Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Publiku ette astub orkester Eesti Sinfonietta

  24.04.2017
  Eesti Sinfonietta on loominguliselt ärksatest artistidest koosnev orkester, milles pikki aastaid koos musitseerinud interpreedid on üheskoos esinenud Euroopa mainekates kontserdisaalides nagu Amsterdami Concertgebouw, Kölni ja Peterburi Filharmooniad, Brüsseli Flagey ja Bozar ning osalenud festivalidel Ars Musica Belgias, Festival Internazionale Pianistico di Brescia e Bergamo, Mittelfest ja Festival Emilia Romagna Itaalias, Iitti muusikafestival Soomes, Musikfest Kreuth am Tegernsee Saksamaal. Koos on käidud kontserdireisidel Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Lähis-Idas ning mängitud paljudel eesti festivalidel ja kontserdisarjades.

  Eesti Sinfonietta on paindlik orkester, mis suudab esitada muusikat barokiajast tänapäevani, ette kanda suuri sümfoonilisi teoseid ning osaleda ooperiprojektides.

  Eesti Sinfoniettal ei ole peadirigenti ega kunstilist juhti, sest muusikateoseid kujundatakse üheskoos. Eesti Sinfonietta kontsertmeistriteks on Maano Männi ja Arvo Leibur.

  Orkestri koostööpartneriteks on suurte kogemustega solistid-visionäärid, kellega koos töötatakse tänapäeva kuulajat kõnetava interpretatsiooni,isikupärase kõla ja väljendusrikka esitusviisi nimel.

  Tulekul kümneid kontserte nii Eestis kui ka välismaal

  Sel aastal annab Eesti Sinfonietta ligikaudu 20 kontserti nii Eestis kui välismaal. Orkestri kammerkoosseisu – Eesti Sinfonietta Solistid – avakontsert toimub 30. aprillil kell 17 Kadrioru lossis sarjas „Lossimuusika“. Orkestri solistiks ja dirigendiks on Sergei Ostrovski, keda Isaac Stern on nimetanud meie ajastu üheks silmapaistavamaks muusikuks. Kontserdi kavas on Edvard Griegi, Veljo Tormise, Felix Mendelssohni ja Giuseppe Tartini looming.

  Sergei Ostrovski särav karjäär algas Šveitsi Orchestre de la Suisse Romande de Genève’i esimese kontsertmeistri positsioonil, solistina on ta mänginud mitmete maailma superorkestrite ees, dirigentideks teiste seas Zubin Mehta, Yoel Levi, Hugh Wolff, Maxim Vengerov. Praegu on Sergei Ostrovski pühendunud soolokarjääri ning Aviv Quartet edendamisele, samuti on ta Neuchateli Muusikakõrgkooli viiuliprofessor. Sergei Ostrovski mängib 1716, aastal Giovanni Grancinno valmistatud viiulil.

  Volbiõhtune kontsert on avataktiks Eesti Sinfonietta keelpillikoosseisu maikuisele kontserdireisile Israeli, kus orkester annab Sergei Ostrovski juhatusel neli kontserti, solistideks virtuoosidest klarnetikaksikud, kes oma arvestatava lavadebüüdi tegid juba 12-aastastena Israeli Filharmoonikute ees Zubin Mehta juhatusel. Kavas on lisaks muusikaklassikale ka eesti muusika pärlid – Erkki-Sven Tüüri „Illusion“ ning Veljo Tormise „Nostalgia“. Orkestri kontsertmeister on Maano Männi.

  Eesti Sinfonietta kontserdisuvi on väga tihe, orkester annab kontserte rohketel kodumaistel festivalidel (Suure-Jaani Muusikafestival, Kuressaare Kammermuusikapäevad, Viljandi Vanamuusika Festival, Kihelkonna Kirikumuusikafestival, Mustjala Festival, Tallinna rahvusvaheline orelifestival, Palamuse Suvemuusika) ning kontserdireisid viivad Moldovasse ja Kreekasse.

  Vaata ka: Eesti Sinfonietta

EMIC Music Shop

CD Kaelkirjak
CD Ussisõnad
DVD Youth Song and Dance Celebration 2017
CD Timeless Light

Kõrvits, Tõnu
Touch, for bassoon
Grigorjeva, Galina
Two Psalms, for mixed choir
Tally, Mirjam
Warm Life at the Foot of the Iceberg, for clarinet and piano
Seppar, Evelin
Time and the Bell, for mixed choir