombeau“ op. 13 klarnetile ja klaverile
Luciano Berio – 3 pala kahele viiulile
Mari Vihmand – „Attacca!“
Helena Tulve – „Phainomenon“
III paneel: Muusikaline Neeruti ja Kalevipoeg
Alo Põldmäe fotonätuse avamine
IV paneel: Näitemäng „Libarebased ja kooljad”
Tallinna 32. Keskkooli teatri TUNDERAKK muusikaline etendus
V paneel: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite uudislooming
Páll Ragnar Pálsson – „Aed”
Evelin Seppar – „Kaks paralleelset sirget”
Mait Jüriado – „M & M”
Riho Maimets – „Images of Late”
Veljo Värk – „Muretult 2”
Ivan Cancialosi – „Air Song”
Sander Saarmets – „Muutuja”
Aile Alveus – „H”
Ivan Cancialosi – „Xhristos anestis”
Sissepääs tasuta

E 7. aprill kell 21, Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI
CHIL(dren)OUT ZONE

T 8. aprill kell 18, Tallinna Tehnikaülikooli aula (Ehitajate tee 5)
KONTSERT OPTIMISTLIKUST NÜÜDISMUUSIKAST
Pärnu Linnaorkester, Mikk Murdvee (dirigent, viiul),
Jürmo Eespere Trio: Jürmo Eespere (klaver), Mihkel Mälgand (kontrabass), Eno Kollom (löökriistad)
Jaan Rääts – Viiulikontsert nr. 1 op. 21
Timo Steiner – „Õpetatud“
Tõnis Kaumann – „SI“ (esiettekanne)
Lepo Sumera – „Muusika kammerorkestrile“
René Eespere – „Cum filio“ / „Pojaga“ (esiettekanne)
120.-/60.-

T 8. aprill kell 21 Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI: ELKTROAKUSTILISE MUUSIKA ÖÖ
Klassikaraadio otsesaade EMP klubist

K 9. aprill kell 18 Inglise Kolled%u017Ei suur saal (Estonia pst. 10)
ÕPILASTE HELILOOMINGU KONTSERT
Rebekka Siimer – „Kavaluse laul“, „Mälestused“
Astra Susi – „Lõbusas olekus fagott“, „Hõljuvad lained“
Ann-Meta Teppo – „Tujukas fagott“
Natalia Konontšuk – „Nootide jõgi“ kahele flöödile
Kerstin Kullerkupp – „Prelüüd“ klaverile
Krõõt-Kärt Kaev – „Flashback“ keelpillikvartetile
Aleks Peetson – „Vihmapiisa lend“
Sander Pehk – „Idee“ klaverile
Matis Leima – Sonatiin klaverile, „Pimedus keldris“ klaverile neljal käel
Merike Pedaste – „Loodusest me laulud leitud“ klaverile neljal käel
Evelin Kangro – „Pildid möödanikust“ klaverile neljal käel
Darja Sedler – „Ballaad“ klaverile
Johanna Mängel – „Täiuslik negatiiv“ kammeransamblile
Gerta Raidma – 3 pala klaveritsüklist „Öö“
Anne-Mai Edala – „Vastasseis“, „Variatsioonid“
Pärt Uusberg – Prelüüd-meditatsioon c-moll
Tauno Vilu – „Fantaasia“ sooloviiulile, „Looduse peeglid“ klaverile
Jakob Juhkam – „Variatsioonid kiigele“ klaverile, „Maalt ja merelt“ keelpillikvartetile
Sissepääs tasuta

K 9. aprill kell 20, Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
EMP KLUBI

K 9. aprill kell 22 Viru keskus (Viru väljak 4)
NB! OOPERI ESIETTEKANNE LÜKKUB EDASI!
Tõnis Kaumanni kammerooper "KAUBAMAJA" (esiettekanne)
Libreto Maarja Kangro
Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja solistid, Ensemble Voces Musicales
Dirigent Risto Joost, lavastaja Liis Kolle
120.-/60.-

N 10. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Estonia pst. 4)
KIIRE LÕPPMÄNG
Ansambel U: 
Märt-Matis Lill – „When the Buffalo Went Away“ / „Kui piisonid läksid ära“ flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile, löökpillidele ja lugejale
Pille Kangur – „Laulu otsimine“ bassklarnetile (esiettekanne)
Helena Tulve – „stream“ flöödile, klarnetile, viiulile ja tšellole
Kimmo Kuitunen – Trio klarnetile, tšellole ja klaverile
Mart Kangro & Ansambel U: – „Romeo ja Julia“ (esiettekanne)
Mariliis Valkonen – „Katkestus“ flöödile, klarnetile, klaverile, löökpillidele, viiulile ja tšellole (esiettekanne)
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Kaspars Putninš
Iris Oja (alt), Robert Jürjendal (elektrikitarr), Rein Roos (löökpillid), Improloo
Tatjana Kozlova – „No Selfhood“ / „Ei isedust“ meeskoorile ja solistile (esiettekanne)
Mirjam Tally – „2 Pages, 122 Words on Music and Dance“ / „2 lehekülge, 122 sõna muusikast ja tantsust“
Ülo Krigul – „*.ram“ (esiettekanne)
120.-/60.-

N 10. aprill kell 22.30 Heliloojate Maja (Lauteri 7c)
VIIMANE PIDU (kutsetega)
EMP New Standards Band feat. EMP team

T 15. aprill kell 19.30, Tallinna Metodisti kirik (Narva mnt. 51)
EMP järelkaja: TALLINNA KAMMERORKESTER, dirigent Eri Klas
Helen Lokuta (metsosopran), Jaakko Kuusisto (viiul), Silver Ainomäe (tšello), 
Indrek Vau (trompet)
Ülo Krigul – „Presence“ trompetile ja keelpilliorkestrile (esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür – Tšellokontsert
Arvo Pärt – „L’abbé Agathon“ / „Isa Agathon“
Helena Tulve – „Hõbevalge“ viiulile ja keelpilliorkestrile (esiettekanne)
Jaan Rääts – Kontsert kammerorkestrile op. 16
120.-/60.-


KONTSERDID VÄLJASPOOL TALLINNA

K 2. aprill kell 18.00 Narva Linnus (Peterburi mnt. 2)
N 3. aprill kell 19.00 Viljandi Pauluse kirik (Kiriku 3)
Löökpilliansambel PaukenfEst
Kristjan Kõrver – „Timor et tremor“ / „Kartus ja värin“ (esiettekanne)
Märt-Matis Lill – „Öömaastikud“ (esiettekanne)
Arvo Pärt – „Fratres“ (Seade: Vambola Krigul)
René Eespere – „Percussio“ / „Löömine“ (esiettekanne)
Toivo Tulev – „Leave, Alas, This Tormenting“ löökpillitriole, sopranile ja fonogrammile
Erkki-Sven Tüür – „Motus II“
Narvas: 75.-/50.-
Viljandis: Hind eelmüügis 75.-/50.-; kontserdipäeval 100.-/75.-


L 12. aprill kell 19.00 Lahti Sibeliustalo (Ankkurikatu 7)
P 13. aprill kell 15.00 Tampere-talo väike saal (Yliopistonkatu 55)
E 14. aprill kell 18.00 Helsingi Finlandiatalo (Mannerheimintie 13e)
TALLINNA KAMMERORKESTER, dirigent Eri Klas
Helen Lokuta (metsosopran), Jaakko Kuusisto (viiul), Silver Ainomäe (tšello), Indrek Vau (trompet)
Ülo Krigul – „Presence“ trompetile ja keelpilliorkestrile (esiettekanne)
Erkki-Sven Tüür – Tšellokontsert
Arvo Pärt – „L’abbé Agathon“ / „Isa Agathon“
Helena Tulve – „Hõbevalge“ viiulile ja keelpilliorkestrile (esiettekanne)
Jaan Rääts – Kontsert kammerorkestrile op. 16
20.-/18.-/15.-€