Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio
 • Ilmus Pärt Uusbergi neljas autoriplaat „Õhtu ilu”

  05.01.2017
  Aasta lõpus andis kammerkoor Head Ööd, Vend koostöös keelpilliorkestriga Collegium Consonante välja oma kolmanda helikandja „Õhtu ilu”, kus kõlavad koori dirigendi, helilooja Pärt Uusbergi segakoori- ning keelpilliorkestri teosed.

  Uusbergi sõnul tekkis soov plaadistada „Õhtu ilu” segakoorile ja keelpilliorkestrile pärast 2014. aastal toimunud autorikontserti, mille keskmeks oli eelmainitud teos. „„Õhtu ilu” on minu jaoks justkui kokkuvõte ühest pikemast protsessist. See algas Raplas oma ema käe all Riinimanda koorides lauldes ja seeläbi koorimuusikasse armudes ning on sujuvalt küpsenud selleks muusikaliseks elusituatsiooniks, mida kogen tänasel päeval. Omal kombel on „Õhtu ilu” justkui tänulaul lapsepõlvele, mistõttu on märgiline, et see teos sai salvestatud vahetult enne minu 30. sünnipäeva,” lausus helilooja.

  Plaadil kõlavad veel „Taaveti psalm nr 121” segakoorile, „Meeleolud lapsepõlvest” ja „Palve” keelpilliorkestrile ning „…ole üksmeeles oma Loojaga...” segakoorile ja keelpilliorkestrile. „Need lood on sündinud minu jaoks kuidagi vahetult, soovist väljendada oma hinges toimuvat. Samuti on kõik teosed vähem või rohkem seotud Raplaga, minu lapsepõlvekoduga.”

  Plaadi salvestas Tanel Klesment ning kujundasid Anneliis Volmer ja Otto Mättas. Helikandja on saadaval suuremates raamatupoodides ning plaadipoodides üle Eesti ning võimalik tellida ka koorile kirjutades plaat@koor.ee.

  Kammerkoor Head Ööd, Vend sai alguse 2008. aastal Uku Uusbergi samanimelisest diplomilavastusest. Koor on leidnud koorimaastikul tunnustust omanäolise kõla eest ning 2013. aastal nimetati Eesti Kooriühingu poolt aasta kooriks ja nende teine helikandja „Õhtul” aasta kooriplaadiks. Koori peadirigendiks on Pärt Uusberg.


EMIKi muusikapood

CD Ussisõnad
DVD Noorte laulu- ja tantsupidu 2017
CD Timeless Light
CD Wsewolod Pozdeyev

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile