Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

12.–18. aprill
Festivali helilooja VELJO TORMIS
Festivali kunstilised juhid Timo Steiner ja Ülo Krigul

T 10. aprill kell 19, Von Krahli Teater (Tallinn, Rataskaevu 10)
EMPeelmäng: 
Kohtumine Veljo Tormisega sarjas “Helilooja, kes sa oled?!”
Tasuta

K 11. aprill kell 19, kino „Sõprus” (Tallinn, Vana-Posti 8)
„LAULUD KEVADELE”
Retrospektiiv nukufilmidest Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Lepo Sumera ja Erkki-Sven Tüüri muusikaga. Esilinastuvad nukufilmid Ülo Kriguli, Märt-Matis Lille ja Malle Maltise muusikaga.
Sissepääs festivali passi ja kutsetega

K 11. aprill kell 19, Haapsalu lossikirik (Haapsalu, Kooli 6)
VOKAALANSAMBEL „HEINAVANKER”
Toivo Tulev – Missa (esiettekanne)
Lauri Jõeleht – „La esperanza” (esiettekanne)
Eesti rahvalaulud Margo Kõlari seades
Gavin Bryars – Lauda'd soolohäälele

N 12. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Tallinn, Estonia pst. 4)
AVAKONTSERT: TORMISE RING 2007
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste
Kavas:
“Lindude äratamine” tsüklist “Liivlaste pärandus” (1970)
Ingerisoome ballaad “Laevas lauldakse” (1983)
“Orjana Virus” tsüklist “Karjala saatus” (1986–1989)
“Pikse litaania” (1974)
“Tornikell minu külas” (1978) (kontsert segakoorile, lugejale ja kellale)         
“Laevamäng” ja “Käsikivimäng” tsüklist “Kolm Eesti mängulaulu” (1972)
“Raua needmine” (1972)
“Ringmängulaul”, “Röntushka V”, “Lõpetus ja kojuminek” tsüklist “Ingerimaa õhtud” (1979)
Piletid 120.- / 60.-

N 12. aprill kell 19, Viimsi Püha Jaakobi kirik (Nurme tee 3, Pringi, Viimsi vald)
VOKAALANSAMBEL „HEINAVANKER”
Toivo Tulev – Missa (esiettekanne)
Lauri Jõeleht – „La esperanza” (esiettekanne)
Eesti rahvalaulud Margo Kõlari seades
Gavin Bryars – Lauda'd soolohäälele

N 12. aprill kell 22, Heliloojate Maja klubi (Tallinn, Lauteri 7c)
Ulmeplaadid esitlevad uut CD-d Veljo Tormise muusika töötlustega
Sissepääs avakontserdi piletiga

R 13. aprill kell 16, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Tallinn, Müürivahe 12)
Kammerkontsert Heino Elleri ja 2007. aasta H. Elleri preemia laureaadi Mart Siimeri muusikast
Sissepääs muuseumi piletiga

R 13. aprill kell 17.30, Estonia kontserdisaali fuajee (Tallinn, Estonia pst. 4)
Eesti Raadio esitleb uut CD-d "Erilised hetked kontserdisaalis" Lepo Sumera, Eduard Tubina, Heino Elleri ja Arvo Pärdi teostega. (Salvestised Eesti aadio arhiivist.)

R 13. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Tallinn, Estonia pst. 4)
e-ERSO
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost
Solistid: Tiit Kikas (elektriviiul), Peeter Vähi (süntesaator)
Kavas:
Tauno Aints – „2film” (esiettekanne)
Peeter Vähi – "Naasmine Eikusagile" süntesaatorile, löökpillidele ja sümfooniaorkestrile (esiettekanne)
Mirjam Tally – „Turbulence” (esiettekanne)
Urmas Sisask – Satelliitkontsert "Tringulation" elektriviiulile ja orkestrile (esiettekanne)
Heino Eller/Margo Kõlar – ”Koit”
Piletid 180.– / 120.– / 70.–

R 13. aprill kell 22, Heliloojate Maja klubi (Tallinn, Lauteri 7c)
HEA UUS HELI – HUH... TORMIS - live
Piletid 100.- / 75.-

L 14. aprill kell 14, Tallinna Raekoda (Raekoja plats 1)
ANDRES KONTUS (tromboon)
MARRIT GERRETZ-TRAKSMANN (klaver)
Kaastegev tromboonikvartett
Kavas Ülo Kriguli, Mariliis Valkoneni ja Santa Ratniece uudisteosed, Helena Tulve “Vertige”, Mati Kuulberg „Attacca”, Luciano Berio, Yannis Xenakis
Piletid 100.– / 50.–

L 14. aprill kell 18, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudio (Tallinn, Rävala pst. 16)
Kontsert kompositsiooniõpilaste muusikast
Tasuta

L 14. aprill kell 20, Tolliladu (Tallinn, Uus-Sadama 19/12)
Gavin Bryars – „To define happiness”
Lavastaja Peeter Jalakas 
NYYD Ensemble, dirigent Olari Elts
Von Krahli teater
Piletid 250.– / 200.–

L 14. aprill kell 21.30, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 7/9)
VOKAALANSAMBEL „HEINAVANKER”
Kavas:
Toivo Tulev – Missa (esiettekanne)
Lauri Jõeleht – "La esperanza" (esiettekanne)
Eesti rahvalaulud Margo Kõlari seades
Gavin Bryars - Lauda'd soolohäälele
Piletid 100.– / 50.–

P 15. aprill kell 14, Eesti Raadio I stuudio (Kreutzwaldi 14, Tallinn)
EMP-UNPLUGGED
Vokaal-instrumentaalansambel Olav Ehala juhtimisel
Solistid: Gerli Padar, Hele Kõre, Erkki-Sven Tüür, Mikk Dede
Kavas Peeter Vähi, Veljo Tormise, Eino Tambergi, Igor Garšneki, Tauno Aintsi, Ülo Kriguli jt muusika
Piletid 120.– / 60.–

P 15. aprill kell 17, Tallinna Katariina kirik (Vene 12)
FAIRY TALES AND LULLABIES
Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Kaspars Putninš
Solistid: Kädy Plaas, Helen Lokuta, Mareks Lobe, Madis Metsamart, Rein Roos ja Jaak Sooäär, kaastegev ansambel „Improloo”
Kavas:
Rytis Mazulis (Leedu) – „Canon Solus”
Martins Vilums (Läti) – „Children of King Lear” (esiettekanne)
Einojuhani Rautavaara (Soome) – „Legend”
Tõnu Kõrvits – „Kes tuleb, kes tuleb säält mere päält..” (esiettekanne)
Veljo Tormis – „Kullervo’s Message”
Märt-Matis Lill – „Hopi lugu neljast maailmast” (esiettekanne)
Piletid 100.– / 50.–

P 15. aprill kell 19, Viljandi Jaani kirik (Viljandi, Pikk 6)
VOKAALANSAMBEL „HEINAVANKER”
Toivo Tulev – Missa (esiettekanne)
Lauri Jõeleht – "La esperanza" (esiettekanne)
Eesti rahvalaulud Margo Kõlari seades
Gavin Bryars – Lauda'd soolohäälele

P 15. aprill kell 19.30, Heliloojate Maja klubi (Tallinn, Lauteri 7c)
ELEKTRONMUUSIKA KONTSERT
Kavas Lepo Sumera, Erkki-SvenTüür, Margo Kõlar, Rauno Remme, Timo Steiner (uudisteos), Tõnis Kaumann (uudisteos)
Piletid 100.– / 50.–

E 16. aprill kell 18 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (Tallinn, Rävala pst. 16)
MAMMUTKONTSERT
I paneel: Heliloojad
Kavas esiettekanded: Aaro Pertmann, Jüri Reinvere, Tatjana Kozlova, Mariliis Valkonen, Mihkel Kerem, Kristo Matson
II paneel: Muusikateadlased
DJ Merike Vaitmaa
III Paneel: Üllatusheliloojad
Eero Raun, Märt Treier, Anne Erm
IV paneel: Interpreedid
Toomas Vavilov ja Peep Lassmann: Lembit Veevo – Sonaat
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Mikk Üleoja: Mart Saare koorimuusika

E 16. aprill kell 19, Viljandi Kultuuriakadeemia (Viljandi, Posti 1)
ENSEMBLE BIPOLAR (Eesti/Saksamaa)
Kavas Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Kerri Kotta ja saksa nüüdismuusika

T 17. aprill kell 16, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal (Tallinn, Rävala pst. 16)
ÜLIÕPILASTE KONTSERT
Kavas EMTA kompositsiooniüliõpilaste looming: Maria Kõrvits, Genri Tron, Evelin Seppar, Aile Alveus, Riho Maimets, Veljo Värk, Liis Jürgens, Monika Mattiesen, Juliana Kuklin, Elo Masing, Mait Jüriado, Jaak Sikk

T 17. aprill kell 18, Tallinna Linnateater (Lai 23)
Indrek Hirve näidend „Pauluse kiriku kellad”
Lavastaja Margus Kasterpalu, peaosas Rain Simmul, osades Indrek Hirv, Liisa Hirsch
Piletid 200.– / 100.–

T 17. aprill kell 20, Õpetajate Maja (Tallinn, Raekoja plats 14)
Ensemble Bipolar (Eesti/Saksamaa)
Kavas Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Kerri Kotta ja saksa nüüdismuusika
Piletid 100.– / 50.–

K 18. aprill kell 16, Tartu Linnamuuseum (Tartu, Narva mnt. 23)
ENSEMBLE BIPOLAR (Eesti/Saksamaa)
Kavas Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Kerri Kotta ja saksa nüüdismuusika

K 18. aprill kell 17, Eesti Draamateatri väike saal (Tallinn, Pärnu mnt. 5)
Imbi Tarum (klavessiin), Ene Nael (klavessiin), Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Iris Oja (vokaal)
Kavas:
Veljo Tormis – “10 haikut”
René Eespere – "Cum intervallis" klavessiinile (esiettekanne)
Rein Rannap – uudisteos klavessiinile
Liis Jürgens – "digitalis purpurea" kandlele, klavessiinile ja harfile (esiettekanne)
Alo Põldmäe – "Neeruti süit" klavessiinile (esiettekanne)
Piletid 100.– / 50.–

K 18. aprill kell 19, Eesti Draamateatri suur saal (Tallinn, Pärnu mnt. 5)
LÕPPKONTSERT
Veljo Tormise ooper “Luigelend”
Solistid Helen Lokuta, Roland Liiv, Uku Joller
Pärnu Linnaorkester, Voces Musicales
Dirigent Mihhail Gerts
Lavastaja Hardi Volmer

N 19. aprill kell 15, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaal (Tallinn, Rävala pst. 16)
EMPjärelmäng:
Lundi üliõpilasmeeskoori Svanholm Singers CD "Svanholm Singers sing Tormis" esitluskontsert

EMIKi muusikapood

CD Wsewolod Pozdeyev
CD Heino Eller. Complete Piano Music. Volume Five
CD Tõnu Kõrvits. Moorland elegies
CD Galina Grigorjeva. Nature morte

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile