Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

Kaheksa portreed. Eesti heliloojad 1

Raamat eesti nüüdismuusika loojatest Eesti Muusika Infokeskus 2009


Hind: 10.00 EUR     Vali kogus: Lisa ostukorvi

Raamat „Kaheksa portreed. Eesti heliloojad 1“ sisaldab 1990. aastatel eesti muusikas teed alustanud kaheksa helilooja – Galina Grigorjeva (1962), Tõnis Kaumanni (1971), Tõnu Kõrvitsa (1969), Märt-Matis Lille (1975), Jüri Reinvere (1971), Toivo Tulevi (1958), Helena Tulve (1972) ja Mari Vihmandi (1967) – loomingulisi portreid.

Raamatu “Kaheksa portreed” tekste komponeerisid tihedas koostöös heliloojatega Kristina Kõrver, Gerhard Lock, Maria Mölder, Sofi Oksanen, Ia Remmel, Anu Sõõro ja Evi Arujärv. Koostas ja toimetas Evi Arujärv.

Iga loomingulise portree telje loob helilooja valik oma teostest, mida ta peab mingil põhjusel oluliseks, ning igasse teksti on põimitud heliloojaga spetsiaalselt raamatu jaoks läbi viidud intervjuu, milles avanevad muusika kirjutamise praktiline külg, intellektuaalsed ja metafüüsilised ajendid ning avaramgi eluvaade. Arvestusega, et raamatu sisu oleks paremini mõistetav ka mittemuusikutele või õpilastele, on reaalustes antud (mugavuse mõttes igas tekstis eraldi toodud) selgitavad viited tuntud muusikutele või teiste kultuurialade esindajatele. Portreekirjutisi täiendavad loomingu ja heliplaatide nimekirjad, lisatud on ka kõigi heliloojate lühielulood.
Ühiste kaante vahele köidetuna annavad kaheksa eesti tänases muusikaelus olulise helilooja portreed kontsentreeritud pildi eesti nüüdismuusikast. (Evi Arujärv)

Ilmunud 2009
Eesti keeles
196 lk.
Formaat: 165 x 240 mm 
8 fotot
Kujundus ja küljendus: Mihkel Ronk
Trükikoda: Uniprint
Väljaandja: Eesti Muusika Infokeskus
ISBN 978-9985-9623-4-3

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile