Visa Mastercard Verified by Visa Mastercard secure code
 
Netiraadio

Rahvusvaheline muusikapäev

01.10.2017
Koht: üle Eestimaa

Rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril tõstab üle-eestiline Muusikapäeva kontserdiprogramm erilise au sisse elava muusika: toimub enam kui 100 tasuta kontserti üle Eesti, hõlmates kõiki maakondasid. Kõlab muusikat klassikast ja džässist kuni pärimuseni, mida esitavad oma ala vilunud meistrid kõrvuti säravate noorte muusikutega nii tavapärastes kui ka ebatraditsioonilistes kontserdipaikades.

Pühapäevasel Muusikapäeval leiavad aset mitmed perepäevad, Eesti kirikud täidavad muusikaga orelipooltunnid. Lisaks kontsertidele on muuhulgas kavas rabamatk, pärimusmuusika õpituba, kohtumised ja vestlusring heliloojatega.

Teist aastat toimub ka Muusikapäeva välisprogramm, mis toob maailmalinnade lavadele välismaal resideerivad Eesti muusikud. Sedapuhku toimuvad kontserdid Inglismaal, Ameerika Ühendriikides, Norras, Austrias ja Saksamaal.

Muusikapäeva võtab kokku traditsiooniline Muusikapreemiate tseremoonia Estonia kontserdisaalis, kus Eesti Muusikanõukogu ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital autasustavad silmapaistvaid kultuuritegelasi. Pidulikule sündmusele saab kaasa elada Eesti Televisiooni otseülekande vahendusel algusega kell 19.

Vaata programmi: Muusikapäev
image

Tagasi

EMIKi muusikapood

CD 16 Raimond Valgre laulu akordionile
CD Rännakud
DVD Kratt
LP Contra aut pro?

Kõrvits, Tõnu
Puudutus, fagotile
Grigorjeva, Galina
Kaks psalmi, segakoorile
Tally, Mirjam
Soe elu jäämäe jalamil, klarnetile ja klaverile
Seppar, Evelin
Time and the Bell (Aeg ja kirikukell), segakoorile