Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Tanel Joamets toob kuulajateni Aleksandr Skrjabini kõik 10 sonaati

  05.01.2017

  Tanel Joamets
  Foto: Mait Jüriado
    5. ja 7. jaanuaril kell 19 kõlavad rahvusvahelise mainega pianisti Tanel Joametsa esituses Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas vene helilooja ja pianisti Aleksandr Skrjabini kõik 10 klaverisonaati.

  „Skrjabini sonaatide näol on tegemist arvatavasti kõige kirglikuma muusikaga, mis klaverile iial loodud. Tundevärvide skaala ulatub õhkõrnadest vaikuse piirimail hõljumistest kõige tulisemate kulminatsioonideni, mis kosmiliste tulekahjudena ekstaatiliselt helisevad. Sonaadid moodustavad vaheldusrikka terviku, kus omavahel vastanduvad süngemad ja helgemad meeleolud. Esitajale on need sonaadid ülimaks väljakutseks, nõudes lisaks pöörasele tulevärgile ka lõputute hingeseisundite tabamist, oskust valitseda laval peeneimat õrnust ja võimsaimat ekstaasi“, kirjeldab kontserdil esitamisele tulevat muusikat pianist Tanel Joamets.

  Tanel Joamets on andnud soolokontserte mitmel pool Euroopas. Konkurssidest edukaim oli Rahvusvaheline Skrjabini Konkurss Moskvas 2000. aastal, kus ta sai V preemia ja võitis publiku ja kriitikute suure poolehoiu. Pärast preemiavõitu on pianist andnud arvukalt kontserte üle terve Venemaa, enam kui sajas linnas. Tanel on äratanud publiku ja kriitikute tähelepanu oma isikupäraste tõlgendustega ja tundliku kõlameelega. Eriti positiivset vastukaja on saanud tema Skrjabini interpretatsioonid.

  Skrjabini sonaate võib kuulda kahel õhtul: 5. jaanuaril on kavas sonaadid nr. 3, 4, 8, 9 ja 10 ning 7. jaanuaril nr. 1, 2, 5, 6 ja 7.

  Kontserte korraldavad Eesti Interpreetide Liit koostöös Eesti Kontserdiga.

  Vaata ka: Eesti Interpreetide Liit, Eesti Kontsert

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile