Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Algab uue muusika festival SügisFest

  04.10.2017


  7.–12. oktoobrini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias järjekordne SügisFest, mille kavast leiab  tänavu rohkem uue muusika klassikasse kuuluvaid teoseid ning mis keskendub enam osakondadevahelisele koostööle ühendades omavahel nii akadeemia üksusi kui ka erinevaid kõrgkoole.

  Avaõhtul Estonia kontserdisaalis saab EMTA sümfooniaorkestri esituses kuulda Finn Shieldsi teose „Chthonic” esiettekannet. Järgnevad kontserdid EMTA kammersaalis ja ooperistuudios toovad lavale Ansambli U: ja EMTA Uue Muusika Ansambli Tom Johnsoni loominguga, EMTA üliõpilased uue muusika klassikasse kuuluvate teostega, EMTA kompositsiooniosakonna üliõpilased oma loominguga, EMTA ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tudengite ühise performance’i.

  Festivali lõpetab suurejooneline ooperiõhtu 12. oktoobril: ettekandele tuleb Dominy Clementsi lavateos „Der nordische Baer”, mille dirigent Tõnu Kaljuste on ristinud loeng-ooperiks. See Karl Ernst von Baeri elust ja tegemistest jutustav teos on loodud teadlase 225. sünniaastapäeva puhul, selle esiettekanne ja siiani ainus esitus toimus käesoleva aasta kevadel Tartus.

  Vaata ka: http://www.ema.edu.ee/sundmused/sugisfest

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile